nouzák

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
radis11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 03.07.2008 21:57
Bydliště: JIRKOV okr. Chomutov

nouzák

Příspěvek od radis11 »

zdar mám passat b5 1,9 tdi 66 kw, r.v. 2000. Motor začal padat do nouzáku. Bylo vyčištěné turbo, diagnostika ukazovala trvalou závadu na regulaci turba. Mám tam nějakej divnej ten podtlakovej ventil, všude mi nabízejí jen ten N75 co vede k egru, ale ten je v pořádku. No a závěrem jsem zjistil, že ta hadička co vede od turba do toho ventilu se plní olejem. Neví někdo příčinu toho oleje v hadičce, asi tam být nemá.

ksidor1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.04.2011 20:00

Re: nouzák

Příspěvek od ksidor1 »

Popis ventilu a návod na kontrolu. Ja som mal podobný problém (stráta výkonu) a tento ventil neprepínal správne.

Uživatelský avatar
radis11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 03.07.2008 21:57
Bydliště: JIRKOV okr. Chomutov

Re: nouzák

Příspěvek od radis11 »

No ja spis resim proc mi tou podtlakovou hadickou od turba tece olej do toho el. ventilu. Mozna ze to je pricina toho padani do nouzaku.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nouzák

Příspěvek od majkl1 »

Olej se do této hadičky nemá od turba odkud dostat, není s ním jakkoli spojená. Hadička vede k horní straně membrány a ta je s turbem spojena jen kovovým táhlem. Z N75 se olej taky nemá jak dostat, takže jediná možnost je z venku přisávat mastnotu díky podtlaku (třeba od EGR, z pod víka motoru apod.). Pokud je hadička plná oleje, pak pochopitelně ani nemůže správně fungovat regulace. Takže olej z hadičky odsaj (spíše dej novou), N75 taky odmasti.
Ještě můžeš mít díru v membráně a mastnotu si tak může ta hadička přisávat takto, ale to bys poznal, protože by se při nastartování táhlo regulace ani nehlo (utíkal by podtlak).
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“