Ztrácí se chladící kapalina

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Přéma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2019 19:55

Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Přéma »

Zdravím, mám problém s tím, že když trochu zatížím motor většinou když jedu nad 130km/h, tak mi neznámo kam mizí chladící kapalina. Z výfuku nejde žádný kouř, olej je čístý. Poté co zastavím, tak se mi po chvíli rozsvítí STOP kontrola chladící kapaliny. Mechanik mi řekl, že je to možná ventilem na topení, protože ho někdo jen lepil a po zimě to pravděpodobně prasklo ale potom co jsě tu četl na foru podobné problémy, tak si to nemyslím. A jen poté co zastavím nechám vychladnout auto, tak otevřu přepadovku voda se vrátí a motor si ji zase vezme a něco tam ještě nechá. Občas si ji to za tu jízdu vezme a zase vrátí. Ale jak jsem zde četl většinou kdyby to bylo těsnění pod hlavou, tak by byl bordel v oleji nebo by šel kouř z výfuku. Budu rád za každou radu!





Passat b5 1.9TDI 85kW (PD)

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od wacko »

Kapalina mi taky nějakou dobu ubývala většinou jen při vyšších rychlostech, po čase už ale stále a pak i při stání (loužička pod předním tažným okem). Po výměně hlavního chladiče vše ustalo.
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Přéma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2019 19:55

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Přéma »

Na místě mi neubývá. Toho bych si všiml. Ale vůbec nevím po čem mám jít. V servisní knížce jsem koukal, že by měněná vodní pumpa a tak mě napadlo, že jestli to někdo udělala blbě, může to být ten problém.

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od drroman »

tlakuje motor,bud tesneni nebo hlava.vytlaci to tu vodu pres prepad v nadrzce.dela to pri zatizeni,po meste jezdis v poho,ale v kopcich nebo na dalnici zmizi voda...

Alda29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.07.2019 17:22

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Alda29 »

Zdravím mám podobný problém. V oleji voda neni a olej neni ani ve vode, ale dojedu treba 400km, a rano po startu hned STOP chladici kapalina hladina a v nadrzce je skoro prazdno. Po nejake jizde se po chvili po zastaveni udela louzicka na prave strane, ale pres kryt motoru zespod nepoznam odkud. Prijde mi to, ze to unika jakoby pri tom kdy se chladici vraci po jizde zpet do nadobky..?

Dily moc

B5,5 1,9Tdi 96kw najeto 281tis

fb_tomáš77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.10.2021 09:05

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od fb_tomáš77 »

Ahoj. Mám podobný problém u svého Passatu 1.9 96kW 2001. Když se jezdím piánko bez větších kopců nic neubývá. Nedávno jsem jel od Čáslavi na Jihlavu s mírně zatíženým přívěsem a voda mizela. Mám děravý vodní minichladič, který přes výměník chladí naftu vracející se do nádrže. Také záleží jak moc je teplo a musí se nafta chladit. Dokud nesepne pomocné oběhové elektrické čerpadlo, únik kapaliny nepozoruji. Jedná se o díl číslo 8D0 203 503 A. Díl už bohužel není k sehnání, jen z vrakoviště.
Moje otázka zní: Má někdo zkušenosti jak vyřešit chlazení nafty nebo neřešit a zaslepit? (do dílu z vrakoviště se mi moc nechce vzhledem ke stáří)
Takto řešené chlazení nafty nemá moc Passatů.
Díky

calibros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 03.06.2016 20:13

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od calibros »

Slysite v palubce obcas slouchnuti, bublani nebo jakoby preliti vody?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“