Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Daniel99436
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 16:03

Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Daniel99436 »

Zdravím, začnem históriou http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... =biely+dym" onclick="window.open(this.href);return false; (biely dym aneb tesnenie pod hlavou). Pár mesiacov som jazdil úplne bez starostí a bez problémov. No pred nedávnom som si všimol že mi z expanznej nádobky zmizlo asi 0,5-1 cm vody. Prvé čo ma napadlo odflaknutá robota pri pretesnení hlavy? :baseball: Auto občas zadymilo na bielo ale bolo to len v mrazoch a v noci, tak možno zbytočne panikárim a namýšľam si :roll: . AKTUALNE: Včera som menil homokinetický klb, a obrovské prekvapenie v podobe ružových kvapiek chladiacej kvapaliny ma čakalo práve pod prevodovkou v mieste kde su namontované poloosy. Prosim vás o rady a odpoveď na otázku odkiaľ sa tá kvapalina mohla vziať. Na čo sa mám zamerať čo prekontrolovať poprípade čo ma to môže stáť. :?:
Okrem toho mám pod autom ešte mastné fleky pravdepodobne od nafty ale o tom už niekedy inokedy. Jedná sa o Passat 1,9tdi 96kw 2001

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Johnyhu »

Koukni na hadice od expanzky jestli nejsou ztyřelý, zkontroluj expanzku jestli není prasklá a koukni taky na blok jestli těsní všechny zátky a kolem hlavy při přidání plynu aby nebyla ani kapka a jestli i tohle je OK tak ještě zkontroluj termostat u něj už nemusí taky těsnit o-kroužek.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od M@ty »

Víčko expanzky drží přetlak?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Daniel99436
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 16:03

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Daniel99436 »

Obávam sa že pátranie po úniku bude zložité keďže mám polovicu motora zasratú zrejme od nafty :( . Vičko by malo byť ok, keď ho otvorím pri nahriatom motore tak je tam pretlak . Len pre upokojenie, tú odfláknutu robotu s hlavou možem vylúčiť však? o tej chladiacej kvapaline už mám nočné mory keď si predstavím že by to zas mohlo byť tesnenie pod hlavou alebo prasknutá hlava.
Momentálne som mimo garáž ale v pondelok celé auto prezriem. Nemáte prosím nejakú schému chladiaceho systému?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od majkl1 »

Jelikož ti ubylo málo kapaliny a přesto vidíš kapky, vypadá to, že ti utíká až když motor vychladává, ale v chlazení je ještě malý tlak. Na horkým motoru by se stačilo odpařovat. Pokud bych měl sázet, typnul bych si to na mikroprasklinu v přírubě (kolem šroubu) na hlavě. Ideálně očistit motor, pak bys viděl jasně, kde to sákne. Stejný problém jsem měl už dvakrát. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Daniel99436
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 16:03

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Daniel99436 »

zdar, tak dnes som zložil kryt motora a tlakové hadice vzduchu a problém som rýchlo objavil (vid foto). Voda uniká z miesta kde sa gumená hadica napája na plastový vývod. Čakal som že dotiahnem nejakú pásku a bude po probléme, no žiadna páska tam nieje a ani len netuším ako je to spojené, prístup je k tomu strašný. Viete mi poradiť čo s tým? dá sa to nejak opraviť alebo kúpiť nový diel? Ako sa to vlastne volá? :?: Ďakujem za odpovede :drinks:
Přílohy
WP_20160215_16_37_09_Pro_LI.jpg
WP_20160215_16_37_38_Pro_LI.jpg

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od majkl1 »

Ale to je přesně to, co jsem ti psal minule :P
Nejčastěji to prdne (plast ztvrdne) kolem výztuhy, která je uvnitř a prochází jí šrouby. Bývá to mikroprasklina, kterou kolikrát ani neuvidíš,, pouze když se to natlakuje, tak tam prolíná voda.
Ale taky to pochopitelně může prosakovat i mezi hadicí a vývodem. To musíš posoudit ty :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od M@ty »

Může být jen ztvrdlý těs. kroužek. Ale také to může být prasklé jak píše Majkl1. Přístup je tam hodně špatný. Určitě vyjmi potrubí sání a dej stranou podtlak. vedení a snaž se identfikovat odkud to teče. Ta příruba je vstup do topení...
Přílohy
Příruba chlazení AVF.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Daniel99436
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 16:03

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Daniel99436 »

No podľa tej schémy to uniká práve cez rýchloupínanie príruby na hadicu, tak zrejme musím nechať vymeniť celý ten diel však? to spojenie hadice cez rychloupínanie sa zrejme nebude dať nejako pretesniť?

Daniel99436
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2015 16:03

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od Daniel99436 »

Chcel by som začať tým že odpojím tú rychlospojku a skontrolujem to spojenie keďže to na 95% uniká tamadial a myslím že to bude len nejaké tesnenie na tej spojke. Viete mi poradiť ako sa tá rychlospojka odpája a či to vobec zvládnem v tom úzkom priestore? a ako mám predtým vypustiť chladiací system?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Chladiaca kvapalina pod prevodovkou

Příspěvek od M@ty »

Mě to nešlo. Musel jsem povolit celou přírubu (dva šrouby M6). A na to si rovnou připrav nový "O" kroužek (poz.30).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“