Prosím o radu při koupi

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

Zdravím lidičkové,
jsem tu nový a hned vás prosím o radu. Kupuji zrovna passata B5.5 r.2001 1.9TDi 6 rychlostí,nejsem si teď jistý,jestli 81kW nebo 85kW. Je zrovna dovezený z Německa a vypadá fakt pěkně a zachovale,má servisku a nalítáno poctivých 230 tis. Ale objevil se nějaký problém s motorem. Tj. start je v pohodě a natočí velice rychle i za studena,ale po chvíli nastartování občas udělá to,že motor při volnoběhu zakolísá,jako by nezapálil jeden dva válce,takhle to udělá během chvilky několikrát a chcípne. Toto se může ještě jednou dvakrát opakovat,ale pak už jede bez problému,žádné cukání,dobrý tah,nic neklepe,nebouchá,prostě radost. Prodejce mi slibuje,že závadu odstraní a dá mi ještě dva roky záruku na motor,včetně palivového čerpadla,turba,atd. Tak teď nevím,jak se k tomu postavit,jestli do toho mám jít a nebýt nervozní a nebo jestli mám raději z toho vycouvat. Za případnou radu předem moc děkuji.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od M@ty »

Těžko říct. Může pouze prokecávat teplotní čidlo chladící kapaliny a jeho "půlka" pro ŘJ (budík by ukazoval dobře). Chtělo by to trochu proklepnout popř. může být ucpaný palivový filtr. Jinak B5 6Q bude nejspíš 1.9 ATJ 85kW a zjistil bych zda to má podávací čerpadlo v nádrži.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od trhac »

M@ty píše:Těžko říct. Může pouze prokecávat teplotní čidlo chladící kapaliny a jeho "půlka" pro ŘJ (budík by ukazoval dobře). Chtělo by to trochu proklepnout popř. může být ucpaný palivový filtr. Jinak B5 6Q bude nejspíš 1.9 ATJ 85kW a zjistil bych zda to má podávací čerpadlo v nádrži.
Píše že chce koupit b5.5 a to už bude spíš 96kw když to má 6q.Typoval bych že mu asi padá nafta protože to chytne a po chvilce zaškobrtá a chcípne.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od M@ty »

No jo už to vidím. Čuměl jsem na to v práci z tel. Bude to tedy 6q. AVF 96kW s vodním chlazením nafty. Takže dobře prohlédni zda pod tandem. čerpadlem a u paliv. filtru neteče nafta...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

Zdravim lidickove, jsem tu zas. Hned na zacatku dekuji za vase poznatky. Jak jste spravne napsali, tak se jedna o 6Q 96kW. Jinak u cerpadla nic netece. Nakonec jsem si s nim preci jen placl, protoze me ujistil, ze to da do poradku a ze mam u nej 2 roky zaruku na motor, jak uz jsem avizoval hned na zacatku.
Tak po 300 km jezdeni jsem se snazil vypozorovat projevy dane zavady. Nejcasteji se to projevuje pri studenem startu. Motor sice chytne velice dobre, bez trapeni baterky a starteru, ale obcas, ne vzdy po chvili zacne vynechavat a nebo rovnou chcipne. Behem jizdy se projevuje problem hlavne v nizkych otackach tak okolo 1 - 1,5 tis. Nejvice kdyz vic rychle seslapnu plyn. Udela to tak ctyrikrat behem 100 km. A dalsi problem, ktery jsem vysledoval je, ze se po 300 km jizdy stratilo neco pres litr vody v chladici. Tak jsem se hned spojil s tim prodejcem a ten me ujistoval, ze to da do poradku, ze mam jen vydrzet 10 dni, jen co se mu vrati mechanik z dovolene. Tak jsem se vas jen chtel zeptat, na jaky probkem to odhadujete, jak se vam to jevi, podle toho co vam pisu, abych si udelal predstavu, co se asi bude za tech 10 dni delat.
Muj typ je, ze to je nejspis praskla hlava a dostava se voda do spalovani. Na vicku od oleje zadna emulze neni, ale z vyfuku nejak obzvlast bily dym take nejde, tak nevim...
Za vase rady a postrehy predem dekuji.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od Johnyhu »

Litr vody za 300km to musí hulit bíle jako prase, teda pokud pod autem nejsou louže, ty starty jsou nějaký divný, řekni borcovi ať ti to napíchne třeba za to může nějaký čidlo. A to žraní vody je asi spojený s těma startama protože jestli takhle někdo jezdil třeba 5tis km tak to těsnění muselo dostat co proto.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

No jeste jednou pro jistotu mrknu na spodek, jestly tam neco neprosakuje, ale jak pisu, tak moc bilyho koure za autem nevidim, max. trochu bily pri startu, ale to je myslim v norme u dieslu. Jinak zkusim napichnout diagnostiku sam, koupil jsem kalel KKL a mam jeden programek, tak uvidime, co to ukaze... jen ted nevim, kde je zasuvka pro ten kabel, myslel jsem si, ze to je na palubce pod vystraznym trojuhelnikem, ale tam neni, tak asi bude nekde u pojistkove skrine...

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od d.d.t33 »

tvl si delas pr**l ne :taunt: jako fakt litr vody :laugh: ja to tedy nekontroluji menim jen olej a spotrebak ale to je moc asi fajn vonafka :good: a tohle je snad fake post kdyz ani nevis kde je zasuvka na diag si to kupoval v kaufu nebo v bille :taunt:

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

jj, kupoval jsem to v Kaufu, tak mam totiz zaruku toho, ze muzu vratit zbozi a vzdy mi vrati penize zpet...Takze z toho duvodu nemusim ani vedet, kde je u passata zasuvka...Jinak se omlouvam tem, ktere pohorsila ma nevedomost umisteni zasuvky na diagnostiku...Samozrejme jsem uz mel konecne chvili cas a nasel jsem si ji...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od M@ty »

Olej je tedy čistý bez náznaků emulze a chladící kapalina je bez oleje? Kromě zmíněné prasklé makovice jsou další cestičky ztráty chlad. kap. výměníky chlazení oleje a chlazení paliva. V motor. prostoru je sucho? I po jízdě zvlášť pod expanzní nádobkou? Hadice po jízdě nejsou tvrdé (vysoký tlak v chlad. systému)?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

"VWmaniak"
Tak ses trefil docela do cerneho. V motorovem prostoru je docela mokro, konkretne na tom krycim deklu ze spoda motoru ze strany expancni nadobky, ale ta sama o sobe je sucha, vse je na dne a prokapava to kolem ramen az na zem. Hadice od expancky nevim jak moc maji byt tvrde, ale zmacknou se silou daji. Po odsroubovani vicka nadobky se uvolni tlak, nejspis po zahrati jizdou, zvedne se hladina asi o par centimetru a cely chladici system zabubla. Ten prodejce ze snad menil nejakou trubicku u chlazeni, ze to prolinalo uz pred tim, ale ocividne to neudelal dobre.
Takze podle vseho voda do motoru nejde, ale unika okolo chladicim potrubim. Ale to tim padem opet nevysvetluje to obcasne cukani a chcipani motoru v nizsich otackach...EGR jestli vidim dobre je zaslepeny kusem plechu, tedy jestli to je on vlevo vedle motoru. A vodni pumpa to byt nemuze? Co se tyce te vody?

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od Johnyhu »

Může prosakovat ale jestli dělali rozvody tak by se měla dávat nová ale to chcípaní motoru může bejt kontaktama na vstřikách, nebo nějakou jinou závadou v pal. systému a nezkratuje někde pal. čerpadlo v nádrži.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

Po pravdě nejsem příliš zkušený,co se týče servisu a oprav vozu,takže nejlépe by bylo,kdybych to příliš neřešil a nechal to na mechanikovi.Jenže v tom je právě ten kámen úrazu,v dnešní době jsem už hodně nedůvěřivý.Takže očekávám,že ten který mi auto prodal a dal i záruku na odstranění tohoto problému se nejspíš bude snažit to namašlit jak jen půjde,protože oprava jde z jeho kapsy,takže určitě bude chtít co nejlépe ušetřit a nezabývat se tím příliš dlouho.Tak proto bych potřeboval vaše rady a postřehy na základě vašich zkušeností s tímto vozem.
Dnes jsem napíchl auto na diag. Wag Com,ale v chybách se nic moc neukázalo,jediné co vyskočilo bylo toto :

1 Nalezeny chyby:
00948 - Signal pro zavirani posuvne strechy
28-00 - zkrat na plus

Což je asi nějaká fake chyba.
Ještě jsem se pokusil o log hodnot během jízdy,ale jak naschvál to necuklo ani jednou,asi proto,že byl motor už z části zahřátý.Ale i tak ho zde dám,jestli by tu byl někdo,kdo v těch hodnotách umí číst.
Tady na foru jsem našel případ s podobnými projevy jako u mě a tam byl nejspíš problém v předehřevu nafty,takže to odpojili a bylo po problému,jiný podobný byl zase o prasklé hlavě...Takže asi se takto dobrat výsledku není reálné,ale aspoň si udělám představu o tom,co to všechno může být.
Takže jestli by byl někdo,kdo by mohl ještě poradit,tak budu moc rád...děkuji... :thanks:
Jo a tady je ten log i když ten test jsem asi neprovedl úplně dobře :

Obrázek

Obrázek

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od ELIXIERE »

Tak nikdo, kdo by vic poradil?... :cry:

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o radu při koupi

Příspěvek od Johnyhu »

Nemám autorizaci na to abych ty tvoje logy viděl :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“