Rada o naftě?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Adrou
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 04.08.2017 22:36

Rada o naftě?

Příspěvek od Adrou »

Ahoj všem. Přišel jsem zde pro takovou menší radu :D
Vlastním B5.5 Variant 2003 1.8T 110kw .. Přemýšlím, že bych přešel na naftu, 1.9TDI 96kW 6Q a asi 4motion (možná sedan) ... Nikdy jsem naftu neměl, nemám teda tušení co taková motorizace obnáší .. Asi jako každého mě láká vidina menší spotřeby než má ta benzínová 1.8T .. no ale jezdím víceméně jen po městě, a jednou za 14 dní vyjedu asi 60km a zpět na víkend. Takže mě zajímá jestli má vůbec smysl o naftě uvažovat, jaké sou její pro a proti, jak je to se servisem oproti benzínu, na co si dát případně při koupi pozor atd .. Budu rád za užitěčné rady vás dieseláků :-) Díky
VW Passat 3C5 2.0TDI 125kW DSG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Rada o naftě?

Příspěvek od majrek001 »

na rovinu ježdění po městě moc naftě svědčit nebude sice PDčko 96kW když má v pořádku el.radiátor, tak se ohřívá velice rychle a topí prakticky hned po startu tak na ježdění po městě to asi nebude pravé ořechové, ale to není ani ta 1.8t ..

na co si dát pozor - často bývají vymačkané uložení vstřiku a pak padá nafta a dostává se nafta do oleje - takže zkontrolovat hodnoty vstřikovačů - poslouchat jak to chytne jestli tam je nějaké zaváhání tak to naznačuje, že může být problém, bývá ještě vydřená vačka - nasledek dlouhého ježdění na longlife - zbytek je spotřebák turbo, spojka, náprava atd jako u benzínu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

VWBMW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 01.10.2009 17:37
Bydliště: CH

Re: Rada o naftě?

Příspěvek od VWBMW »

Nejlepší budeš mít když si koupíš staršího passata B5 rok 97,98,99 motor 81KW nebo 66Kw rotačku a syncro. A roky pod 99 proto, že v těchto letech byly nejlepší auta u každé značky.
Vw Polo 86c GT coupe
Vw Polo 86c coupe
Vw Passat B5 1.9 TDi syncro
Vw passat B5,5 1.9 TDi 4motion
Vw Golf Mk7 2.0 TDi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“