476-ŘJ palivového čerpadla J538 - trvalá závada

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

476-ŘJ palivového čerpadla J538 - trvalá závada

Příspěvek od karelretik »

Stává se mi občas, že nemohu nastartovat. Resp. nastartuji a nemohu zvyšovat otáčky a neskutečně to kouří bíle. Připojil jsem to na počítač a vyskytla se výše uvedená závada. Vyhledával jsem na foru zde i jinde řešení. Dopouručuje se překodovat (restartovat) Gateway. Zkoušel jsem tedy v programu Super Vag od HR Carsoft toto překodovat a nemohl jsem uložit jinou hodnotu než 00006, která tam je nyní a dle všeho tam má i být. Mám tedy dvě resp. tři otázky
1) jak překodovat , restartovat, gateway? Jde to tímto softwarem? Musí být nějaký speciální kabel? Jaký je postup? Odpojit např.baterii? Nebo je tam nějaký fígl, proč se mi to vždy vrací do původní hodnoty?
2) co když vyměním tu řídící jednotku, nebude též po problému? našel jsem jí na webu za 1200,- (je to ale Made in China...) kde je vůbec ta jednotka, pod sedačkou nebo v kufru? Mám kombíka. Nebo nemáte ji někdo na prodej?
3) a to jen ze zvědavosti...proč to kouří bíle? Myslel jsem, že to nedává naftu, tak to by spíš mělo kouřit černě....
Děkuji všem za rady...
K.
Pašík 2002 TDI 96 kW.....

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“