Spotřeba PD 74kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od malejpeta »

Bady.New píše:To koukam teda, musim zase něco přihodit. Dostavily se nám nízké teploty a já už jezdim za 8,5l. Většinou teda po městě, no ale stejně mi to přijde divné. Už se těšim na to až bude -15 8O
tak to jsme dva :cry:

Uživatelský avatar
olmic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od olmic »

No zrovna jsem včera jsem jel po dlouhé době a napadlo mě kouknout na dlouhodobou a manželka tam má 8,3:) takže nic nenormálního:) po městě se to auto ani nezahřeje :) Furt lepší 8,3nafty než 12benzínu :)

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od HanzDj »

mno sou tu tady pěkný sppotřeby jak tak koukám.....Já se svým pášou jezdím do 6 litrů město je teda horší ale dlouhodobou mám 5,7 což je krása :lol: je to teda 96kw....ale soused má 74kw a jezdí malinko nad 6 litrů na dvojce. Záleží především na stylu jízdy :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od Kwapo »

HanzDj píše:mno sou tu tady pěkný sppotřeby jak tak koukám.....Já se svým pášou jezdím do 6 litrů město je teda horší ale dlouhodobou mám 5,7 což je krása :lol: je to teda 96kw....ale soused má 74kw a jezdí malinko nad 6 litrů na dvojce. Záleží především na stylu jízdy :wink:

Kde jsi vzal dlouhodobou 5,7 ? To bych chtel u sebe taky nekdy videt. Ja mam dlouhodobou tak kolem 6,5 - 6,7 a to jezdim tak 50% mesto a 50% dalnice + okrsky. To ho myslim nevytocíš víc jak do 2500, ne ? :D

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od HanzDj »

Kwapo píše:
HanzDj píše:mno sou tu tady pěkný sppotřeby jak tak koukám.....Já se svým pášou jezdím do 6 litrů město je teda horší ale dlouhodobou mám 5,7 což je krása :lol: je to teda 96kw....ale soused má 74kw a jezdí malinko nad 6 litrů na dvojce. Záleží především na stylu jízdy :wink:

Kde jsi vzal dlouhodobou 5,7 ? To bych chtel u sebe taky nekdy videt. Ja mam dlouhodobou tak kolem 6,5 - 6,7 a to jezdim tak 50% mesto a 50% dalnice + okrsky. To ho myslim nevytocíš víc jak do 2500, ne ? :D
tak já jezdím zase převážně okresy atd ale sem tam i dálnici ale minimum. město také méně. Když sem toho passata kupoval tak tam byl průměr na dvojce někde kolem 7,5l bylo mě z toho špatně tak sem to vymazal. teď když s tím mám namotany cca 3tkm tak spotřeba 5,7. měl sem tam i 5,6 8O ale taď jak je ta zima tak to lemta. Styl jízdy normální, žádnej slimák ale zase žádnej střelec. :lol: ale taky se mě stává že mu naložím když mě někdo sere na silnici :wink: :D
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od Shear_5 »

Nějak nevím kde se bere někdy až několikalitrový rozdíl.. Měl jsem 81-ku a jezdil jsem delší cesty (60 a více km je pro mě delší cesta, někdo to může považovat za couračku) tak do 5-ti litrů (podle palubáku, dotankování docela odpovídalo), kratší cesty tak 5,5 a couračky s městem klidně i k 7-mi litrům (ucpané Brno třeba nebo cesta do práce dlouhá 8km apod.). Za 4,5 se mě to dařila dlouhá okrsková cesta, kde jsem na brzdu vůbec nešlapal a do vesnic jsem brzdil pokud možno jen motorem. Tam se to dalo stlačit ještě nějaké dvě deci dolů, ale nic víc.

Někdo tu píše svižná dálnice a 140km/h, tak pro mě je svižná dálnice tak 180 a lépe plný kotel, pak spotřeba někde k 7-mi litrům. Při dodržování předpisů tak těch 5 - 5,5. Ale to bylo AFNko a ne olejožrout PDčko..

Jestli mám jezdit s PDčkem za 7-8 litrů, tak si koupím raděj benzína, ty 2 litry navíc už bude šumák (něco málo ušetří povinné a za 10 litrů benzínu teď dám 250kč, za 8 litrů nafty cca 220).

Škoda, že VW nemá schopnější benzín než 1,8T. To už japonský atmosférák umí to stejné a za míň paliva.

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od Chudej student »

Shear_5 píše:Nějak nevím kde se bere někdy až několikalitrový rozdíl.. Měl jsem 81-ku a jezdil jsem delší cesty (60 a více km je pro mě delší cesta, někdo to může považovat za couračku) tak do 5-ti litrů (podle palubáku, dotankování docela odpovídalo), kratší cesty tak 5,5 a couračky s městem klidně i k 7-mi litrům (ucpané Brno třeba nebo cesta do práce dlouhá 8km apod.). Za 4,5 se mě to dařila dlouhá okrsková cesta, kde jsem na brzdu vůbec nešlapal a do vesnic jsem brzdil pokud možno jen motorem. Tam se to dalo stlačit ještě nějaké dvě deci dolů, ale nic víc.

Někdo tu píše svižná dálnice a 140km/h, tak pro mě je svižná dálnice tak 180 a lépe plný kotel, pak spotřeba někde k 7-mi litrům. Při dodržování předpisů tak těch 5 - 5,5. Ale to bylo AFNko a ne olejožrout PDčko..

Jestli mám jezdit s PDčkem za 7-8 litrů, tak si koupím raděj benzína, ty 2 litry navíc už bude šumák (něco málo ušetří povinné a za 10 litrů benzínu teď dám 250kč, za 8 litrů nafty cca 220).

Škoda, že VW nemá schopnější benzín než 1,8T. To už japonský atmosférák umí to stejné a za míň paliva.
Ma...W8.4.0 :mrgreen:
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od HanzDj »

Chudej student píše:
Shear_5 píše:Nějak nevím kde se bere někdy až několikalitrový rozdíl.. Měl jsem 81-ku a jezdil jsem delší cesty (60 a více km je pro mě delší cesta, někdo to může považovat za couračku) tak do 5-ti litrů (podle palubáku, dotankování docela odpovídalo), kratší cesty tak 5,5 a couračky s městem klidně i k 7-mi litrům (ucpané Brno třeba nebo cesta do práce dlouhá 8km apod.). Za 4,5 se mě to dařila dlouhá okrsková cesta, kde jsem na brzdu vůbec nešlapal a do vesnic jsem brzdil pokud možno jen motorem. Tam se to dalo stlačit ještě nějaké dvě deci dolů, ale nic víc.

Někdo tu píše svižná dálnice a 140km/h, tak pro mě je svižná dálnice tak 180 a lépe plný kotel, pak spotřeba někde k 7-mi litrům. Při dodržování předpisů tak těch 5 - 5,5. Ale to bylo AFNko a ne olejožrout PDčko..

Jestli mám jezdit s PDčkem za 7-8 litrů, tak si koupím raděj benzína, ty 2 litry navíc už bude šumák (něco málo ušetří povinné a za 10 litrů benzínu teď dám 250kč, za 8 litrů nafty cca 220).

Škoda, že VW nemá schopnější benzín než 1,8T. To už japonský atmosférák umí to stejné a za míň paliva.
Ma...W8.4.0 :mrgreen:
nebo taky 2.8 V6 :lol:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
deiwis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 28.06.2008 02:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od deiwis »

Kámoš má taky 74KW a nedostane se pod 6,5litrů,Já mám 96KW a jezdím za 5,4litrů.Kámoš se na to ptal a řekli mu ,že ty 74KW mají větší spotřebu..Nevím důvod..

Uživatelský avatar
Bikin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 28.07.2008 09:47
Bydliště: UH (hradSITE)

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od Bikin »

take to ted resim mam BORU sedan 74kw, podle palubniho me to ukazuje na dvojce neco mezi 6.5-6.9l/100km, jezdim 50/50 a posledni dobou je hodne zima a auto mam jen kratce tak nevim, ale cekal sem na naftu mensi spotrebu a to jezdim celkem lehka noha
VW Passat 3C 1,4TSI 110kW DSG rv.2009 ecofuel-CNG
ex VW BORA sedan 1,9TDI 74kW PD Black rv.2003 EGR-OFF KAT-OFF CHIP- 110kw by TDIFUN

Uživatelský avatar
kawaz1000J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.11.2008 22:13
Bydliště: Strakonice

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od kawaz1000J »

Mám spotřebu průměr 7,5 l.

--------------------------------------------
VW Passat variant AVB ,74 KW čip 130 PS r.v.2002

Uživatelský avatar
martin.haf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 20.04.2008 11:35
Bydliště: Znojmo, Vyškov

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od martin.haf »

Nez jsem to nechal chipnout, tak jsem mel prumerku kolem 5,8 ale ted se to zvysilo na 6,5 no a jak je ted tech -15 tak mam prumernou 7litru. Jetse kdyz uz jsem u toho, nevite jak zjistim jestli mam spatnou vahu vzduchu? Jde mi o to, ze kdyz mam cip, tak by mela byt spotreba mensi popripade zustat stejna, jelikoz nejezdim jako pr*se, ale jezdim klidne. Cim se teda jeste muze zvysit spotreba?? A nemyslim ted zimni pocasi. Diky kluci za info..

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od Brasil10 »

Bady.New píše:Ahoj, dnes jsem zkoušel spotřebu. Na 100 kilometrech z tempomatem při rychlosti 90km/h jsem se dostal na 6,0l. Takže věřím že to jde, ale je fakt hrozný plazit se 90. Jinak mám dlouhodobou 8,0l, a jezdim 60% město, 40% okrsky. Za kolik jezdíte vy, majitelé 74kw?
Na tyhle hodnoty se klidně eostanu i s 2,5TDi

Uživatelský avatar
masta7710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.09.2008 14:21
Bydliště: Sokolov

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od masta7710 »

Přiznám že jezdim jako prase :!: :gey: Ze 74 jedu jedničku průměr 10 a dvojku 9,3 l. Je mi to úplně ukradený ,na maxiku mám OK Stav a dál to prostě neřešim. A až budu chtít řešit prachy za PHM tak si koupim kolo :!: :wink:

marsiano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.09.2008 09:29
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PD 74kw

Příspěvek od marsiano »

Tak já mám 96kw PD a spotřebu ted v zimě nám dlouhodobku kolem 9,5l no a jezdim celkem svižně a když zkoušim jezdit pomalu tak se stejně pod 7l nedostanu, tak nechápu ty co jezdí s 96kw za 5,5l??

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“