Auto "syčí" bílý kouř, cukání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
DreamZ97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.04.2016 21:20

Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od DreamZ97 »

Dobrý den, už jsem tu řešil jeden podobný problém avšak černý kouř to se po opravilo po výměně váhy vzduchu a klapky v turbu, bohužel po cca 2 týdnech mi začal motor znít podobně, auto mi začalo kouřit pro změnu bíle a však na zadní části auta mám jakože černé tečky (podle mě od sazí) auto když je studené tak v 1500 otáčkách jako by cukalo (umíralo) ,když vytočím kolem 2000 otáček tak jede v pořádku, když se motor ohřeje tak už je to lepší ale pořád tam takové cukání je, taky se mi stává že se teplota zastaví na cca 86 stupních a než se dostane na 90 tak to trvá třeba 15-20min. K tomu mi z motoru něco syčí, avšak ne už jen při sepnutí turba ,jak bylo v předchozím případě, ale už jen stačí když trochu přišlápnu plyn tak začíná syčit, voda neubývá


Budu rád za všechny odpovědi, děkuji.

Passat B5,5 96kw AVF 4motion

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od CentriFUGA »

projdi všechny hadice od tuba k intercooleru atd., budeš tam mít někde díru a saje to falešný vzduch, proto to syčení

DreamZ97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.04.2016 21:20

Re: Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od DreamZ97 »

Hadice mi právě mechanik kontroloval před 14 dněmi a vše v pořádku...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od C3 »

tak je zkontroluj znovu ;-) syceni je od turba jak tlaci a nekudy to utika...

a cerny kapky + bilej (hustej) kour byva olej,kdyz se dostava do sani (čekni si stav oleje a kontroluj dal)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

DreamZ97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.04.2016 21:20

Re: Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od DreamZ97 »

To by ale hulilo černě ne ? Kdyby byla prasklá nějaká roura.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto "syčí" bílý kouř, cukání

Příspěvek od C3 »

:) nikdo neříká,že máš jen jednu závadu... černá barva bývá většinou nespálená nafta/špatně spálená nafta (tzn. na černý dým může být tuna závad...) bílej hustej dým je určitě olej v sání... většinou i na to syčení stačí přidat plyn a hledat, odkud to syčí...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“