Klika nepasuje na převodovku

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Paldys7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.11.2012 10:09
Bydliště: Dupanda

Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od Paldys7 »

Zdravím, mám Passat B5.5 1.9 TDI, 96KW, AWX, 5q, 230000 km, 2001.
Praskla mi na klice řemenice ženoucí rozvody, prořízla řemen, a potkal se mi motor. Než shánět hlavu atd. koupil jsem komlet motor, ale je to AVF.
Problém je, že mi klika nepasuje na převodovku. Na starém motoru bylo v klice ložisko do kterého se to ukládalo, na novém motoru to není. Klika je tudíž jiná. Myslel, že bych klikovky přehodil, ale ze starého motoru nejsem schopen jí povolit. a druhý motor už mám kompletně nastrojený. Zeptám se, dá se sehnat 5q převodovka na kterou by pasovala tato klikovka? Dá se to nějak překopak bez výměny kliky? Jaký je problém tam nahodit 6q převodovku?

Díky za rady. Přikládám foto tech rozdílných klikovek.
Klikovka s ložiskem.
Klikovka s ložiskem.
Klikovka bez ložiska
Klikovka bez ložiska

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od trhac »

Ten druhej obrázek je avf??jednou sem řešil výměnu motoru avf a kliky taky jiný.koupil sem motor kterej byl v autě s automatem a ta klika neměla jehličkový ložisko a byla i kratší.Objednal sem si jehličkový ložisko naklepl do kliky a nebyl v tom problém.Akorát nevím co ty tam máš za šestihran.

Paldys7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.11.2012 10:09
Bydliště: Dupanda

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od Paldys7 »

Horní je AWX co jsem vyndal z motoru, uvnitř jehličkový ložisko. Ten druhý je AVF, jak říkáš, je kratší asi o 1 cm, nemá náběh, ale problém je, že dovnitř do kliky má zajet mrkev z převodovky, ale je tam uvnitř kolík napevno, takže tam vůbec spojku nezasunu. Tušim tedy, že se taky bude jednat o automat. Jenže jak dál, když já tam to ložisko dát nemůžu, teda, to bych asi mohl, ale k čemu, když tam stejně překáží ten střed.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od majrek001 »

AVF se v automatu nedělalo a byl to vždy 6q - jen AWX mělo 5q nebo automat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Paldys7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.11.2012 10:09
Bydliště: Dupanda

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od Paldys7 »

Dobře, takže ten spodní obrázek, motor AVF, s touto klikou bez ložiska je z čeho? Dá se to napasovat na manuální převodovku?

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od trhac »

majrek001 píše:AVF se v automatu nedělalo a byl to vždy 6q - jen AWX mělo 5q nebo automat
Tak to je zajimavý ale viděl sem na vlastní oči dva kusy.Jeden byl můj motor kterej sem koupil a druhej byl v passatu mýho šéfa.avf v matu.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od trhac »

[quote="Paldys7"]Horní je AWX co jsem vyndal z motoru, uvnitř jehličkový ložisko. Ten druhý je AVF, jak říkáš, je kratší asi o 1 cm, nemá náběh, ale problém je, že dovnitř do kliky má zajet mrkev z převodovky, ale je tam uvnitř kolík napevno, takže tam vůbec spojku nezasunu. Tušim tedy, že se taky bude jednat o automat. Jenže jak dál, když já tam to ložisko dát nemůžu, teda, to bych asi mohl, ale k čemu, když tam stejně překáží ten střed.

Co sem viděl motory z automatů tak měli všechny díru v klice na hřídel.Vůbec netuším co je tohle za hajzl

Paldys7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.11.2012 10:09
Bydliště: Dupanda

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od Paldys7 »

No to já právě taky nevím, ale je to vyndané z Passata, označení motoru taky sedí. Tak co je to sakra za paskvil!
Mimochodem, dá se nějak nahřát ten šroub co jde do kliky? Já ho zkrátka nejsem schopnej povolit! Je teda pravda, že se tam namotal ten rozvoďák a ještě to utáhl, ale nevím co s tím, klikovky bych pak mohl přehodit.
Už toho začínám mít plný zuby! Nemá tu někdo k dispozici motor na 5q převodovku? že bychom udělali nějakou výměnu, odkup? Jsem od Jablonce (Liberce)
Děkuji Vám

Uživatelský avatar
marky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever čech jílovwé
Kontaktovat uživatele:

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od marky »

ahoj taky jsem s tim měl problém když jsem měnil kliku na AJM 85KW dával jsem tam ze 74KW AXR musel jsem nechat vytočit na soustruhu větší díru do klikovky aby mi tam šel hydromenič.tohle jsem ještě neviděl.mě to přijde že tam máš kus toho hydroměniče zalomenej?.jjinak k tomu šroubu na tý klice bych sundal vanu zapřel bych si kliku a velkou golou to zkus povolit.mužeš ten šroub nejdříve poklepat kladivem je možny že to nějakej odborník nalepil na lepidlo.hodně zdaru Marky
powered by TDI
KONTAKT: 732964162

Uživatelský avatar
vosic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: Klika nepasuje na převodovku

Příspěvek od vosic »

Ahoj taky řešim podobnej problém jen u zadřený b5 1.8t 110kw aeb automat a motor z manuálu, tak je asi nejlepší to hodit na soustruh a nechat vytočit jak píše Marky. Když koukám na ty klikovky tak na tomhle benzínu vypadaj shodne jako na fotkách,jen na té spodní z automatu má být jen díra s pouzdrem na vystředění hydroměniče jestli se nepletu,asi tam je fakt něco zalomenýho.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“