Praskla hadice za turbem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Praskla hadice za turbem

Příspěvek od godlike1234 »

Zdravim vas,
Jak z nazvu vyplyva mam praskliu hadici za turbem dole v tom kolinku. Je tam asi pul cm dirka. Samozrejme se mi nechce kupovat nova a tak resim jak ji spravit. Videl jsem tady ze to nekdo riznul a dal tam nejakou trubku a stahl to. Ja dostal napad co kdybych vzal lepeni na kolo a zalepil to. Preci to musi drzet tlak v dusi tak proc ne na hadici popripade bych to jeste omotal izolackou a stahl to paskou. Co vy na to? Ma nekdo neco odkouzene?

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od trhac »

Myslíš že to udrží lepení na kolo jo?tak to asi nee jinak by ta hadica mohla byt rovnou z gumy tenké jak je duše na kole.já sem ji měl asi rok omotanou kobercovou páskou a držela jak kráva.žádný syčení

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od godlike1234 »

Uz jsem na to prisel ze to je blbost, ale nejhorsi je ze ona nejde odpojit od turba nejde pozvednout ta sponka netusi nekdo proc? Nebo je tam nejaky figl

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od godlike1234 »

Prosim vas chci se zeptat jak vycvaknout hadici primo od turba. Dole to mam vycvakle ale u turba to proste nejde. Uz jsem na tu svorku dal i eska pasku a tahal uplne plnou silou a neslo to, samozrejme z hora. Musl jsem sundavat box hadice atd. Prosim poradte jestli tam je na to nejaky figl

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od majrek001 »

jakékoliv lepení a další marný pokusy jsou jen ztráta času - kup origo novou a máš na x-tísíc km klid (replikám se vyhni pokud nebude nějaká silikonová kvalitní, která bude výrazně dražší než origo)..

jinak buď je tam šroubovací páska nebo tam jsou zámky - je tam takový drátek, který musíš zespoda vycvaknout (netahat má zahlý konce proti vytažení) - podebrat šroubovákem a posunou ji do boku a pak vytáhneš hadici

tady je třeba to zajištění vidět

Obrázek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od godlike1234 »

Diky moc, hned to slo myslel jsem ze budu muset sundavat turbo ale nakonec ne slo to i na heveru.

Uživatelský avatar
haferar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.08.2011 20:38

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od haferar »

Měl jsem taky prasklou tu samou hadici.Dobře odmastit.Elektrikařská izolepa,pak jestě vrstva 3M stříbrné z lidlu a dava roky jezdím a ani otom nevím.Drží to,není třeba urácet:)
B 5.5 1.9 TDI 96kw 4x4

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Praskla hadice za turbem

Příspěvek od Johnyhu »

Já mám druhovýrobu a 3 roky jezdím a spokojenost.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“