vibrace při volnoběhu, setrvák? vyřešeno

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

vibrace při volnoběhu, setrvák? vyřešeno

Příspěvek od marcus86 »

ahoj kluci, pri volnobehu se mi trepe auto. Ne tak moc ... ale trepota se trepota. I pri vymackle spojce a jen pri volnobehu, uz sme zkouseli upravovat otacky, ale trepe se daaal. Zajimave je ze se trepe jen pri zahratem motoru. Setrvak ???
Chtel jsem se zeptat ... vadi to necemu, ze se to auto trochu trepe? Nemuze treba takovy setrvak auto poskodit ????
A kolik stoji novy setrvak ? co se tyce treba uz pouziteho atd, dik za odpovedi :)
Naposledy upravil(a) marcus86 dne 17.06.2009 23:29, celkem upraveno 2 x.
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: setrvák

Příspěvek od Unihero »

marcus86 píše:ahoj kluci, pri volnobehu se mi trepe auto. Ne tak moc ... ale trepota se trepota. I pri vymackle spojce a jen pri volnobehu, uz sme zkouseli upravovat otacky, ale trepe se daaal. Zajimave je ze se trepe jen pri zahratem motoru. Setrvak ???
Chtel jsem se zeptat ... vadi to necemu, ze se to auto trochu trepe? Nemuze treba takovy setrvak auto poskodit ????
A kolik stoji novy setrvak ? co se tyce treba uz pouziteho atd, dik za odpovedi :)
setrvák ej drahá záležitost..
měl jsme úplně to samé, a kvůli tomu jsme auto rozprodal na díly, pač to znovu opravovat je na nic.. spíše z hlediska financí...
slyšel jsme že Ti to může rozházet celej motor, jsou tam vibrace na kliku, nevím co to udělá ale může se to stát..
měl jsme to samé takže vím v jaké jsi situaci.. nej by bylo koupit někde kterej má fakt najeto málo a nebo novej..

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: setrvák

Příspěvek od marcus86 »

nikdo jiny s tim problemy nema, nebo nemel ??? Ono to auto klepe JEN pri volnobehu ... u 1000 otacek uz je klid. Trysky ? Pri jizde zadne vybrace nejsou
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
diRk
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever MoraVWy
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od diRk »

zkus prohledat dieselpower forum, treba tam najdes nejaky vysvetleni... me se to taky na volnobeh trochu trepe (G3 AFN 81kW), vymena trysek mi nepomohla, i zvysena volnobezna davka nemela moc ucinek... Takze sem se s tim smiril...ale kdybys to nejak vyresil, dej mi vedet :)
Audi A4 - Flat Fives (W12 monoblocks) | Audi Cabrio - OZ Futura | VW Golf GTI 20 Jahre - BBS RS722 | VW Golf GTI Edition One - BBS RS001

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od pepanos »

To třepání na volnoběh může bejt způsobený i poškozeným výfukem.
Buď v zadním,nebo středovým díle může bejt urvanej vnitřek a ten způsobuje docela silný vibrace na volnoběh.Po přidání plynu se ztratěj,po studeným startu až do zahřátí motoru se taky nemusejí projevit.(Záleží na míře poškození výfuku)
Z venku se výfuk jeví jako NEPOŠKOZENÝ,bez jakékoli praskliny.
Jestli je to výfukem se dá zjistit buď uchem,(přidáš plyn a pri sundání nohy z plynu,pri přechodu k volnoběhu se na malou chvilku/cca 0,5s/ ozve taková kovová rezonance.
Druhá možnost je donutit někoho vlízt pod natočený auto a nechat ho podržet výfuk před tlumičem(před oběma).Pokud vibrace zmizí,je to výfukem,pak se ještě dá laborovat s tím dílem který je v pytli,ale jak jsem na to koukal,tak po letech ježdění jsou jednotlivé díly (střední a zadní +2 spojky)spojeny nerozlučně v jeden homogenní kus,rozebiratelný tak maximálně flexou.

Uživatelský avatar
arnoldp
Závodník
Závodník
Příspěvky: 541
Registrován: 20.11.2008 08:19
Bydliště: Kolín

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od arnoldp »

Nebo taky.... http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=159&t=110113" onclick="window.open(this.href);return false;
Co chytrýho sem asi tááák napsat.... ...jsem od Kolína...

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od marcus86 »

záhada vyřešena!

Vazne se jednalo o vyfuk. Nikdy by me to ani nenapadlo, protoze je ze spodu jako novy, montovany vcera. Jednalo se o posledni gumicku, ktera drzi tlumic, ktera mela asi 1mm vůli a dokazala tim rozklepat cele auto! Kdyz jsem tam pichnul do te mezirky srubovak, bylo po rezonanci! Nejak se tam secetly 2 rezonance (vyfuku a te gumicky) a zacalo to pri urcitych otackach tak hazat, ze to vazne roztrepalo i dvere .... takže díky moc kluci za rady !
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

milanpoh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2011 09:07

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák? vyřešeno

Příspěvek od milanpoh »

Mám úplne to isté, akurát mne sa uvolnila ešte aj nejaká tá priečka v strednom tlmiči, tak to ide ako plechovka. Cez víkend skúsim fintu fň s pružnou spojkou miesto klasickej spojky a trochu spučiť tlmiče klasickou svorkou na drevo :) pokiaľ neprestane, tak budem musieť pošetriť na nový výfuk. Myslím, že aj ten vlnovec pred katalyzátorom je dosť spálený a tým tvrdý a potom netlmí vibrácie dobre. Pokiaľ ten výfuk chytím, tak je všetko ok. Robí to hlavne keď sa zohreje po jazde hore kopcom. Vtedy to fakt drní ako plechovka...

Martin1979
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 27.08.2009 09:11
Bydliště: Týniště nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od Martin1979 »

marcus86 píše:záhada vyřešena!

Vazne se jednalo o vyfuk. Nikdy by me to ani nenapadlo, protoze je ze spodu jako novy, montovany vcera. Jednalo se o posledni gumicku, ktera drzi tlumic, ktera mela asi 1mm vůli a dokazala tim rozklepat cele auto! Kdyz jsem tam pichnul do te mezirky srubovak, bylo po rezonanci! Nejak se tam secetly 2 rezonance (vyfuku a te gumicky) a zacalo to pri urcitych otackach tak hazat, ze to vazne roztrepalo i dvere .... takže díky moc kluci za rady !
Čavec, já mám asi stejný problém jako tady řešíte vy. Nedávno jsem zpozoroval, že mi začal kovově drnčet výfuk, ale jenom při volnoběhu a v tu dobu se mi i objevily vibrace auta, opět jenom při volnoběhu. Když přidám plyn, obě věci zmizí a když pustím plyn, zase začnou. Při studeným motoru to nedělá. Myslíte, že by to mohl být taky výfuk?

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák?

Příspěvek od živočich »

Martin1979 píše:
marcus86 píše:záhada vyřešena!

Vazne se jednalo o vyfuk. Nikdy by me to ani nenapadlo, protoze je ze spodu jako novy, montovany vcera. Jednalo se o posledni gumicku, ktera drzi tlumic, ktera mela asi 1mm vůli a dokazala tim rozklepat cele auto! Kdyz jsem tam pichnul do te mezirky srubovak, bylo po rezonanci! Nejak se tam secetly 2 rezonance (vyfuku a te gumicky) a zacalo to pri urcitych otackach tak hazat, ze to vazne roztrepalo i dvere .... takže díky moc kluci za rady !
Čavec, já mám asi stejný problém jako tady řešíte vy. Nedávno jsem zpozoroval, že mi začal kovově drnčet výfuk, ale jenom při volnoběhu a v tu dobu se mi i objevily vibrace auta, opět jenom při volnoběhu. Když přidám plyn, obě věci zmizí a když pustím plyn, zase začnou. Při studeným motoru to nedělá. Myslíte, že by to mohl být taky výfuk?
tak ho na konci přišlápní nohou a uvidíš zda to přestane,mě to zlobilo na studeném motoru a v zimě.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák? vyřešeno

Příspěvek od pepanos »

teď jsem to řešil a byl prasklej vlnovec.Naprosto stejný příznaky,vibrace na volnoběh jen při zahřátým motoru,a auto se třáslo jak drahej pes

hriva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.12.2015 23:00

Re: vibrace při volnoběhu, setrvák? vyřešeno

Příspěvek od hriva »

kluci mamstejny problem. treseni na volnobeh pri zahratem motoru vstriky jsou ok..
v servise rikal ze to vyfuk neni. mam mu verit? nebo zkusit ten vyfuk nejak zpevnit a jezdit dale? a uvidimee

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“