1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od djrix »

Mám AVF, potřebuji poradit, kdo tušíte, jak zjistit jaká délka žhavičů patří do tohoto motoru ? Ve všech shopech jsou dva typy žhavičů, starší dlouhé 92mm, novější dlouhé 97mm. V poznámkách je uvedeno, že je to od 1/2002 změněno na delší žhaviče. Auto je sice 2002, ale měnil se v něm motor několik let zpět a já nedostal informaci z jakého roku bylo auto, ze kterého se bral (a už ji nezískám). Dá se nějak zjistit na motoru (měřením, nějakým dalším ukazatelem motoru) jaká délka žhavičů je pro můj motor ta správná ?

Když dám ty kratší, nebude to dobře žhavit pokud je motor na delší, když dám delší, mám strach, aby do nich nenarval píst :(

Díky za případnou radu !

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od znedlob »

Pokud chceš mít 100% jistotu, jednu žhavičku vymontuj a změř, případně vyfoť a zajdi tam, kde je mají skladem. Pokud se měnil motor, tak nikdo už nebude vědět, co tam je.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od JirkaVys »

Napiš do obchodu, prověří ti to přes VIN a hned budeš vědět.

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od djrix »

Pánové diky za tipy, ale:
Zhavice byly po výměně motoru meneny, mam podezření ze jsou tam dané špatné, proto mereni tech aktuálních nic neřekne o tom co tam patří.
VIN mam pouze k autu co mam, ale jak jsem rikal, motor byl menen a VIN od auta, ze kterého pochazi novy motor bohužel nemam.

Původní motor mel hlavu made in Poland, ten nynější ma hlavu made in Germany. Doplnuji info, hlava co ted mam ma číslo 038.103.373.R

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od JirkaVys »

Tak snad máš původní kód motoru jako tam byl tenkrát, jinak bys těžko prošel STK.

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od djrix »

Motor je se stejným kódem, tedy AVF.

Pro tento motor je do 1/20002 tento žhavič:

https://www.autokelly.cz/Product/BO-025 ... 7;32929521" onclick="window.open(this.href);return false;

Od 2/2002 tento žhavič:

https://www.autokelly.cz/Product/BO-025 ... 7;32929521" onclick="window.open(this.href);return false;

Už se chápeme ? Já NEVÍM jestli tam mám motor vyrobený PŘED 1/2002 ,nebo motor, co byl vyrobený až PO 2/2002.

Nemohli byste se někdo podívat třeba do Etky, na PN té hlavy, zda to něco neřekne, nebo neporadíte kde je na ní výrobní datum ? Něco na ní v "okýnku" je, ale nevím jestli je to kód data výroby.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od majrek001 »

tak hlava je stejná na všechny 1.9 PDčka měli by tam jít oboje - já na AVF 2003 jsem měl krátké 27mm a dával jsem dlouhé 30mm
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od djrix »

A netusis proc je tam ten rozdil? Nehrozi pak kdyz dam ty delsi, ze uz lezou do drahy vstriku, nebo nedejboze uz narazi do nej pist?
Pokud je jedno jakej se da, tak nechápu proc se vyrabi obe varianty....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od majrek001 »

řekl bych že to asi méně žhavilo tak udělali delší jako modifikaci jinak mě nenapadá proč by to dělali
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1.9 AVF - správná délka žhavičů ?

Příspěvek od djrix »

Takze, nasadil jsem delsi zhavice a je to bez problemu. Ani panove v servisu nemeli tuseni, dalo praci jim nejprve vysvetlit co po nich chci, nakonec vzali jedel delsi zhavic nabarveny na konci barvou a postupne ho sroubovali a protaceli rucne motor.
Tudiz - i pokud tam mate kratke zhavice, vlezou se v pohode delsi. majrek001 ma tedy podle me pravdu, bude to jak pise, zrejme je zhavka vice vystrcena do komory a lepe to startuje. Bohuzel jak je videt, mechanici objednavaj vsechno podle roku vyroby a vyrobci neorigos ND to radeji klidne vyrabi a maji dve varianty, nez furt riskovat ze to nekdo nepochopi a koupi zhavky od nekoho jinyho protoze ten bude delat i ty kratky co tam byly.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“