Výfuk komplet čistá trubka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Dabler Mike »

Ahoj , tak jsem dneska komplet udělal od turba až po koncovku čistou trubku a těšil jsem se až vybrakuju katik , jenže jsem zjistil po seříznutí katiku že už vybrakovanej je což jsem se v tu chvíli hodně zarazil protože mám egr off , po dnešním zjištění i katt off + čistá trubka takže žádný rezonátor ani tlumiče . Když jsem po celém dni dodělal komplet výfuk tak koukam a nezahuli ani kdybych se na hlavu postavil , mám 1.9 tdi 96kW a prostě nezahuli , strašně mě to zarazilo jako moc je ten Passat ekologicky :D zajímají mě vaše názory jak je mozne že to po egr off,kat off prostě nezahuli ani v omezovací , jsem z toho úplně vedle jak ta jedle ;) prostě neskutecne.
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Johnyhu »

To je smůla co? To chce díru v sání :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od majkl1 »

Kat tam není pro snížení hulivosti a egr funguje taky trošku jinde, než v plném zatížení či max. otáčkách. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Dabler Mike »

Jak je teda možné že ostatní TDI se zapojeným egrem s katikem a vsim hulej jak prokopnuty kamna ? :D napadá mě jen že se olej dostava tam kam nemá nebo se jim ztrácí nafta do výfuku kde se vypaluje nebo nevím . Jsem rád že mi to nehuli ale prijde mi že po té čisté trubce se mi výrazně snížil výkon , je to možné ? Osobně si myslím že ty spaliny mají tolik volného průchodu že tam není žádný odpor cíli se ztrácí výkon , vím ze u benzínu to jede jako kráva po čisté trubce ale u dieslu mi přijde zecje skutečně zapotřebí nějaká klapka nebo tlumič aby tam byl odpor :/ nevite co s tím ? :/ Jinak plánují poslední věc a to maf off , akorad se bojím že když tu váhu vzduchu vypnu tak se mi ztratí další koně a k tomu se přidá kouř :/
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Johnyhu »

Vyser se na to dej tam zpátky starej vejfuk většina TDI je chipnutejch proto hulej je upravenej předvstřik, dávka atd.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Dabler Mike »

Též nad tím premyslim , ztratil jsem díky té trubce pár koníků a zvedla se mi o dost spotřeba , sice to má krásnej zvuk ale něco za něco prostě .
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od Johnyhu »

Protože turbo potřebuje i ve výfuku nějakej tlak když vyhodíš tlumiče tak nemá žádnej a tím ztrácíš účinnost a tím se zvyšuje i spotřeba a padá výkon.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

zdk1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.07.2012 13:57

Re: Výfuk komplet čistá trubka

Příspěvek od zdk1 »

Johnyhu píše:Protože turbo potřebuje i ve výfuku nějakej tlak když vyhodíš tlumiče tak nemá žádnej a tím ztrácíš účinnost a tím se zvyšuje i spotřeba a padá výkon.
Nesouhlasim. Muj nazor je,že výše uvedené platí pro motory bez turba(atmosfery).
Viz Fabia 1.9Tdi 310HP
https://youtu.be/V4jPC5a3YW8" onclick="window.open(this.href);return false;

Mýlím-li se,budu rád,když mě opravíte. :)
B5.5 Variant AVF 4Motion, T5 CCHA 4Motion "Když můžu, pomůžu rád..."

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“