Vibrace motoru AVF

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Vibrace motoru AVF

Příspěvek od Kubi230 »

Zdarte. Resim ted na AVF otravne vibrace. Pro predstavu se mi i ve svetlech trepou paraboly. Dela to na volnobeh spis a vibrace jsou pravidelny. Zkousel jsem rozpojovat vyfuk za katem, stejny takze tlumice asi ne. Na vstrikach hodnoty v odchylkach do 1. Uhel na vacce byl +6 stupnu, prenastaveno na +1,5. Spotreba na volnobeh po nastartovani 1,1 po chvilce spadne na 0,6 a jinak v hodnotach 0,6-0,8. Motor byl menenej, dvouhmota se davala starsi ale dobra, lamela atd taky ok, lozisko novy. Vstriky se pretesnovali a nastavovali. Ted po zajeti asi 2000km je jeden ten valecek na vahadle fialovej. Zkusim ho jeste vymenit za jine z druheho motoru. Jinak bych potreboval co zkontrolovat podle ceho by se dalo odhalit spatne nastaveni. Treba pocatek a dylka vstriku nebo tak + se spravnyma hodnotama ktery vych mel namerit. Dik
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace motoru AVF

Příspěvek od Johnyhu »

Tak silentbloky motoru, ta ok dvouhmota nebo silentbloky převodovky a když ani to ne tak díra v sání nebo nějaký čidlo.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Vibrace motoru AVF

Příspěvek od Kubi230 »

Silentbloky motoru všechny 3 nové, dvouhmota mi leží v hlavě ta by to být mohla a silentbloky na převodovce jsou ok, tlak sani je ok, vsechny podtlaky meneny a sani komplet vycisteny (parohy vypálený a dosedací plochy srovnaný, egr vycisten a zaslepen zespodu, nový filtry atd. vše co bylo potřeba se udělalo při výměně motoru .-) turbo je horší ale ještě dobrý, do nouzáku mi to neskáče, občas při plným to má tendenci vynechat ale jinak bere pěkně. Jediný co je na sání, tak ulomenej kousek plastu na tý přechodce od filtru k masce a přes egr bleje olej. Spíš jak se usazovaly vstřiky tak jestli nejsou moc utažený a nebo naopak ale to přesně nevím jak zjistit přes PC pokuď to jde .-)
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Vibrace motoru AVF

Příspěvek od Munez »

zdravim.potreboval bych poradit jake silentbloky mam na aute.uz citim vibrace a auto ma najeto 330tkm,tak si myslim,ze by zaslouzilo nove silentbloky,ale nemam moznost se dostat pod auto,tak bych potreboval poradit jake mam.hlavne ty na prevodovce.jedna se o passata b5.5 TDi 96kw a manualni prevodovka.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“