Olej v sání

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mar.ferenc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2017 15:07

Olej v sání

Příspěvek od mar.ferenc »

Zdravím chlapi. Mam passat 1,9 TDi r.v. 2003, 96kw, a nevím si rady. Stále mi uniká olej do tlakových hadic a do intercoleru. Ten olej mi teče přes víko ventilu tím oddechem. Turbo vymenene, egr taky, víko ventilu taky. Auto nekouří, jede perfektně, studené starty bez chyby. Poraďte na co se zaměřit. Co by tam ten olej mohlo tlačit. Odtok od turba naprosto čistý. Díky za vaše názory.

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Olej v sání

Příspěvek od godlike1234 »

Zalezi jak ti to tece, ja taky mam olej v sani ale vzdy jen kapku dve, nedavno jsem vytwhoval cooler a bylo v nem trosku vic nez kapka, ale auto od vymeny k vymene neveme ani deci takze nevim. Pokud to mas zanedbatelne mnozstvi tak bych to neresil.

mar.ferenc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2017 15:07

Re: Olej v sání

Příspěvek od mar.ferenc »

No mám ho tam docela dost. Zhruba 1dcl. Dnes jsem vyčistil ještě víko ventilů. Byly ucpané ty 4 dirky uvnitř toho víka. Coler, egr a sání jsem vyčistil, tak uvidím co to bude dělat teď.

godlike1234
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 10.11.2016 12:00

Re: Olej v sání

Příspěvek od godlike1234 »

Ja mel tak pul deci v cooleru ale auto jsem kupoval asi trictvrte roku zpet a cooler jsem cistil az ted. Takze netusim kdy byl cisten. Pro me je nejdulezitejsi ze mi nemizi olej. Sorry pisu to v patek vecer tak doufam ze to jakz takz pochopis :D :drinks:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Olej v sání

Příspěvek od M@ty »

Pokud se ti odvětráním bloku motoru cpe ven olej tak bych asi změřil tlaky válců zdali není třeba píst prasklý nebo pístní kroužek...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

mar.ferenc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2017 15:07

Re: Olej v sání

Příspěvek od mar.ferenc »

Tlaky jsem změřil a ty jsou dobrý. Po konzultaci se servisním technikem vw mi bylo řečeno že bude ucpaný odtok z turba( ta spodní trubka do motoru). No a bohužel tomu tak bylo. Úplné zakovaná. Po vyčištění vše v pořádku. Děkuji všem za názory a jsem s pozdravem.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“