VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Stropino1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2019 21:31

VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

Příspěvek od Stropino1 »

Dobrý večer, měl jsem ze svého pasátku radost, ale poslední dobou se mi začíná sypat pod rukama....1.9 tdi 81 kw (combi), najeto cca 320 tis.
Již delší dobu se mi ztrácí olej (výměna po 15tis) a mezi těmi 15 tis, dolívám kolem 3litrů..poslední dobou dolívám snad ještě častěji (dnes ráno jsem se všiml, že mám celý motor od oleje-filtr dobře dotažený a nenašel jsem žádnou hadičku prasklou..je to špinavé nejvíce u hlavy-turbo měněno cca rok zpět)...víčko od motoru je čisté, stejně tak i víčko od nádržky s vodou (žádná emulze na víčkách).....dále mě znepokojuje, že nádobka na vodu se začíná špinit černýma sazema nelepenýma na stěnách a celkově voda se změnila na jednu oranžovou emulzi (nenapadá mě jiné přirovnání) :D ale ta emulze se neztrácí.... no a další je, že mi píská dost znatelně servo a uniká olej...naleju olej po risku max a za pár dní je komplet fuč...pod autem nic a všechny hadice jsem prošel...nikde není vidět únik..samozřejmě po dolití jsem odvzdušnil-teče to do manžet, takové množství?? po dolití na chvilku servo přestane hučet, ale po pár kilometrech začne zas...je možné, že obě závady spolu souvisí? a poslední je, že i v těhle mrazech -15 chytne na brnk, ale když je motor zahřátý a ujetu nějakou vzdálenost, vypnu motor a cca po 5ti minutách chci nastartovat, tak docela točí cca 3-4 vteřiny než chytne, ale to bych přisoudil, že umírá čerpadlo? Omlouvám se za svůj článek, ale nejsem automobilový expert a někomu možná přijdu jako **** s takovýma otázkama, ale snad se najde někdo, kdo mi poradí...předem velice děkuji, za každou odpověď ;)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

Příspěvek od M@ty »

Pokud chceš mít jistotu kudy mizí servoolej tak vypusť olej z manžet a po čase opět koukni. Jinak výměna řízení za jiný kus.

Ten únik oleje může být těsněním ventilového víka. Pokud to nedělá louže pod autem tak to nebude jediná příčina spotřeby oleje. Turbo bylo měněno za nové originál, použité nebo repas?

Pokud je v expanzní nádobce olej tak buď odchází těsnění pod hlavou motoru nebo je netěsnost ve výměníku chlazení oleje u filtru. Náplň bych vyměnil, expanzku vyčistil popř. dal novou průhlednou a nezežloutlou.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

Příspěvek od majkl1 »

To poblití motoru je nejčastěji prasklinou v přírubě hadice odvětrání kliky. Časem ta trubka ztvrdne a prostě prdne.
Saze v expanzce = fouklé těsnění.
Špatné teplé starty - při vyšším nájezdu skoro zákonitost. Buď přehrát soft v ECU nebo pořešit vypínání čidla teploty při startu.
Ztráta oleje v servu a neexistnce viditelného úniku = olej v manžetě/tách (řízení jsem měnil u všech 3 svých passatů)

Celkově to vypadá na nějakou částečnou GO motoru (rozuměj podrobnou diagnostiku a opravu všeho možného) Začni zkouškou tlaků ve válcích, abys věděl, jak velká ta GO bude. Pak koukni pod manžety řízení, zjistíš, že budeš měnit převodku. :lol:

320tis. není až tak moc, ale když se průběžně neopravují drobnosti a nekontroluje, pak se to často sesype najednou a člověk má toho plnou hlavu a z toho pak i plynou různé negativní názory na konkrétní motor. Ten tvůj je jeden z největších držáků, co dnes brázdí silnice.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Honza.B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 19.09.2019 15:51
Bydliště: Východní Čechy

Re: VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

Příspěvek od Honza.B5 »

majkl1 - po přečtení tvého příspěvku mě docela strašíš. :? Mám stejnou motorizaci jako má Stropino1 a to jsem auto před pár dny koupil.. :smoke:

Uživatelský avatar
Honza.B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 19.09.2019 15:51
Bydliště: Východní Čechy

Re: VW PASSAT B5 r.v. 1999 ztráta oleje...

Příspěvek od Honza.B5 »

Stropino1 - Já mám také totožnou motorizaci a o pár měsícu více na 308 tisíc km a zatim až na drobnosti mám klid kromě klepání motoru při vypnutí zapalování. To zaklepe celým autem. Jinak zatím dobrý. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“