Spotřeba 1,9 TDI

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od vwszene »

Ahoj.Potřeboval bych poradit.Kamarád si koupil pašíka model 00 1,9 TDI.Typ motoru bohužel neznám, ale je to 6ti kvalt.Problém je, že mu to na polodotu ukazuje průměrnou spotřebu kolem 7 litrů a níž se nemůže dostat.Slyšel sem, že se to dá nějak seštelovat, takže pokud někdo ví, za radu budu vděčnej.Díky.
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Tomasek1234 »

Kdyz prohledas forum najdes nekolik temat ohledne spotreby 1.9 i se spoustou rad.

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Ferkov »

No ono neni co stelovat.. teda pokud nechce aby jezdil za 7 litru ale ukazovalo mu to 6 :o) jestli ma PD je to uplne normalni spotreba.

Uživatelský avatar
Pepíno 151
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 25.09.2007 16:35
Bydliště: Librec

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Pepíno 151 »

Taky si myslim. Mám u 1,9 PD 96 kw dlouhodobou spotřebu 6,8l na sto. a když jedu teď v zimě dálku, tak kolem šesti litrů. Já jsem spokojenej. :lol:

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od MikiDNV »

cez leto mám kombinovanú spotrebu 5,5-5,8 a teraz cez zimu aj do 7 lit.Je doležite sa naučit brzdit motorom do krizovatiek ,využivat zotrvačnost vozu a hlavne si kontrolovat pravu nohu cez pocitac...

Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od thoomass »

ja ve svym pd jezdim taky kolem 7

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od vwszene »

No to je divný, protože mě když se ohřeje motor tak jedu průměr 5,6.Ale jak řikáte, asi to bude v cajku.
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Ferkov »

hele ja mam tiptronika 96KW Variant s podvozkem offroad - malinko asi neznatelne tezsi, jezdim stale nekde kolem 7l jak podle pal. PC tak prepocet na nadrz. jinak se to vetsinou lisi max o 0.2l .. vcera jsem jel do Decina mam to cca 60Km tak jsem se snazil ..nebyl jsem zadna brzda jel jsem jak ostatni nikam se nehnal. prumerna rychlost byla 72km/h (a to jsem musel projet Teplice a Usti tzn opravdu ne brzda) a prumerna spotreba 5.6l 8) ale po pravde musis tam mit celou dobu palubak a hodne se hlidat.. takze se i da a to mam tiptronik. Ale jak rikam kdyz jedu normalne tak cca 7l...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od teekey »

tak asi v00 bude 96kw v 6kvaltu, co sem slysel tak ekonomickou jizdou se da i lehce pod 6l, ale je to bida! 74kw je na tom jeste hur, tam se stezi dostanes na 6l, ale jinak dobre vam tak hlupaci, kdyz chcete verit tem svym kalkulackam! :lol: Prestante uz cucet na displeje, stejne tomu nerozumite, tak si pocitejte spotrebu plna->plna, jinak za chvili budete resit jaktoze mate nadrze na 200l :D

jestli si chcete merit aktualni spotrebu, tak si namontujte profesionalni prutokomery a pak muzete diskutovat, stema elektronkama co mate v serii si muzete jedine tak honit vrasky...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Currahee »

Tak dobrá :lol: plná-> plná 8,7 jsem spokojen :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Ferkov »

ty elektronkova kalkulacko .. spotreba prutokem je prave nahovno. zde je to pocitane z gramaze paliva strikane do jednotlivych valcu. nepresnost v celkovem vypoctu je dana pouze tim ze se vypocet zaokrouhluje pri vice kratsich jizdach kdy se scita spotreba a je tim dana merna odchylka ktera se pohybuje nekde kolem 3%. (samozrejme za idealniho stavu kdy mas tesnost vstrikovaci soustavy a nikde se ti neztraci nafta).Kazdopadne natankuji plnou t.j. 63l ktere se tam fyzicky vejdou a najedu na ne pri litackach 920Km kdyz jedu delsi trasy tak 1000Km tak pocitej.. :) a to mam tiptronic .. kluci co "umi" jezdit a maji manual verim ze dokazou jezdit za 5.5 ... Je pravda kdyz mi bylo nejakych 26 a lital jsem Corrada, Calibry apod nechapal jsem jak muzou auta jezdit pod 10l 8O dnes jezdim kolem 60 000 rocne a kazde seslapnuti plynu si rozmyslim :idea: a i kdyby byla aktualni spotreba nepresna, stale vidis tendenci rostouci a klesajici spotreby a korigovat seslapnuti pedalu coz se ti projevi na spotrebe min 10% takze i tva elektronkova kalkulacka nekomu k necemu je.. :mrgreen:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od teekey »

kdyby jim k necemu byla, tak tady nebudou brecet ze jim to moc zere :mrgreen:

ale jak rekl jeden "normalni podnikatel":
nekoupil jsem si auto za MEGA, abych snim jezdil za 4l/100 :lol:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od Ferkov »

no to mas pravdu. .. :D uznavam .. :D ale ono na 60 000km usetrit litr na 100 dela ve vysledku 25 000 ssetrenych kacek a hle je na pojistku :D

a pak musim koukat na spotrebu i kdyz mam passata , protoze co jineho jsem si mel koupit kdyz mam 2 deti z toho jeden kocarek a zabal se na dovolenou treba do golfa, :P mohl jsem si koupit superb coz je pro mne mrtvo kvuli kufru.. dej tam kocarek :o) nebo mondeo.. dekuji fordy jsem mel 3 a myslim ze uz nechci no a Passat .. samozrejme tu byla jeste volba 530D ale o jinych korunkach :)

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od vwszene »

Hele tady nikdo nebrečí.Jenom sem se chtěl zeptat, jak se celá ta věc má.Neni to o tom, že bych já nebo kamarád furt čučel na to, kolik to žere, ale jestli je to v pořátku.Ono kdyby to žralo víc než by mělo, tak může bejt něco s motorem.Takhle má aspoň klid, že je všechno v lati.
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
petas312
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Svitavy

Re: Spotřeba 1,9 TDI

Příspěvek od petas312 »

Ferkov píše:no to mas pravdu. .. :D uznavam .. :D ale ono na 60 000km usetrit litr na 100 dela ve vysledku 25 000 ssetrenych kacek a hle je na pojistku :D

a pak musim koukat na spotrebu i kdyz mam passata , protoze co jineho jsem si mel koupit kdyz mam 2 deti z toho jeden kocarek a zabal se na dovolenou treba do golfa, :P mohl jsem si koupit superb coz je pro mne mrtvo kvuli kufru.. dej tam kocarek :o) nebo mondeo.. dekuji fordy jsem mel 3 a myslim ze uz nechci no a Passat .. samozrejme tu byla jeste volba 530D ale o jinych korunkach :)

Na výlet FORDEM,zpátky vlakem :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“