Syčení někde od motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Syčení někde od motoru

Příspěvek od ELIXIERE »

Zdravím,
potřeboval bych prosím poradit, začaly se po kapotou ozývat zvuky, jako by ucházela nějaká vzduchová hadice, takové syčení,slyšet to jde z podkapoty za jízdy při staženém okýnku, dokonce to slyším i z výdechů vzduchotechniky uvnitř kabiny. Děje se to jen při zařazené rychlosti a to hlavně když víc sešlápnu plyn, tak v tahu když jdou vstřiky na 100% někde mezi 1500 - 3000 ot. Jakmile nohu z plynu uvolním, tak zvuk zmizne, na neutrál se nic neděje, ať šlapu na plyn jak chci. Pokud na plyn šlapu plynule, tak se také nic neděje, jen když ho sešlápnu, tak v tahu, když zabírá turbo. Bohužel blíže to určit neumím, protože to jde slyšet právě jen za jízdy, tak nejde zvednout kapota a odposlouchávat odkud ten zvuk jde. Nevím, jestli to může mít nějakou spojitost, ale v té době kdy se to začalo ozývat, tak jsem potkal srnu, ale žádné větší škody neudělala, jen rozbitý rámeček značky. Tak se mi nezdá, že by se ji podařilo pochroumat i něco dál.
Jestli někoho něco napadá, co by to mohlo být, nebo jestli se s tím už někdo setkal, tak budu moc rád, když se o to se mnou podělí.
Za pomoc děkuji.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Syčení někde od motoru

Příspěvek od majkl1 »

Je to patrně ze sání. Někde máš prasklinu. Zkoukni na IC, zda ti ho srna neštípla. Ale projdi vše - od esíčka za turbem, až k egrventilu. Někde bude prostě díra/prasklina. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
odtahovka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.12.2009 00:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Syčení někde od motoru

Příspěvek od odtahovka »

Je to hadice od intercoleru. Bud pava nebo leva. Jsou pod naraznikem dole.
https://www.google.cz/search?q=hadice+i ... 66&bih=647" onclick="window.open(this.href);return false;

ELIXIERE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.09.2016 19:32

Re: Syčení někde od motoru

Příspěvek od ELIXIERE »

Díky za info...a musí kvůli zjištění a nalezení té praskliny nárazník dolů? Přijde se mi totiž na to podívat likvidátor z pojišťovny, tak nevím, jestli to najde, nebo jestli mám nechat sundat nárazník...Ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
odtahovka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.12.2009 00:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Syčení někde od motoru

Příspěvek od odtahovka »

Nemusi jde to vymenit ze spoda na heveru uplne luxusne.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“