Passat b5 1.9tdi 81kw - VYŘEŠENO

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Passat b5 1.9tdi 81kw - VYŘEŠENO

Příspěvek od Jurdis »

Zdravím, mám problémy s výkonem. Nové rozvody, nové hadice od turba ke cooleru a naopak. Jediné co tak jsem ještě nějak extra nekontroloval podtlaky. Jinak k věci auto jakoby nemělo kroutak, když se potřebuji rychle rozjed tak je to takové skomirani. Občas táhne parádně, ale i tak se občas spíše skoro pokaždé objevuje pokles výkonu celkem znatelně. Vag všechno v pořádku. Za studena jede podle mě líp jak za tepla, jinak auto ne hulí a taky neskube. Olej a ani voda se neztrácí. Nevíte na co se dal podívat? Děkuji za rady.
Naposledy upravil(a) Jurdis dne 10.05.2018 06:58, celkem upraveno 1 x.

stenda123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 25.08.2010 21:52
Bydliště: Litětiny-Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od stenda123 »

A kontroloval jsi turbo? Vypadá to na přidrhavající ovládání naklápění lopatek turba.

Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od Jurdis »

stenda123 píše:A kontroloval jsi turbo? Vypadá to na přidrhavající ovládání naklápění lopatek turba.

Rukou jde právě pěkně, ale ještě jsem tady na fóru hledal a zkusím ještě pár věcí. Někdo tu měl něco podobného a po výměně všech podtlaku to jelo pěkně

Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od Jurdis »

Takže když odpojím podtlak od banky na turbu a dám k té hadicce prst tak nějaký podtlak tam je, ale podle mě nic svetoborneho bych řekl, podle mě nevyjde to táhlo úplně nahoru. Co jsem četl tak to má prý vliv i nějak na brzdy, je to možné? Dělali se nové brzdy a je to několikrát odvzdusnene a jsou takové tupé musím naslapat aby to bylo OK. Takze je možné že je někde chyba v těch podtlakovych hadickach?

stenda123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 25.08.2010 21:52
Bydliště: Litětiny-Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od stenda123 »

Ovládání lopatek musíš zkusit s odpojenou baňkou nebo ruční podlakovou pumpou. Protože, když máš připojenou baňku, tak to zkresluje. Ovládání(páka) musí chodit volně bez zadrhávání.

Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od Jurdis »

stenda123 píše:Ovládání lopatek musíš zkusit s odpojenou baňkou nebo ruční podlakovou pumpou. Protože, když máš připojenou baňku, tak to zkresluje. Ovládání(páka) musí chodit volně bez zadrhávání.
Dobře, zítra se na to podivu.

Měnil jsem dneska podtlaky a jede to o poznání lépe, ale jak se motor více prohřeje tak je to takové mdlé, jako chce se tomu ale moc netáhne. Zítra zkusíme aj druhou váhu vzduchu.

Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od Jurdis »

Popřípadě někdo z okolí Zlína co by měl čas se na to podívat? Kdyztak do zpráv. Děkuji

stenda123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 25.08.2010 21:52
Bydliště: Litětiny-Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od stenda123 »

A čím to teda bylo?

Jurdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.10.2017 16:25

Re: Passat b5 1.9tdi 81kw

Příspěvek od Jurdis »

stenda123 píše:A čím to teda bylo?
Váha vzduchu, dal jsem diodu než koupím novou a výkon je stálý bez poklesu. Jen mívám teď horší starty, před tím pěkně na brnk a teď 1. Start paráda, ale další jsou horší déle točí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“