passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladamochar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2016 14:16

passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od Ladamochar »

Ahojte, žádám o pomoc. Nikdy jsem neměl problém se startem až ted naposledy, co jsem natankoval plnou po hrdlo , ujel jsem 5 km a auto zdechlo. zjistil jsem , ze podavaci cerpadlo (pod zadníma sedackama v nadrzi) do "mezinádržky" po pripojeni na 12 V funguje. Jakmile je pripojene na patici, tak po otoceni klicku nesepne. Predtim mi spinalo pokazde aspon na 4-5s. Relatka jsem vymenil vsechny (protoze jsem nezjistil ktere je na cerpadlo. jsou z audi a6 2.5 110kw) jedine dve rele se neshodovaly, ale podle cisel by se melo jednat o rele na svetla a druhe na cyklovac steracu. nevite kde by mohla byt chyba a proc se to pos*alo az ted, kdyz jsem natankoval plnou? Predtim, kdyz jsem natankoval plnou tak bylo vse bez problemu. dik

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od Johnyhu »

A pojistky u řídící jednotky? Jestli jsou OK tak jedině kabeláž.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od majkl1 »

A neodešla náhodou elektronika čerpadla? :roll: (u V6 ne zrovna ojedinělý jev)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Stonefield
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 26.06.2013 22:30

Re: passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od Stonefield »

to cerpadlo v nadrzi pouze plni saci kos, pokud je v nadrzi mene nez 1/4, pokud si natankoval plnou je beztak kompletne ponorenej v nafte. Takze i kdyby nefungovalo, auto by melo normalne naskocit, vp44 si taha naftu samo. Prvne mrkni jestli to neni jenom zavzdusneny, jestli je nafta v pruhledny hadici od filtru k cerpadlu, potom nahod na vag a modli se aby tam nebyla chyba J399, jinak ti zamaval robert bosch.
5.5 tiptronic v6tdi~akn limo

Uživatelský avatar
Ladamochar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2016 14:16

Re: passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od Ladamochar »

Dnes jsem zkousel vstrikovaci cerpadlo. Za palivovym filtrem jsem odpojil privod nafty do cerpadla . ponoril jsem ji do petky s naftou. ve zpetnem vedeni jsem udelal podtlak. druhy clovek startoval a v petce nafta vubec neubyvala. z podtlaku jsem nepatrne nafty vytahl.... je cerpadlo v haji, nebo elektronika cerpadla? nasel jsem na netu ze se da vymenit tranzistor ve vp44.

Uživatelský avatar
Ladamochar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2016 14:16

Re: passat 2002 2.5 tdi 110 kw po natankovani plne nadrze nestartuje

Příspěvek od Ladamochar »

pojistky u ridici jednotky mely vyhraty plast- vymenil jsem je. dal jsem meril odpor podavaciho cerpadla-2,3 ohm, dal elektromagneticky snimac g210 take v norme . ve spodni poloze 100 kiloohmu a ve vrchni 430. takze v nadrzi je vse ok ... uz se chystam na poradny cálen bitte

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“