motor cuká

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

Netušíte někdo co by to mohlo být? Při akceleraci z 2,5 do 4 tisíc ot. začne sebou auto cukat asi takovym stylem jako pri brzdění s pořádně skroucenyma kotoučema a občas i vynechává. VAG nic kola vyvaženy geometrie v pohodě. Napadá mě jestli to nemůže dělat spojka ale jentak jí měnit, kdo to dělal ví.A přijde mi ze má odost měnší výkon. Dneska max.170 víc ani tuk, lítal 210 normálně
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Georgino2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.10.2007 14:02

Re: motor cuká

Příspěvek od Georgino2 »

pianko111 píše:Netušíte někdo co by to mohlo být? Při akceleraci z 2,5 do 4 tisíc ot. začne sebou auto cukat asi takovym stylem jako pri brzdění s pořádně skroucenyma kotoučema a občas i vynechává. VAG nic kola vyvaženy geometrie v pohodě. Napadá mě jestli to nemůže dělat spojka ale jentak jí měnit, kdo to dělal ví.A přijde mi ze má odost měnší výkon. Dneska max.170 víc ani tuk, lítal 210 normálně
Tak to by me take zajimalo, mam podobny problem.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

Typoval bych váhu vzduchu. Zkus to nalogovat a vyprovokovat tu cukavou situaci. Pak graf hoď sem a něco vymyslíme. Do chyb by se ti to zapsalo až po několika vteřinách, kdy by váha dávala špatný hodnoty. Pokud dává aspoň nějaké a propad v hodnotách není delší jak cca 6 sec, tak se to nikam nezapíše, leda, že by váha úplně přestala dávat data. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Georgino2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.10.2007 14:02

Re: motor cuká

Příspěvek od Georgino2 »

majkl1 píše:Typoval bych váhu vzduchu. Zkus to nalogovat a vyprovokovat tu cukavou situaci. Pak graf hoď sem a něco vymyslíme. Do chyb by se ti to zapsalo až po několika vteřinách, kdy by váha dávala špatný hodnoty. Pokud dává aspoň nějaké a propad v hodnotách není delší jak cca 6 sec, tak se to nikam nezapíše, leda, že by váha úplně přestala dávat data. :roll:
Muj typicky problem:
1) jedu po dalnici treba 140, dojedu kamion, zbrzdim na 100, kdyz mi uhne slapnu rychle na plyn a ono mi to proste sebere vsechen vykon a zacnu cukat, jakobych jel na 1-2 valce. Takze musim pustit plyn a velmi opatrne ho zacit mackat - ono se to chytne, ale musim ho mackat pozvolna a zase se rozjedu... Klidne na 180.
2) rano kdyz nastartuju, musim stat na volnobeh minimalne 2 minuty (vyzkouseno), abych se vubec mohl rozjet. Jinak zase pri slapnuti na plyn se to totalne udusi na uroven volnobeznych otacek, na ktery se pochopitelne nerozjedu. Po tech aspon 2 minutach se sice rozjedu,ale potrebuju to aspon jednou jakoby hodne vytocit aby se to chytlo a pak jedu mavnutim proutku uplne v pohode.

Jo jinak se jedna o 1.8T benzin.
Timto se omlouvam puvodnimu pisateli ze mu lezu do threadu, ale zda se mi to jako podobny problem.
Diky.

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

ta vaha me taky napadla ale co jsem kdy videl tak to auto bylo uplne bez vykonu.Zkusim ji prehodit z jinyho auta a uvidime.Superblb 1.9 96kw ma stejnou ze?
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

Georgino2 píše:
majkl1 píše:Typoval bych váhu vzduchu. Zkus to nalogovat a vyprovokovat tu cukavou situaci. Pak graf hoď sem a něco vymyslíme. Do chyb by se ti to zapsalo až po několika vteřinách, kdy by váha dávala špatný hodnoty. Pokud dává aspoň nějaké a propad v hodnotách není delší jak cca 6 sec, tak se to nikam nezapíše, leda, že by váha úplně přestala dávat data. :roll:
Muj typicky problem:
1) jedu po dalnici treba 140, dojedu kamion, zbrzdim na 100, kdyz mi uhne slapnu rychle na plyn a ono mi to proste sebere vsechen vykon a zacnu cukat, jakobych jel na 1-2 valce. Takze musim pustit plyn a velmi opatrne ho zacit mackat - ono se to chytne, ale musim ho mackat pozvolna a zase se rozjedu... Klidne na 180.
2) rano kdyz nastartuju, musim stat na volnobeh minimalne 2 minuty (vyzkouseno), abych se vubec mohl rozjet. Jinak zase pri slapnuti na plyn se to totalne udusi na uroven volnobeznych otacek, na ktery se pochopitelne nerozjedu. Po tech aspon 2 minutach se sice rozjedu,ale potrebuju to aspon jednou jakoby hodne vytocit aby se to chytlo a pak jedu mavnutim proutku uplne v pohode.

Jo jinak se jedna o 1.8T benzin.
Timto se omlouvam puvodnimu pisateli ze mu lezu do threadu, ale zda se mi to jako podobny problem.
Diky.
Chce to projet vagem. Budeš mít asi taky problm s váhou. Mohla by to dělat lambda, ale když to dělá i na studený, tak nevím, ale možný to je. Dusí se, což znamená špatný poměr vzduchu a benzínu, takže nějaké čidlo bude dávat špatný info. Vag, log a pak by se vidělo. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

pianko111 píše:ta vaha me taky napadla ale co jsem kdy videl tak to auto bylo uplne bez vykonu.Zkusim ji prehodit z jinyho auta a uvidime.Superblb 1.9 96kw ma stejnou ze?
Nepleť si to s nouzovým režimem :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

majkl1 píše:
pianko111 píše:ta vaha me taky napadla ale co jsem kdy videl tak to auto bylo uplne bez vykonu.Zkusim ji prehodit z jinyho auta a uvidime.Superblb 1.9 96kw ma stejnou ze?
Nepleť si to s nouzovým režimem :wink:
Ma pravdu predseda hlavne ze jsem se to do nouzaku kvuli ty vaze snazil dostat a nepovedlo se
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

pianko111 píše:
majkl1 píše: Nepleť si to s nouzovým režimem :wink:
Ma pravdu predseda hlavne ze jsem se to do nouzaku kvuli ty vaze snazil dostat a nepovedlo se
Tak jí odpoj, nebo N75 a máš nouzák hned a zadarmo :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: motor cuká

Příspěvek od baron73 »

Mel sem skoro stejnej problem,pri seslapnuti plynu zacukal,vaha v poho,turbo v poho,nakonec sem zaslepil EGR ventil a je klid uz to nedela.

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

majkl1 píše:Typoval bych váhu vzduchu. Zkus to nalogovat a vyprovokovat tu cukavou situaci. Pak graf hoď sem a něco vymyslíme. Do chyb by se ti to zapsalo až po několika vteřinách, kdy by váha dávala špatný hodnoty. Pokud dává aspoň nějaké a propad v hodnotách není delší jak cca 6 sec, tak se to nikam nezapíše, leda, že by váha úplně přestala dávat data. :roll:
tak tu je ten log vahy.Proc se mi zda ze je neco blbe? :? :?:
Přílohy
LOG-01-010-xxx-xxxvaha.rar
(2.42 KiB) Staženo 77 x
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

Nerad bych něco kritizoval, ale tohle není log :roll:
Je potřeba, ale co bych psal, kouk ni sem:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=8825
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

baron73 píše:Mel sem skoro stejnej problem,pri seslapnuti plynu zacukal,vaha v poho,turbo v poho,nakonec sem zaslepil EGR ventil a je klid uz to nedela.
jinak EGR uz je davno po smrti aspon pro dobry pocit ze nezasiram motor
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: motor cuká

Příspěvek od pianko111 »

majkl1 píše:Nerad bych něco kritizoval, ale tohle není log :roll:
Je potřeba, ale co bych psal, kouk ni sem:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=8825
ne? mam VAG 304 hadam se to loguje ve skupine 10 ne?
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: motor cuká

Příspěvek od majkl1 »

pianko111 píše:
majkl1 píše:Nerad bych něco kritizoval, ale tohle není log :roll:
Je potřeba, ale co bych psal, kouk ni sem:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=8825
ne? mam VAG 304 hadam se to loguje ve skupine 10 ne?
To jo, ale z tohohle poznáš prdlačku. Nemáš tam otáčky ani požadované hodnoty ani zatížení motoru. Podle čeho pak chceš hodnotit? Přečti si odkaz a pak udělej ten log. A můžeš motor vytočit až do omezovače.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“