Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
nemec96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2015 21:52

Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

Příspěvek od nemec96 »

Passat B 5,5 96 Kw 4 motion chip od ABT
Zdravim, mám problém se svým passatem, asi před 2 měsíci se tento problém vyskytl, když jsem pod sněhem vyjížděl plně naložen asi 3km kopec. Při výjezdu, skoro už nahoře, mi začlo auto cukat, myslel jsem, že je problém ve čtyrkolce a špatně zabíraj kola, ale to mi posleze vyslo jako nesmysl, auto pri pridání plynu cukalo a chvělo se. Ujel jsem takhle asi 20 km, kde jsem vypl motor, po opětovném zapnutí motoru, auto jelo opět jako po másle. Problém zcela zmizel. Takto jsem bez problému jezdil asi měsíc, a po měsíci se mi opět stalo, třeba jednou tydne, ze mi auto např. pri 3-4 rychlostnim stupni a mírnem plynu, pocukavalo, postupem casu jsem zjistoval ze se to deje casteji a casteji, vzdy ale, kdyz jsem vypl a zapl motor, problem zmizel, ted o vikendu ale jsem nastartoval, a uz sem citil cukani neboli zakuckavani i pri volnobehu. Spotrebu mam stale stejnou, je mi divny ze se to deje nepravidelne, i kdyz ted uz da se rict stále. Máte s tím nekdo zkusenost? Mam najeto 320 000, auto celou dobu v rodine, garazovano, v dobrem stavu. Předem děkuji za pomoc :-)
Dnes večer budu dávat auto na diagnostiku, tak snad budu vědet víc :-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

Příspěvek od majkl1 »

Pravděpodobně horší kontakt na nějakém vstřiku. Zkus je napružit. :roll: Případně ještě EGR ventil.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

Příspěvek od Pavel Jerman »

Přesně jak říká Majkl1 napruzit kontakty na vstrikach,a nejlepší by byla diagnostika, mrknout na vstriky..mě auto dělalo to samé,mechanik rikal jak jsou špatně vstriky a nakonec to byla lišta, většinou odcházi ta lišta po čase a když mas najeto tolik tak bych se nebal koupit novou a mas klid,otázka cca 1800-2000kc ,v horším připade spatnej vstrik,ale to si myslím, že ne..

nemec96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2015 21:52

Re: Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

Příspěvek od nemec96 »

Diagnostika podstoupena, hodnoty vsech vstriku v normach, hlasena chyba na prvnim valci... Dnes se bude menit kabelas u vstriku tak uvidim :-)

nemec96
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2015 21:52

Re: Cukání, neplynulá jízda, problém s výkonem

Příspěvek od nemec96 »

...
Přílohy
20160307_191352.jpg
20160307_191352.jpg
20160307_191352.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“