Blbne palivák - budík

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Michal1983
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.09.2016 09:05

Blbne palivák - budík

Příspěvek od Michal1983 »

Ahoj,

mám passata r.v. 99, 1,9 TDI syncro wariant, a už od koupě mi blbne budík na palivo. Vždy mě došla nafta ve čtvrtce nádrže, tak jsem rozdělal a vytáhl plovák, tam kde je čerpadlo, očistil a dal zpět. Tak jsem to udělal i u ostatních plováků. Chvilku se zdálo, že je vše v pořádku, raička šla na rezervu (což jsem také měl) a jel to projet. Když jsem zastavil, tak rafička začala lítat sem tam přes půl nádrže, i když jsem tam měl +- 10 - 15L nafty. Nemá někdo zkušenosti co s tím? Už mě nebaví jezdit a nemít přehled kde mě pašík nechá..

Děkuji

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Blbne palivák - budík

Příspěvek od M@ty »

Bude vybroušená dráha od "jezdce" na plošné desce plováku. Nejjednodušší je výměna.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Blbne palivák - budík

Příspěvek od majkl1 »

Když bys vzal ohmetr a projel jednotlivá políčka na tom potenciometru, zjistíš, že některá nemakají. Zkus sehnat jiné plováky. Ale nikdo ti nezaručí, že budou v cajku, když nebudou nové.
Mě na nějakou dobu ještě pomohlo naletovat kousek cínu na ten jezdec a patřičně to zbrousit (udělat ho širší, aby vždy doléhal na více plošek najednou). Ale nepočítej, že to bude oprava na dalších dvacet let. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Michal1983
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.09.2016 09:05

Re: Blbne palivák - budík

Příspěvek od Michal1983 »

Spajkou jsem zkousel spis ten jezdec zdokonalit, aby tam byla spicka, coz od te doby pomohlo..Dnes jsem opet jel a zdalo se, ze ukazujedobre. Zastavil jsem a opet vylezla raficka. Myslite, ze kdyz vemu plosnak z jineho typu, bude sedet? Jen prece u toho cerpadla je uplne jiny nez v dalsich dvou..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“