převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

ivula píše:
DMS píše: převodovka vyměněná kus za kus, dříve tam byl 5q., dávali jsme 6q no a motor má momentálně nějakých 112 kW.
Tak to jo potom já myslel že máš tu přev. origo
díl jako takový je origo,který se v určitým období dával do Audi a Passatů, 96 kW.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od molczik »

DMS, já to teda nějak nechápu. Máš tam danou origo převodovku z 96kW, tedy obdobnou co tam máme my všichni a jede ti to o 20km/h víc než nám všem. Jak to?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
vwszene
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jížní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od vwszene »

Tady je jedna otázka.Pokud mám 5tikvalt motor AJM, tak dá se tam dodělat ta 6tka?Ale nemyslim to přehodit za 6ti kvalt, ale dodělat jí přímo v tý převodovce, aby byla delší a mělo to smysl.De to nebo to nejde?
TUNING 4 EVER

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od ivula »

vwszene píše:Tady je jedna otázka.Pokud mám 5tikvalt motor AJM, tak dá se tam dodělat ta 6tka?Ale nemyslim to přehodit za 6ti kvalt, ale dodělat jí přímo v tý převodovce, aby byla delší a mělo to smysl.De to nebo to nejde?
Nejde :(

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od ivula »

molczik píše:DMS, já to teda nějak nechápu. Máš tam danou origo převodovku z 96kW, tedy obdobnou co tam máme my všichni a jede ti to o 20km/h víc než nám všem. Jak to?
Já bych řekl že jen o 10km/h ale i tak je to podezřelé 8)

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od PPetr »

ivula píše:
vwszene píše:Tady je jedna otázka.Pokud mám 5tikvalt motor AJM, tak dá se tam dodělat ta 6tka?Ale nemyslim to přehodit za 6ti kvalt, ale dodělat jí přímo v tý převodovce, aby byla delší a mělo to smysl.De to nebo to nejde?
Nejde :(
No nevim jak u paštik, ale tenkrát když jsem měl koktavku tdi, tak nějaká firma v MB nabízela dodělání 6ky za cca 35,-tis kč Ale fakt je to cca 6 roků...
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

ivula píše:
molczik píše:DMS, já to teda nějak nechápu. Máš tam danou origo převodovku z 96kW, tedy obdobnou co tam máme my všichni a jede ti to o 20km/h víc než nám všem. Jak to?
Já bych řekl že jen o 10km/h ale i tak je to podezřelé 8)
nj,chce to detektivní kancelář :lol: já vám to snad vyfotím a nezapomeňte na 50 tce mi to ukazuje i na radaru 50 ! :gey: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

PPetr píše:
ivula píše: Nejde :(
No nevim jak u paštik, ale tenkrát když jsem měl koktavku tdi, tak nějaká firma v MB nabízela dodělání 6ky za cca 35,-tis kč Ale fakt je to cca 6 roků...
tohle dělá tuším firma Eurotuning,ale levněji vyjde přehodit kus za kus.

Uživatelský avatar
ivula
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 16.03.2008 19:57
Bydliště: Hodonín

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od ivula »

DMS píše:
ivula píše: Já bych řekl že jen o 10km/h ale i tak je to podezřelé 8)
nj,chce to detektivní kancelář :lol: já vám to snad vyfotím a nezapomeňte na 50 tce mi to ukazuje i na radaru 50 ! :gey: :lol: :lol:
No jo fotka muže být ale dal jsi ty ručičky dobře otáčkoměr + tacho.

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

ivula píše:
DMS píše: nj,chce to detektivní kancelář :lol: já vám to snad vyfotím a nezapomeňte na 50 tce mi to ukazuje i na radaru 50 ! :gey: :lol: :lol:
No jo fotka muže být ale dal jsi ty ručičky dobře otáčkoměr + tacho.
otáčkoměr se neměnil, poznám na volnoběhu kolik má ukazovat a je to ok. Stejně tak palivoměr a teplota chl.kapaliny.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

Tak jsem vyfotil ty převodovky.. obě to jsou pětistupnové převodovky, ale ta nalevo je normální šestikvaltová skřín.. a tu půjde v pohodě předělat na šestikvalt.. takže kdo má tuhle převodovku tak to půjde.. dávala se na motor ATJ.. na AJM byl pouze normální pětikvalt co je napravo a ten předělat nejde.. pozná se to taky podle toho kde máte zpátečku na kulisi. pokud vedle čtřky vzadu napravu tak máte pětikvalt který nepůjde předělat a pětikvalt v šestistupnové skříni má zpátečku vedle jedničky.. ještě musím nastudovat z čeho tam dát soukolí aby ty převody byli v pohodě za sebou a ne skok nebo žádná změna.. to bych pak předčil i DMS :D
Přílohy
Snímek přev.jpg
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:Tak jsem vyfotil ty převodovky.. obě to jsou pětistupnové převodovky, ale ta nalevo je normální šestikvaltová skřín.. a tu půjde v pohodě předělat na šestikvalt.. takže kdo má tuhle převodovku tak to půjde.. dávala se na motor ATJ.. na AJM byl pouze normální pětikvalt co je napravo a ten předělat nejde.. pozná se to taky podle toho kde máte zpátečku na kulisi. pokud vedle čtřky vzadu napravu tak máte pětikvalt který nepůjde předělat a pětikvalt v šestistupnové skříni má zpátečku vedle jedničky.. ještě musím nastudovat z čeho tam dát soukolí aby ty převody byli v pohodě za sebou a ne skok nebo žádná změna.. to bych pak předčil i DMS :D
o malinko možná.. :lol:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

no pokud mě to jede na pětku ve 3 tis. 150 a byla by tam ještě 6 tak to pojede tipuju kolem 170 ve 3tis.. záleží na soukolí, co jsem koukal tak je dost tipů převodů..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

ale rozhodně má tento pětikvalt nejdelší stálý převod. delší než šestikvlaty.. takže když bych tal hodil soukolý z šestikvaltu a mělo to ještě šestku tak to bude rozhodně nejdelší převodovka jaká kdy byla v passatu..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:ale rozhodně má tento pětikvalt nejdelší stálý převod. delší než šestikvlaty.. takže když bych tal hodil soukolý z šestikvaltu a mělo to ještě šestku tak to bude rozhodně nejdelší převodovka jaká kdy byla v passatu..
to asi jo a budeš šikula,jestli se ti to povede.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“