1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.12.2014 23:19

1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Koldys »

Zdravím, mám Passata B5, 81kw AFNko, postupem času mi Pašík začal kouřit a dnes je z něj docela dýmovnice. Kouří to do černa. Sací potrubí lehce zanesené olejem. Po diskuzích jsem zjistil že pravděpodobně nespaluje správně, a vstřiky nevstřikují jak mají, nebo je prasklina v sacím potrubí. Než dojdu k té dražší části otestování vstřiku, poradíte mi jak bych našel prasklinu v sacím potrubí? Zkoušel jsem pročistit palivový system VIFem a moc nepomohlo. Máte někdo zkušenosti s příčinou zvýšené kouřivosti u tohoto motoru? Díky za každou radu.
VW Passat 1.9TDI 81kw

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od skacel99 »

Pořádně promačkej všechny hadice tlakovýho vzduchu. Ideálně je vytáhni ven a zkontroluj. Prasklina kolikrát není na autě vidět

Uživatelský avatar
Koldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.12.2014 23:19

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Koldys »

Není náhodou nějaké reakční činidlo, které bych nastříkal do sání a ukázalo by mi to kde je prasklina?
VW Passat 1.9TDI 81kw

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od skacel99 »

Mě to prostě syčelo. Věděl jssem kde to zhruba je,ale hadici jsem stejně musel sundat,abych přesně našel díru

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Johnyhu »

Nebo máš zanešený lopatky v turbu, někdy stačí jenom šlápnout na krk ale zkoušel bych to na místě protože při jízdě jde do turba takovej hulán že by jsi mohl turbo přetočit, když tak zkus turbo rozdělat a vyčistit a nebo palivovej filtr.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Koldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.12.2014 23:19

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Koldys »

Není problém tomu šlapnout na krk... Když tomu šlapnu na krk je za mnou černý oblak a pak nic, krásně čisto, ale stačí chvilku jet a držet otáčky motoru tak aby nepracovalo turbo, prostě klidná jízda a při další akceleraci (i mírné, aby spustilo turbo) je za mnou černý oblak, že nevidím auto co jelo zamnou.
Pročištění VIFem na krátko pomohlo, ale jen dočasně.
VW Passat 1.9TDI 81kw

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Johnyhu »

Tak je něco s naftou zkontroluj hadice jestli nejsou popraskaný a nikde netečou a kdy byl měněnej palivák? Že když pomohl na krátko VIF tak to znamená že je někde bordel, nebo už nejsou tlaky když tak na diagnostiku kouknout na parametry jako je dávka paliva, plnící tlak v sání a teplota paliva.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Koldys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.12.2014 23:19

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Koldys »

cca 1.5 roku zpět sem měnil palivak, mám možnost to dát na diagnostiku, ale nevím jaké mají být optimalní hodnoty...
VW Passat 1.9TDI 81kw

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: 1.9TDI 81kw AFN - Kouřivost

Příspěvek od Johnyhu »

Já ho měnim před a po zimě takže bych zvážil jeho výměnu. Optimální hodnoty vstřiku by měli bejt za studena kolem 1,7 mg a předvstřiku by měl bejt 12-14 stupňů ale některá diagnostika ti napíše cílový hodnoty a naměřený takže jsi to podle nich můžeš zkontrolovat, Tekka ti všechny hodnoty vypíše.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“