Prosím o pomoc - došla nafta, po chvíli nestartuje

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Boost88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 17.09.2015 19:47
Bydliště: Brno

Prosím o pomoc - došla nafta, po chvíli nestartuje

Příspěvek od Boost88 »

Zdravím klubáci,

potřeboval bych poradit nebo navést, protože jsem totožný problém na foru nepotkal. Na Passatovi B5 81kW AFN mi včera (nejspíš, ale první jsem tomu nechtěl věřit, rezerva mi blikla asi 20km předtím po cestě) došla nafta. Nalil jsem z kanystru asi 7 litrů, auto chvíli točil (10s) v noci, pak jsem to nechal na ráno. Ráno nastartovalo skoro na brnk, měl jsem ho cca 10min nastartované na volnoběh. Potom jsem s ním ujel asi 1km, mezitím mi začala blikat kontrolka žhavení. Zkusil jsem restart, vše OK. Potom mi na volnoběh auto zdechlo a už se nenastartovalo - točí, ale nechytá.

Nemáte tucha, kde by mohl být problém? Zavzdušnené už to asi přece nebude, když to tak dlouho bylo nastartované. Do včerejška jsem neměl nikdy problémy s přívodem nafty, palivový filtr mám v autě asi 5-10 tis km.

Předem moc díky za nasměrování, po čem jít. Diagnostiku u sebe bohužel nemám, kde mám auto.
VW Sharan II, 2005, 1.9 TDI 96kW (ASZ)
VW Passat B6, 2006, 2.0 TDI 103kW (BMP)
VW Passat B5.5, 2003, 2.5 TDI 132 kW (BAU) 4motion Tiptronic

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Prosím o pomoc - došla nafta, po chvíli nestartuje

Příspěvek od trhac »

Co relé 109.zkus jestli ti po klíčku cvaká ventil na čerpadle.pokud ne zkus na něj z baterky napojit plus a nastartuj.pokud chytne tak relé ko

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Prosím o pomoc - došla nafta, po chvíli nestartuje

Příspěvek od majkl1 »

Ono na volnoběh se to nemusí odvzdušnit. Pak bude trochu zlobit počátek vstřiku a to může vyhodit chybu s bliknutím kontrolky žhavení. Bez diagnostiky si netroufám nic tvrdit.
Pokud ti problikne při otočení klíčku žhavení, pak je relé v cajku.
Když bych byl na tvém místě, zkusil bych holt auto roztáhnout. Už jsem si AFN také zavzdušnil natolik, že to nešlo přes startér nakopnout. Roztažením po pár desítkám metrech chytl. Ono přece jen startér nedá takové točky, jako jízda přes kvalt. Pokud náhodou odešlo čerpadlo (což i to je možné, protože jízda na sucho mu nedělá dobře), pak roztáhnutím stejně už nic víc nezkazíš. :roll: (za předpokladu, že nemáš skočený rozvody)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

zdenek foltyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.09.2012 14:00
Bydliště: tesetice rataje 73

Re: Prosím o pomoc - došla nafta, po chvíli nestartuje

Příspěvek od zdenek foltyn »

startovat pres startovyci sprej zjistis pak hnet jestli dava cerpadlo nebo ne taky sem mel zavzdustnene hlavne po nastartovani dlouho projet nestaci na volnobech par minut znova nenatocis

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“