Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

Čau chlapy, potřeboval bych poradit. Když chci nastartovat, všechny kontrolky svítí jak mají, ale startér ani netootoci, dělalo mi to už dřív, ale vždycky to třeba na 5 pokus naskocilo. Postupně jsem vyměnil spínací skříňku, baterku, i startér. A dnes už auto vůbec nenastaruju. Diagnostika nic neukazala, nestalo se to už někomu? Díky za rady.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od trhac »

Startér je novej nebo jetej nebo repas?Kostry očištěný?Spínačka nová??Jakej výrobce?

Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

Všechno je nový, zadnej repas. Výrobce teď nevím, ale chová se to úplně stejně jako když tam byla stará baterka, startér i spínací skříňka. Takže problém musí být v něčem jiným. Včera my to nešlo nastartovat asi 3 hodiny, a večer to nastartovalo úplně v pohodě.

Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

A kostry jsou ocisteny všechny, na motoru, pod baterkou, všechny co jsem našel.

Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

Teď jsem zkusil vyndat relé palivového čerpadla, chtěl jsem dát nové. Zkusil jsem startovat bez něj. A sice to nechytne, ale startér točí. Tím se vylučuje že je špatné relé, nebo palivové čerpadlo. Neví náhodou někdo jestli má startér také nějaké svoje relé?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od majkl1 »

Startér relé nemá. Těch 500A a více by žádné nedalo :P
Nezřídka se stává, že i nová věc není v pořádku. Podle mne jedna z těch třech uvedených měněných je vadná. Případně kabeláž k nim. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

Podle mě to musí být něčím jiným, byla by moc velká náhoda kdyby to samé dělala nová skříňka nebo startér. Že to někdy jde, a někdy ne. A když vím co je v servisech za mechaniky, tak se mi to tam dávat nechce, aby vyměnili co je napadne, a tím to stejně nebylo..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od majrek001 »

dle toho cvakání to je jak cívka na startéru - kolik stál ten nový startér - jelikož vesměs vše jsou repasi do 5 000,- - nový Bosch a Valeo jsou kolem 9 000,- a pokud je to repas tak se běžně ta cívka nemění?
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 29.03.2018 15:42, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Filip921
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 25.03.2015 17:55

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od Filip921 »

http://starter-alternator.eu/starter-sk ... 0001110123" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to tady ten, teď koukám že je repasovaný, ale stejně si myslím že by byla moc velká náhoda, kdyby blbnul stejně jak starý startér. Dnes jsem startoval asi 6x a ani jednou žádný problém, ale je zase otázka času, kdy to nenastaruju
Naposledy upravil(a) Filip921 dne 29.03.2018 15:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od majrek001 »

píše tam odborně repasovaný - tedy není nový jen opravený - mužeš zkusit nečím lehce poklepat na cívku raději nevodivím např. dřevěným a přitom ať ti někdo zkusí startovat

ps. za tuto cenu jsem byl cca v dílech když jsem si repasoval startér -nové uhlíky, rotor, pastorek, cívka, ložiska - jen pro představu co je na něm vše asi tak vyměněné
(podobně cvakal známému nově zrepasovaný startér po namontování (poklepání občas pomohlo - občas nastartoval bez poklepání a pořád dokola) (už chtěl řešit elektriku a byl to repas od profíků) - tak znovu ať tam dají novou cívku a byl klid)



cívka jen ten menší válec
Obrázek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Nestartuje, nová baterka, startér a spínací skříňka

Příspěvek od trhac »

Filip921 píše:http://starter-alternator.eu/starter-sk ... 0001110123

Je to tady ten, teď koukám že je repasovaný, ale stejně si myslím že by byla moc velká náhoda, kdyby blbnul stejně jak starý startér. Dnes jsem startoval asi 6x a ani jednou žádný problém, ale je zase otázka času, kdy to nenastaruju
Jak píše miloš slováček na dp foru prohlem třeba hledat už v novým dílu.Takže ten startér bude stát asi za p...Chtělo by zkusit když to zrovna nestartuje změřit elektriku na startéru.Pokud tam pude a startér nezatočí je prostě ko.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“