Passat 1.9 AVB 2003 zvuk z motoru - vyřešeno

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
KubisKol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2017 19:18

Passat 1.9 AVB 2003 zvuk z motoru - vyřešeno

Příspěvek od KubisKol »

Zdravím,
Prosím o radu.
Mám Passat 2003, motor AVB 74kw, najeto 200tkm (poctivé). Auto dobře jezdí, táhne, startuje, spotřeba perfekt, jen po zahřátí motoru se začne ozývat tento zvuk, jehož intenzita je nejvyšší v okolí EGR ventilu. Samotný EGR je potečený od oleje. Za studena se zvuk neobjevuje.
Může mě prosím někdo říct, než s tím půjdu otravovat servis, co by to mohlo být? Ať cca vím s čím počítat. Předem děkuju.
Jakub
https://youtu.be/iX-Z7XxlzgM
Naposledy upravil(a) KubisKol dne 04.04.2017 12:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.9 AVB 2003 zvuk z motoru

Příspěvek od M@rty »

Jestli je ten egr potečený..tak bude ucpaný. Rozebrat a vyčistit ať ta klapka může chodit. V nejlepším případě egr off zaslepit.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

KubisKol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2017 19:18

Re: Passat 1.9 AVB 2003 zvuk z motoru

Příspěvek od KubisKol »

M@rty píše:Jestli je ten egr potečený..tak bude ucpaný. Rozebrat a vyčistit ať ta klapka může chodit. V nejlepším případě egr off zaslepit.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Děkuju za odpověď,
Jakub

KubisKol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2017 19:18

Re: Passat 1.9 AVB 2003 zvuk z motoru - vyřešeno

Příspěvek od KubisKol »

Auto jsem měl v servisu, Egr v pořádku. Diagnostika vozu také v pořádku. Pokud by auto ztrácelo výkon, bylo mi doporučeno vyměnit jinou součást (dvoucestný ventil?), názvem si nejsu jistý, že může mít vychozenou membránu, která způsobuje to klapání.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“