Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
nowas.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2016 12:02

Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od nowas.1 »

Ahoj, prosím o pomoc, před měsícem mi jeden servisák dělal na passatu b5.5 1.9 tdi 96kw těsnění pod hlavou jelikož šla voda do oleje, zároveň se dělali rozvody, šálky na vačce. Hlavu jsem si nechal zrepasovat sám, dělal se tam brus, tlak, vodítka, gufera on to poskládal a měsíc bylo všechno v pohodě až teď se mi zase začala ztrácet voda ale tentokrát né do oleje ale zdá se mi že to prosakuje pod hlavou mezi těsněním ven, na bloku jsou vidět pozůstatky vody. Jelikož už žádnému servisákovi už nevěřím tak hledám touhle cestou někoho kdo by mi s výměnou pomohl, předek rozhodím, jen potřebuji někoho kdo mi pomůže zaaretovat a sundat rozvody, zkontrolovat rovinu bloku, sundat a nandat hlavu, vstřiky a podobně. Druhou hlavu mám nachystanou po repasy. Najde se tu někdo z Blanska, Brna a okolí kdo s tím má zkušenosti a byl by ochotný mi s tím pomoct samozřejmě za nějakou úplatu? Předem děkuji za případnou jakoukoli pomoc :-)

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od Johnyhu »

To není hlavou těsnění nikdy nepouští vodu na blok, spíš se ti rozsypal o-kroužek v přírubě chladiva do hlavy motoru, kupoval jsi i horní sadu nebo jsi se na ostatní těsnění prostě vykašlal? :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

nowas.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2016 12:02

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od nowas.1 »

[quote="Johnyhu"]To není hlavou těsnění nikdy nepouští vodu na blok, spíš se ti rozsypal o-kroužek v přírubě chladiva do hlavy motoru, kupoval jsi i horní sadu nebo jsi se na ostatní těsnění prostě vykašlal? :D[/quote

Ahoj, děkuji za reakci to bych se musel zeptat toho servisáka, všechny díly obstarával on, já jsem mu jen dodal komplet repasovanou hlavu :-) každopádně příznaky fouklého těsnění pod hlavou to má, když se jede v klídečku a nehoní se to tak je vše v pořádku ale jakmile se to začne hnát tak jde teplota nahoru a voda mizí dost, systém se tlakuje :-/ oddělal jsem kryt motoru a na pravé straně zhruba uprostřed hlavy byli stopy po vodě stékající od hlavy po bloku dolů. Myslíš že kdyby to byl ten o-kroužek tak to tyhle příznaky taky mít bude? a myslíš že by ta voda stekla ze zadu od té příruby až do prostředka hlavy? Díky


Nedalo mi to a přírubu jsem rozdělal, vypadá to že voda pod kroužkem šla tak jsem dal nový kroužek ale stále to tlakuje a úbytek vody budu vědět zítra. Mám na zítra objednanou i celou novou přírubu kdyby náhodo byla pokřivená dosedací plocha.

přikládám odkaz na foto hlavy a bloku.

https://ulozto.cz/!ThDzmitkr/20160916-153923-jpg

https://ulozto.cz/!v5ATwhLK1/20160916-153937-jpg

https://ulozto.cz/!iPotrhzbD/20160916-153949-jpg

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od Johnyhu »

To je tím tlakováním, máš zapojenej odlučovač od víka hlavy válců? Je to taková černá placka a jdou z ní dvě hadice zkontroluj jestli ti je nepotrhal nebo nazapoměl zapojit.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

nowas.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2016 12:02

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od nowas.1 »

na nic takového sem tam bohužel vůbec nenarazil :-/ je tam pouze trubka která vede od víka hlavy válců dolů k nějakému filtru viz foto. a ještě jsem si teď všiml že prostor vlevo u motoru je celej od oleje taktéž zakroužkováno u fotky.

PS: fotku jsem si půjčil tady od někoho z webu (moc hezkej čistej motor) :-)
Přílohy
motor-oznaceni.jpg

nowas.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2016 12:02

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od nowas.1 »

ještě jsem chtěl zkontrolovat tu plechovou trubku co jde podél hlavy jestli náhodou není prohnilá a zjistil sem že ta voda uniká nejspíš kolem zhavící svíčky, je to možné? zároveň sem to všechno lépe nafotil, foto v příloze a zjistil jsem že servisák je megahovado vi vyfocený konektor na zhavič, bylo to tam narvané tak jak je to vyfocené :-/
Přílohy
20160919_135659.jpg
20160919_135633.jpg
20160919_135524.jpg
20160919_131248.jpg
20160919_131235.jpg

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od M@rty »

Servisáka bych vyměnil a to okamžitě!

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od Johnyhu »

No to co jsi našel je ten odlučovač jdi podle tý hadice a koukni se kam je zapojená kdyžtak sem hoď fotky měla by jít původně do sání ale kdoví kam to kdo pozapojoval.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od Johnyhu »

A tu fajfku od žhavičky mohl zprznit tím že to vzal kombinačkama.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pomoc s výměnou těsnění pod hlavou

Příspěvek od Graun »

Máš v tom rozpisu materiálu i zahrnuté předepjaté šrouby pro utažení hlavy? Pokud ne, tak je to také potenciální příčina...

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“