Výměna těsnění pod hlavou

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kropovez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2017 10:07

Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od kropovez »

Ahoj,
prosím Vás, asi tak půl roku se mi u passika ztrácí voda. Dolévám nepravidelně mezi 1500-3000KM. Mám naběháno 215000km a je to 1.9 85kW PD. Připadá mi, že to vodu nepapá postupně, ale vyfoukne jednou za čas najednou. V expanzce se tvoří přetlak, po povolení víčka vyskočí voda asi o 1cm nahoru. Další test byl, že jsem do přepadu expanzcky připojil hadici s petkou. Ve většině případech byla prázdná, ale když jsem jel nedávno do Prahy po dálnici celou cestu cca 180km/h, tak se mi petka komplet naplnila asi 200ml vody. Mám podezření na těsnení pod hlavou. Nevíte kolik dneska stojí výměna? Mám v plánu když už bude hlava venku, tak udělat i její kompletní test, popřípadě ji srovnat. Ještě jsem se chtěl zeptat, že mám pocit, že passik nadměrně vibruje. Pokud stojím na místě, tak se lehce třepe volant a vrzají plasty na palubce. Nemůžou to být silentbloky na motoru? Napadlo mě, že když už půjde půlka motoru ven, tak že bych to do toho zapojil i výměnu těch silentbloku.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od Graun »

Záleží na mechanikovi. Určitě bude dobré vyměnit i gufera na ventilech a popř. pístní kruhy. Pak se ty věci naskládají a vyklube se z toho i 20tis Kč. Počítej to jako takový limit.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

kropovez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2017 10:07

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od kropovez »

No chtěl bych se vejít do 8000kc :D

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od Jarda S. »

počítej repas hlavy 2 pokud budou vybitý díry pro vstřiky tak 1 za díru a rázem máš 6 jenom za opravu hlavy, těsnění a šrouby máš další 1 tisícovku, při jednom by bylo nejlepší udělat rozvody když budou sundaný to máš další 2-3, zrovna tak olej a fridex to je další 1 v součtu 6-11 jenom materiál a tomu nějaká práce a je to oprava za hodnotu půlky auta :D
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

kropovez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2017 10:07

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od kropovez »

Jo to vím, že se dá :D Ale jsem student a tak potřebuju opravdu jen to nejnutnější. Proto hlavu jen otestovat, srovnat a hodit ji zpátky (pokud v ní nebudou díry). Rozvody jsou dělaný před 25000km :D

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od Graun »

Tak si kup kolo. Takovéto opravy se většinou vymstí a pak platíš dvakrát tolik.
Tady platí, že pokud chceš opici, musíš mít na banány.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od majkl1 »

Ostřílené chovatele opic neber vážně. Těsnění pod hlavou mi například před dvěma roky dělali v servisu za čtyři tisíce. 800 srovnání hlavy, litr těsnění, litr olej s filtrem a litr práce.
To už bys mohl rovnou preventivně vyměnit poloosy, brzdy, olej v převodovce a čalounění na sedačkách - když už je to na heveru a rozebrané :P Naopak takové nesmyslné rvaní desetitisíců do 15 a více let starého auta tam, kde stačí stovky nebo tisíce, se vymstí.

Nikdy nemáš 100% jistotu, že si přivezeš auto ze servisu a závada přitom setrvává dál, protože to nebylo těsnění, ale třeba díra v bloku nebo něco jiného. Pak by ti ty prachy navíc, co jsi dal do těch věcí okolo, chyběly :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kropovez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2017 10:07

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od kropovez »

Právě :D tak jsem se bavil se svým mechanikem a prý maximálně 5000Kč. Doporučil mi, ale, že by mi klidně udělal komplet generálku hlavy (ventily, gufera...) do 9000Kč. Tak si asi připlatím, ať mám klid.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od majkl1 »

Ono ještě jsem zapomněl - podobné projevy mívá i utržená vrtulka na vodní pumpě. Takže abys právě nedal 9 litrů a ono to tu vodu pak bralo dál. Přitom problém může být v pumpě za pár stovek :wink:
A v neposlední řadě - podobné nebo spíše stejné projevy mívá i vadné víčko na expanzce - neudrží předepsaný tlak, voda začne vřít a vzduch pak vyhazuje vodu "přepadem" ven. To by pak stačila megagenerálka za dvěstěpáďo a s trochou odvahy bys to víčko zvládl vyměnit i doma před barákem :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kropovez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2017 10:07

Re: Výměna těsnění pod hlavou

Příspěvek od kropovez »

Tak já zkusím nejdříve vyměnit to víčko. A ta vrtulka se dá nějak poznat? :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“