Koupě Passata

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Koupě Passata

Příspěvek od xKlaun »

Ahoj hosi, zitra se jedu mrknout na tuhle pastiku http://www.sbazar.cz/vojtacars/detail/1 ... -kw-nova-s" onclick="window.open(this.href);return false;

Zajimalo by me, co si myslite o tomhle motoru, pripadne o cene auta (vysoka/nizka/adekvatni) a na co si dat pozor, co urcite zkontrolovat atd. Mne to prijde jako slusn vybaveny auto za rozumnou cenu, ale s timhle motorem jsem se nikdy nesetkal, takze nemam tuseni, co od nej muzu cekat. Co si o tom myslite vy?

Diky
Naposledy upravil(a) xKlaun dne 26.06.2016 18:49, celkem upraveno 1 x.
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od skacel99 »

Je to líný,74 kw je na paštiku málo.Jde o to,co od toho čekáš. Pokud chceš nějakou pružnost,volil bych 96 kw. Měli jsme 74 kw verzi doma pár let a je to fakt lenoch. Na dálnici ok,ale rozpohybovat to někde na okresce byl kolikrát problém. Ale v té době jsem se vozil ve 100 kw GIII,takže mám možná trošku zkreslenou představu :D

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Re: Koupě Passata

Příspěvek od xKlaun »

Mne o vykon zase tolik nejde, ted mam trojku 55kw, takze jakykoliv TDI bude zmena k lepsimu :D spis me zajima spolehlivost, spotreba a treba udrzba toho motoru a celkove nazor na tenhle konkretni kus co se ceny tyce a tak. Jeste mam jednoho favorita a to tutoho, mozna by to byla lepsi volba? Ale zas je to uz B5 noo http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

spacir111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.09.2010 20:30

Re: Koupě Passata

Příspěvek od spacir111 »

Připrav si dost peněz na opravy těhdle starých paštik.......mimo jiné dvojhota,turbo vstřiky,čerpadlo,předni naprava.....to jsou bolesti které tady můžeš čekat.....všechno to jsou auta před smrtí

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od skacel99 »

Proto to taky stojí,kolik to stojí.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Koupě Passata

Příspěvek od trhac »

Jak píše skácel taky bych volil 96kw.měl sem ho taky a jelo to dost dobře.ale ze své vlastní zkušenosti můžu napsat že to byla hodně velká pokladna.74kw je mrtvola

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Koupě Passata

Příspěvek od Johnyhu »

81Kw AFN s turbem z 96Kw jede hodně dobře spravuje se kladivem a šroubovákem :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Miginek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.06.2016 10:03

Re: Koupě Passata

Příspěvek od Miginek »

Si to nechej čipnout a potom to pojede.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od M@ty »

AWX 96kW má pomalu stejné náklady na údržbu v případě selhání dražších komponentů jako AVB 74kW. AVF pak díky 240mm spojce ještě o 1500,- dráž. U těchto aut platí raději dlouho vybírat nežli se pak hroutit při následném servisu. Jdou sehnat zachovalé kousky po výměně dražších dílů (spojka, turbo, př. náprava) ale určitě to nebude v cenové hladině "Cena od... " :lol: Obrať se na nějakého majitele 3BG co má nějakou zkušenost se servisem svého povozu ať ti pomůže s výběrem... :old:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Re: Koupě Passata

Příspěvek od xKlaun »

Nakonec trosku zmena planu, narazil jsem na hezkou zachovalou ctyrku golfa 1.6 77kw s poctivejma 73 000 km za 90 tisic, takze si trochu priplatim a snad to auto chvili vydrzi bez vetsich investic, vypada fakt hezky, myslim, ze dobrej kauf. I tak ale diky za rady s pasikem :)
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od M@ty »

No jednu 1.6 Golfa doma mám a kdykoliv do něj sednu je to utrpení. :lol: Bohužel té paní co u mě bydlí přirostl k srdci a výměna za jiný povoz GIV byť ve stejné barvě a "jen" s motorizací ARL nepřipadá k úvahu... :negative:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od skacel99 »

Tak za 1,6 (byť v sebelepším stavu) bych v dnešní době 90 tis. asi nedal.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Passata

Příspěvek od CentriFUGA »

To já taky ne, pořád je to "jen" golf, ještě 1,6 ... a to nemluvím o tom, že je nejméně 12, ale spíš ještě více let starý auto ...
To je pro mě tak auto do 50ti tisíc na ježdění kolem komína, když vezmu že jsem za 5 prodal svého pášu na zimákách a to byla 96kW s poctivejma kilometrama ....

Uživatelský avatar
xKlaun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 19.10.2011 22:35
Bydliště: Horažďovice a Český Budějovice

Re: Koupě Passata

Příspěvek od xKlaun »

No, to jsem nechtěl slyšet, ale samozřejmě jsem to čekal :D Každopádně když se tady můžou prodávat felicie s nájezdem 60tkm za 50 000,- a tak podobně, tak mi čtyřka golf se slušnou výbavou a nájezdem 70tkm, téměř netknutej, za devět pětek nepřijde nijak neadekvátní.. Mohl jsem za to koupit vylítanou paštiku s nejistou historií v dýzlu, nebo třeba to ARL s nejistou minulostí, ale prostě mi učaroval tuten. Vim, že na tu jednašestku se chvalozpěvy zrovna nepějou, ale já v tom jel a docela mi to sedlo, je sice pravda, že to fakt zabírá až když se to pořádně vytočí, ale já nejsem žádnej závodník. Chci trochu pohodlí a ticha v kabině, což tohle splňuje a když potřebuješ, tak s tim něco i předjedeš.
Golf MK4 1.6 77kw
ex:
Golf MK4 Variant, Golf MK2 GTI, Golf MK3 AFT, Polo 6N Openair, Golf MK3 AEE

Ten kluk s dodávkou Obrázek

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Koupě Passata

Příspěvek od skacel99 »

CentriFUGA píše:To já taky ne, pořád je to "jen" golf, ještě 1,6 ...
Mě na tom nevadí to,že je to Golf (naopak Golf je podle mě lepší,než Passat,ve všech generacích),ale ta motorizace/cena

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“