TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od Dabler Mike »

Dobrý večer , mám problém se svým Pasikem v tom že hodne kouří bílé jak za studena tak za tepla , na neutrál to kouří poměrně dost se studeným i teplým motorem a hodně z toho pálí v nosu a štípou i oči . Když to za tepla prislapnu tak za mnou zůstává bilej kouř + mi otacky nedrží správných 900 otáček ale cca 970 asi bude něco s klapkou nebo nevím . Leju do toho kvalitní naftu hodně od shellu i z benziny a kouří to i když to má v sobě shell v-power nitro + nebo vervu , trápí mě že je to v nepořádku a nevím co s tím jestli vyměnit těsněni pod hlavou nebo gumičky na vstrikach , poraďte prosím . Dekuju
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od yessmen »

Jak mizí olej?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od motorpower »

Olej nemizí, ale zato je vzduch v naftě/filtry, nastavení nebo EGR. Olej kouří modře.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od Dabler Mike »

Takhle , olej ani žádné jiné kapaliny nemizí a mám egr zaslepeny komplet to je vse . Jinak před zaslepenim to kouřilo stejně a stále mi to ukazuje průměrnou spotřebu kolem 11 litrů ale přijde mi že si to bere spíše klasických 6 litrů . Jinak nemůžu zapínat ani topení protože mi to i na 3 stupně do kabiny fouká ten stiplavej smrad z výfuku , hned mě potom začne palet v nosu a štípat v ocich + bolet hlava , takže na climatronic se bojím sahnout , to je takovej smrad že je to koledování dostat z toho nějakou nemoc . Olej nekouří modre , je tam pár tisíc starej olej a filtry takze skoro nový .
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od majkl1 »

Do kabiny by ti za jízdy nic smrdět nemělo, pokud nemáš i díru někde ve výfuku v motorovým prostoru.
Mohlo by být vodítko to, že ti to ukazuje na palubáku skoro dvojnásobnou spotřebu oproti reálu. ECU dostává nějaká zkreslená data. Víc by asi napověděl někdo znalý s diagnostikou. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od Johnyhu »

Zajel bych na diagnostiku a to fofrem, kdyby to bylo jenom čidlo tak budeš rád, kdyby to byl prosakující vstřik tak to by mohlo skončit propáleným pístem. :old:
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od yessmen »

Pokud se olej přes turbo tlačí rovnou do výfuku tak to právě kouří bíle!

Jestliže ale nemizí bude problém se vstřikama.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od Dabler Mike »

Majkl 1 přesně jak říkáš , za jízdy mi počítač ukazuje spotřebu kolem 10-12 litrů přitom to jezdí za hubičku cca 5-6 litrů odhaduji , presne jak říkal známý že abych těm jeb*am elektronickým nevěřil ale věřil tomu co tam natankuju :) jinak další starost mi dělají otáčky ze mi nedrží na volnoběh 900 ale 970 , na diagnostiku to asi vezmu , nebudu to pokoušet a radsi vás poslechnu jelikož co jste mi vzdy odpověděli tak to vždy byla pravda a vážím si hodně vašich odpovědí , je tu uzasna komunita kterou všude vychvaluju fakt paráda . Díky moc za pomoc .
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od PlusOne »

Vypadá to, jako kdyby si přisával olej do výfuku někudy přes turbo, jak píše yessmen. Stopové množství, projeví se to až dlouhodobě.
Mě to odešlo ráz naráz, příznaky stejné, jak popisuješ, hustej bílej dým, smrad spáleniny, otáčky padaly hodně pomalu, a volnoběh někde kolem tisícovky, spíš trochu přes. K tomu ztráta tahu.

Po rozborce jsme to našli takhle:
2016_10_27_08_01_027783.jpg
Přičemž vrtule je teda nezvěstná....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Dabler Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 26.09.2015 19:06

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od Dabler Mike »

Aha :/ takže teda to vidím tak že to je v pytli , co mám jako první udělat aby to bylo v pořádku :sorry:
/ VW Passat B5,5 3BG AVF Variant 2001 , sedan 2004 1.9 TDI 96kW PD 6-kvalt EGR off /

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDI PD 96 kW hodně kouří bílé

Příspěvek od motorpower »

Furt se nevyptávat a dát zo někomu kdo tomu rozumí. Také je dobré uvést odkud jsi.
Na fóru jsou vždy odborníci všichni, ale bez vlastního kontaktu z vozem a diagnostiky je to o ničem.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“