passat 96kw malo tahne

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

Ahoj kluci, potřeboval bych radu, reším už asi měsíc a půl slabý tah auta, začlo to tím, že padalo do nouzáku a zjistilo se , že to bylo hadici od turba, byla praskla tak se dala nova a dobry a pak z ničeho nic tak po tydnu přestalo táhnout uplně.. ted to jede jak SDI a hodně žere. Na vagu žádná chyba,vyměnilo se turbo,čidlo na sání,intecooler,hadice k turbu,hadice k IC,podtlakový hadice, váha vzduchu i na zkoušku jiny N75, nedávno jsem zkoušel jinou jednotku a musel jsem vyndat relátko co je u jednotky abych vyndal kryt, tak jsem ho dal zpátky a ted mi to píše skoro kazdej den na vagu rele pro cerpadlo chlazeni paliva, ale v tom bych chybu neviděl. Příští týden to dávám k Jirkovi z fora, ale musel jsem se s Váma podělit.. Protože na to myslím dnem i nocí a žere mě to a furt se nějak nemůžu dopídit čím by to mohlo být a jsem nějak netpělivej :D do kopce to jede max 3100 na trojku a pak se to trošku třese, mám i log , ale tam je vše v pořádku udajně. Tak juknete a díky za odpovědi.

https://www.ulozto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;!
oSFFxk7g2Jb1/log-csv

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

znovu posílám log, stává se, že to nejde otevřit https://www.ulozto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;!
oSFFxk7g2Jb1/log-csv

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od trhac »

Pavel Jerman píše:Ahoj kluci, potřeboval bych radu, reším už asi měsíc a půl slabý tah auta, začlo to tím, že padalo do nouzáku a zjistilo se , že to bylo hadici od turba, byla praskla tak se dala nova a dobry a pak z ničeho nic tak po tydnu přestalo táhnout uplně.. ted to jede jak SDI a hodně žere. Na vagu žádná chyba,vyměnilo se turbo,čidlo na sání,intecooler,hadice k turbu,hadice k IC,podtlakový hadice, váha vzduchu i na zkoušku jiny N75, nedávno jsem zkoušel jinou jednotku a musel jsem vyndat relátko co je u jednotky abych vyndal kryt, tak jsem ho dal zpátky a ted mi to píše skoro kazdej den na vagu rele pro cerpadlo chlazeni paliva, ale v tom bych chybu neviděl. Příští týden to dávám k Jirkovi z fora, ale musel jsem se s Váma podělit.. Protože na to myslím dnem i nocí a žere mě to a furt se nějak nemůžu dopídit čím by to mohlo být a jsem nějak netpělivej :D do kopce to jede max 3100 na trojku a pak se to trošku třese, mám i log , ale tam je vše v pořádku udajně. Tak juknete a díky za odpovědi.

https://www.ulozto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;!
oSFFxk7g2Jb1/log-csv
Má to dost nafty?nemáš ucpanej filtr nebo koš v nádrži?

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

Podle palubaku tece nafty dost kdyz tomu nalozim kolem 30 litru aktuální a palivak jsem menil, a čerpadlo v nádrži jsem vyndal a vycistil a nepomohlo :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od majrek001 »

kolik to má vstřikovaný množství kanál 15 na teplým motoru?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

tak kanal 15 ukazuje 4.1mg/str mam ještě nějaké čísla, teplota nafty 55.8 nasavany vzduch 27,0. teplota chlazeni 79,2. vstřikované množství kanal jedna 4.4mg. spotřeba na volnoběh 0,4. synchronizace 0,0 až -0,6. kanal 10 maf 313,6mg/str, atmosfericky tlak snimac f96- 928,2mbar, tlak nas.vzduchu 936, vstriky -0,64 , 0,64 , -0,87 , 0,85.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od majrek001 »

to vypadá vše v pořádku turbo chodí jak má - nevidím vyloženě chybuu nikde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od majrek001 »

čidlo na sání co jsi měnil je tam dané správné?

není seklá chcípací klapka třeba?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

je to stejné číslo jako tam bylo toho čidla, jen jak se to tam zacvakává ten konektor do toho čidla,tak je tam ulomená ta pacička,ale to by nemělo vadit, zamáčknout jde a podle mě by to čidlo asi dávalo špatný hodnoty ne ? chcípací klapka v egru ? tu jsem kontroloval , že jsem odpojil tu hadici to koleno a šáhnul jsem tam. I když byl nastartovaný motor, tak jsem jí ručně zavřel na tom egru tou plastovou tyčkou a chcípne motor hned.

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

To už vypadá , že si vymýšlím , že to nejede, protože mi každej řiká, že na logu je vše v pořádku.. ale to auto fakt nejede, nemá krouták ani zátah,kazdej kdo v tom jel na zkoušku, tak řekl, že to jede jak 1.2HTP nemám natočit ještě ručičky od tachometru ? jestli by z toho bylo teda vidět, že to jede na h***o.. Jinak co jsem se ptal jednoho mechanika z příbrami co to auto ani neviděl a řekl , že na 99procent vstřiky.. Z logu se vstřiky nedaj zjistit jestli jsou v pohodě co ? Já už jinak nevím kde je problém. Co ta mala baňka u turba jak do ní jde podtlakova hadička z N75 ? nemůže být nějaka jebnuta ? ještě vyměnim tandem zítra, jestli to nebude tím třeba..

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od M@rty »

Pavel Jerman píše:To už vypadá , že si vymýšlím , že to nejede, protože mi každej řiká, že na logu je vše v pořádku.. ale to auto fakt nejede, nemá krouták ani zátah,kazdej kdo v tom jel na zkoušku, tak řekl, že to jede jak 1.2HTP nemám natočit ještě ručičky od tachometru ? jestli by z toho bylo teda vidět, že to jede na h***o.. Jinak co jsem se ptal jednoho mechanika z příbrami co to auto ani neviděl a řekl , že na 99procent vstřiky.. Z logu se vstřiky nedaj zjistit jestli jsou v pohodě co ? Já už jinak nevím kde je problém. Co ta mala baňka u turba jak do ní jde podtlakova hadička z N75 ? nemůže být nějaka jebnuta ? ještě vyměnim tandem zítra, jestli to nebude tím třeba..
No natoč video jak na to šlape aspoň 123 na plnej.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

Tak jsem nahral nějaký videa, snad to pomuze odhalit něco nového.. prvni video je 1,2,3 na plny plyn,druhy 1,2,3 taky na plný plyn do menšího kopce , u druhyho videa ta trojka dal netahla, tak jsem to vypnul uz.. https://youtu.be/8F0z7yy5rV8" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/xnAeV0XKHi8" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od majrek001 »

vzduch dle logu jde správně - fouká požadavek (trošku to přefukuje)

vstřiky dle hodnot taky nevypadají

kouří to nějak ? smrdí po naftě?

hapruje to nějak? zkontroloval bych vačku jestli nějaká vydřená
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

Právě ze nekouří, ale hodně smrdi.. vacka nevim no, je to cca rok po generalce motoru :( vacka je nova a vse okolo ni.

Uživatelský avatar
Pavel Jerman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 10.03.2014 15:45

Re: passat 96kw malo tahne

Příspěvek od Pavel Jerman »

Občas hapruje volnoběh, tak na 2-3 sekundy zakopne na volnoběh a pak vse ok zas.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“