passat B5 3BG nestartuje!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
2952
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2007 23:18

passat B5 3BG nestartuje!

Příspěvek od 2952 »

Zdravím mam passata rok 2001 96kW a včera ráno mi pri startování chytnul asi na sekundu a od te doby se mi nepovedlo motor nahodit.Baterka toci ale nenaskoci.Obavam se vstriku ale vazne nevim.Nejake nápady? Auto 14dni stalo ale nikdy předtím jsem problem nemel.Nevíte o někom jizne prahy (zbraslav Vrane nad vltavou) kdo by umel přijet se na to podívat s Vagem? Diky moc, jsem bezradny

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: passat B5 3BG nestartuje!

Příspěvek od majkl1 »

Pokud ECU zaznamenala nějakou vážnou závadu bránící startu motoru, pak by na palubce něco svítilo nebo blikalo. Pokud nic, tak ti vag s velkou pravděpodobností nepomůže.

Začal bych kontrolou, zda při otočení klíčku alespoň problikne kontrolka žhavení. Pokud ne, nejde napájení do ECU (asi relátko). Pokud blikne, tak bych šel nejprve po naftě - zavrčí ti čerpadlo v nádrži po otočení klíčku? Můžeš ti padat nafta - díra v palivovém vedení (klidně i v tandemu).

Pak bych pro sichr zkontroloval rozvody. Občas se stane, že při vypnutí motoru při horší napínací kladce skočí řemen.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

2952
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.10.2007 23:18

Re: passat B5 3BG nestartuje!

Příspěvek od 2952 »

Majkle díky moc za radu, žhavení se normálně rozsvítí a pak zhasne, čerpadlo neslyším i se zvednutou haubnou že by běželo. Bliká k tomu všemu climatronic jakoby veškerý symboly co na něm jsou. Po otočení klíčku se rozsvítí pár symbolů ale potom všechny pozhasínají a jenom bliká climatronic. Stále jsem to nenastartoval :/

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: passat B5 3BG nestartuje!

Příspěvek od majkl1 »

To čerpadlo je v nádrži, ne v motoru :mrgreen:
Klimatronik by s tím neměl mít nic společné (pokud teda nenaběhla kuní rodinka a nedala si sváču na nějakým el. svazku :P )
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“