Aditivum

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum

Příspěvek od StandaS »

DMS píše:tak kdo má vyzkoušeno něco pozitivního pro PD pro pročištění vstřiků ? :lol:
Právě jsem popisoval svoje problémy zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 7#p1128447 Jestli se někdo vyjádří kladně, tak zítra zajedu k mechanikovi a koupím to, potom dám vědět, jak se to jmenuje. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
wakataka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 26.12.2007 18:08
Bydliště: Slovensko - SNINA

Re: Aditivum

Příspěvek od wakataka »

sss601 píše:
katany píše:VIF Diesel aditiv

http://www.41.cz/vif/katalog.php?kid=1

to se chystam vyzkouset ...
Tak tohle pouzivam ja a dobry jen solicham plyn a jede to jak das a startovani jedna basen

Prídávam sa k názoru, používam to už 3 rok, aj v zime aj v lete. SUPER, môžem odporúčať...

kouky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.04.2008 18:39
Bydliště: Přerov

Re: Aditivum

Příspěvek od kouky »

A co říkáte tomuhle. :roll: Používám to druhý rok a motor šlape OK.
Přílohy
aditivum.doc
(327.5 KiB) Staženo 58 x

PASSAT_81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 07.02.2008 17:41
Bydliště: Telč

Re: Aditivum

Příspěvek od PASSAT_81 »

Dava nekdo take aditivum do nadrze, kdyz tankovalo treba v OMV, Benzina, Shell. Prave chci vedet jestli neni zbytecne davat aditivum do kvalitniho nafty???Dokonce letos poprve pouzivam, zatim to motor slape pekne :D

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum

Příspěvek od StandaS »

PASSAT_81 píše:Dava nekdo take aditivum do nadrze, kdyz tankovalo treba v OMV, Benzina, Shell. Prave chci vedet jestli neni zbytecne davat aditivum do kvalitniho nafty???Dokonce letos poprve pouzivam, zatim to motor slape pekne :D
Nevěř nikomu, ani čojka nechce zveřejnit výsledky šetření a když to tam přidáš, nic nepokazíš. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Jindras130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 29.05.2008 19:43
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivum

Příspěvek od Jindras130 »

Kdo má v ČR nějaké známé u Shell tak bude stát pri mě že za ty prach mají největší šit co znam,teda alespon na Chomutovsku. jednou mi nechtělo za provozní teploty naskočit auto tak jsem musel do servisu a tam mi řekli že je to naftou. Vylili jsme 45 litrů natankoval jsem u první pumpy(ne Shell) a Pašík naskočil jako novej. Tak že já už nikdy Shell........ale je to jen moje zkušenost,nikomu to nenutim. Ale jsou lacinější pumpy s kvalitní naftou než je Shell..........
Jindras130

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum

Příspěvek od StandaS »

Jindras130 píše:Kdo má v ČR nějaké známé u Shell tak bude stát pri mě že za ty prach mají největší šit co znam,teda alespon na Chomutovsku. jednou mi nechtělo za provozní teploty naskočit auto tak jsem musel do servisu a tam mi řekli že je to naftou. Vylili jsme 45 litrů natankoval jsem u první pumpy(ne Shell) a Pašík naskočil jako novej. Tak že já už nikdy Shell........ale je to jen moje zkušenost,nikomu to nenutim. Ale jsou lacinější pumpy s kvalitní naftou než je Shell..........
Bohužel i Shell v CR stojí za housle. Za ty prachy nemá cenu u nich tankovat i když nežli natankovat u ONO, tak raději u Shell. :evil:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Aditivum

Příspěvek od molczik »

V Plzni je Shell uplně v pořádku. :wink: I zmrzlá otcovo dodávka na naftu od Shella naskočí i v mínus dvaceti na škubnutí. Je to spíš v pumpařích, než ve značce. To je jako zavrhnout Prazdroj, protože vám hospodskej u vás ve městě natočil díky špinavejm trubkám hnusný pivo.

Každopádně teď už asi 14 dní na mnohá zdejší doporučení tankuju Verva Diesel a zatím jsem rozdíl od V Power Diesel nepoznal. Možná je to trochu tišší.
Naposledy upravil(a) molczik dne 26.01.2009 09:34, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Aditivum

Příspěvek od malejpeta »

molczik píše:V Plzni je Shell uplně v pořádku. :wink: I zmrzlá otcovo dodávka na naftu od Shella naskočí i v mínus dvaceti na škubnutí. Je to spíš v pumpaříš, než ve značce. To je jako zavrhnout Prazdroj, protože vám hospodskej u vás ve městě natočil díky špinavejm trubkám hnusný pivo.

Každopádně teď už asi 14 dní na mnohá zdejší doporučení tankuju Verva Diesel a zatím jsem rozdíl od V Power Diesel nepoznal. Možná je to trochu tišší.
jj,je to v pumpařích,takže nikdo nikdy neví,co zrovna tankuje za humus

Karel Říha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.01.2009 12:40

Re: Aditivum

Příspěvek od Karel Říha »

ahoj aditivum do PD myslím že neva,ale lepší se optat dobrého (a když je nafta do - 30° tak proč?)
automechanika co má opravdu zkušenosti a ví o PD motorech.
Doporučil mi taky nějaký sajrajt do nafty je to taky něco z USA
za 300,- a pomohlo to trochu ožil né o moc.Zjistím název.Jinak
kvalita nafty u nás !!! trochu do toho dělám a řeknu vám že dost
velkých ČS neprovádí pravidelné čistění nádrží po 5 letech . A to
že se míchá ? To LTO musí někam zmizet že ? A ČOI jsou tady asi pro stát a ministerstvo a né
pro lidi - spotřebitele co ?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum

Příspěvek od StandaS »

Karel Říha píše:ahoj aditivum do PD myslím že neva,ale lepší se optat dobrého (a když je nafta do - 30° tak proč?)
automechanika co má opravdu zkušenosti a ví o PD motorech.
Doporučil mi taky nějaký sajrajt do nafty je to taky něco z USA
za 300,- a pomohlo to trochu ožil né o moc.Zjistím název.Jinak
kvalita nafty u nás !!! trochu do toho dělám a řeknu vám že dost
velkých ČS neprovádí pravidelné čistění nádrží po 5 letech . A to
že se míchá ? To LTO musí někam zmizet že ? A ČOI jsou tady asi pro stát a ministerstvo a né
pro lidi - spotřebitele co ?
No a vo tom to je :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
m1rec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.08.2008 09:57
Bydliště: kousek od Brna

Re: Aditivum

Příspěvek od m1rec »

po precteni bych se nejvic priklonil k malejpeta

1) Aditiva nepridavam

2)
Naftu beru u Musle, OMV a Luko (serazeno podle navstevnosti) a vzdy plnou (nad 50 litriku)

Dost casto jsem jezdil z Brna do jedne zapadle vesnice okres Klatovy. Takze jsem, behem kratke doby, cerpal dost PH.

V-Power mne nekdy prijemne prekvapil, ale nekdy zase zklamal, zvlaste kdyz meli akci "SLEVA 2kc/litr" tak ten V-power sel nejak do kopru. :-( a auto bylo line jako kdybych vzal naftu nekde u zemedelce (nic proti nim - ale vite jak ty jejich stanice vypadaji).
Hodnoceni: Jak kdy, prekvapi vs. zklame.

Az jsem se nas..l a zkusil OMV. Byl jsem velice prijemne prekvapen jak si motor predl.
Hodnoceni: nikdy nezklamal

U Luko beru jen kvuli cene (kdyz zbyvajici 2 maji nesmyslne narazene ceny), jelikoz ho mam na ceste do prace
Hodnoceni: ani neprekvapi ani nezklame

To cele mne vede jen k jednomu, zalezi zrovna na jakou varku PH zrovna narazite. Pac ta sama cerpaci stanice a pokazde jinej pocit -> sakra, ja chci jeste jednu plnou vs . proklinate se, co jste to zase natankovali

A jak jste tu vychvalili Benzinu -> no asi ji budu muset nekdy vyzkouset - ale pocitam ze to bude podobne jak zkusenosti s moji 3kou.

P.s.: jen doufam, ze me pocity nejsou zpusobeny stavem auta :-)
B5.5 VW Passat Variant 96kW 1.9 TDi 4motion

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum

Příspěvek od StandaS »

Zase se to může lišit podle čerpací stanice, ale pokud zajedeš k Benzině, tak první, co mne přímo šokovalo byla sklenička, na kterou vždy koukám (pokud jí tam mají). Nádherně petrolejově modrá barva. Jinak v dnešní době mají skoro všude tu hnusně nažloutlou podle toho, kolik je tam řepky. No a někde pro změnu je tak zas...á, že nevidíš vůbec nic. U Benziny (zatím jsem byl u čtyřech) vždy stejný potěšující pohled (pokud ovšem nekoukáš na cenu) ta už tě moc nepotěší. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: Aditivum

Příspěvek od marecekg »

StandaS píše:Zase se to může lišit podle čerpací stanice, ale pokud zajedeš k Benzině, tak první, co mne přímo šokovalo byla sklenička, na kterou vždy koukám (pokud jí tam mají). Nádherně petrolejově modrá barva. Jinak v dnešní době mají skoro všude tu hnusně nažloutlou podle toho, kolik je tam řepky. No a někde pro změnu je tak zas...á, že nevidíš vůbec nic. U Benziny (zatím jsem byl u čtyřech) vždy stejný potěšující pohled (pokud ovšem nekoukáš na cenu) ta už tě moc nepotěší. :wink:
Ano přesně tak krásně čistá barva to potěši a cena také supr 8) ja dnes tankoval Vervu za 24,20Kč/l.

Uživatelský avatar
m1rec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 08.08.2008 09:57
Bydliště: kousek od Brna

Re: Aditivum

Příspěvek od m1rec »

bohuzel Plusku nemam po ceste (hokna - domov)
Nejak to v tom Špilasu neposefovali :)
B5.5 VW Passat Variant 96kW 1.9 TDi 4motion

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“