Passat 96kw problém se zátahem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krizmann
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 29.05.2011 23:51
Bydliště: Dolní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Passat 96kw problém se zátahem

Příspěvek od Krizmann »

Ahij lidi . Nastal mi takovy problém. Mám passata tdi 96 kw + chip. Auto jsem tak už koupil takže nevím kolik přesně tam kw je. Od začatku auto pokuřuje na volnobeh a při rozhezdu a smrdí někdo říká po oleji a někdo říká po naftě. Ale dělá to jen někdy. Někdy je klid. Nově jsem nechal udělat rozvody komplet s vodní pumpou , vyměnit tandemovku protože mi ucházel tlak za tandem z O2 s tím šroubem už, ventil n75. Při odjezdu ze servisu auto bylo jak dýmovnice ale spíš takovÝ modrá. Ale přilde mi že líp tahá. Druhý den nastal první problém. Couval sem ke kámošovi na zahradu a říka ať přidá že se mrkne jak to hulí. Přidal sem a otáčky nešli přes 3 tis otáčel při plné plynu. Při těch 3 tis se to ještě začalo hádat. Otáčky spadly a klid a skusil sem ještě jednou šlápnout a to sáme s tím že i na volnoběh se to hádalo taky. Chcípl sem motor a skusil sem natočit a byl klid. Dalši den po půl hodině jízdy jsem zastavil na 15 minut. Při odjezdu 1 - 2 a na dvojku jako by jelo bez turba, dal jsem 3 a auto jelo jak má zase tak jak má. Dojel jsem domů 150 km pak auto 2 hodiny stálo a pak zase rozjezd jedna v pohodě přidal jsem a na dvojku zase mrtvo. Do 3 tis otáčel. Tak se zase začlo jakoby hádat. 3 a pohoda jeli to tak jak má. Jinak tankuju jen verva diesel. Budu rád za každej názor. Díky
I LOVE MY Bé ThReee !!!!

stenda123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 25.08.2010 21:52
Bydliště: Litětiny-Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 96kw problém se zátahem

Příspěvek od stenda123 »

A turbo jsi kontroloval? Vypadá to na přidírající se ovládání naklápění lopatek turba. A s největší pravděpodobností propouští turbo olej. Takže turbo má výměru...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“