Spojka - podle čeho poznám vhodnou spojku?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
PašíkB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2016 18:56

Spojka - podle čeho poznám vhodnou spojku?

Příspěvek od PašíkB5 »

Zdravím, mám Passata B5 sedan r.v. 1999. Čeká mě výměna spojky. Co jsem si tak zjišťoval, je tam dvouhmota, průměr lamely 230mm, 23 zubů. Máte s tím někdo zkušenost, jestli je to tenhle rozměr? Našel jsem na netu sadu od Luku za 3200,- Může to být ona? Cena se mi zdá nízká za dvouhmotu. Dále mám problém, sákne mi naftové čerpadlo. Myslím, že to je pod vrchním víčkem, kde tři šrouby jsou na hvězdičku a jeden speciání. Nemáte někdo zkušenost i s tímhle problémem? Díky za rady

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: spojka

Příspěvek od trhac »

Ta cena spojky určitě nebude za sadu s dvouhmotou.to počítej tak o 10 víc.čerpadlo nech přetěsnit někoho kdo už to dělal a má stím nějaký skušenosti.známej to taky přetěsňoval a auto už mu pak nejelo vůbec a musel to dat borcovi kterej dělá čerpadla..pokud něco neumím tak se do toho neseru protože udělám víc škody jak užitku

PašíkB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2016 18:56

Re: spojka

Příspěvek od PašíkB5 »

Díky za odpověď. Já nevím, mrkni na tenhle odkaz http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spojkova-sada/" onclick="window.open(this.href);return false; jinak s tím víčkem na čerpadle máš pravdu, kámoš taky říkal, že pokud se ten čtvrtej speciální šroub dotáhne jinak, už to nenatočím. Už jsem něco na autech udělal, ale se spojkou a tím čerpadlem ještě zkušenost nemám, tak proto jsem se tady radši zeptal, nechtěl bych nadělat víc škody, než užitku

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka

Příspěvek od CentriFUGA »

Ano za 3500,- kupuješ jen spojkovou sadu - lamela, přítlačák a ložisko, ty musíš hledat spojková sada + setrvačník ... a tam je cena 10 a vejš ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“