nechce se ohrat

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od M@ty »

No je dost dobře možné, že ty svíčky pro ohřev chlad. kapaliy tam ani nejsou. Budeš už tam mít nejspíš el. spirálu v topení. Jinak jsme domluvený...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od Mirek.Sluka »

M@ty píše:No je dost dobře možné, že ty svíčky pro ohřev chlad. kapaliy tam ani nejsou. Budeš už tam mít nejspíš el. spirálu v topení. Jinak jsme domluvený...
Tak predehrev facha dobre...fouka vlaznej vzduch uz asi po 2 minutach jizdy... jinak diky za pomoc... uz stahuju tu Etku no a ty kola nakonec nebudou musim pockat do příštího tejdne :-(
:999: :tit:
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

minan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.11.2013 18:08

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od minan »

Dobrý den, mam v motoru namontovany predehrev chladici kapaliny,svicky jsou v pohode, ale nejde mi tam proud.muze nekdo poradit kde sezenu nejakej elektrickej planek?Nejspis bude vhaji relatko ale nevim ktere a kde.dik za radu

codydoyle.uk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.09.2013 12:44

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od codydoyle.uk »

Zdarec,
tak nejaky ten postup... pokud pomineme, ze vrtule a vizkospoj. je vpoho a po vymene termostatu a cidla teploty porad nic, zkuste si odvzdusnit okruh... nemusite oddelavat expanzku a davat ji nad uroven hladiny a odpojovat hadici, co vede do kabiny s dirkou... staci dolit kapalinu uplne az po vicko a jet to projet... po chvilce tomu dejte trosku na plyn a bude odvzdusneno... Pak se podivejte na hladinu a pokud bude chybet, dolejte jeste jednou do plna a znovu... Je to ozkousene. Samozrejme to muzete i odvzusnit viz. vyse. Tak zatim!

A urcite neni dobry, kdyz nejezdite s motorem ohratym na provozni teplotu... za prve bude RJ pracovat se studenym motorem... tzn vyssi spotreba a pokud je nenco stavene proto, aby to pracovalo pri 90 stupnich celsia, tak neni dobre, kdyz to pracuje na 50, 70 stupnu... ;-) Pri 130 stupnich to taky prece neni vporadku :D

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od favoV6 »

ja su na tom jako minulej rok nekdy v kvetnu sem vymenil termostta vse jak vino tepltoa se drzela krasne na 87 a nekolisala jako rped vymenou,ale jak ted klesly teploty,tak motor ohreju po 10 km na 71 stupnu a konec nejde vic. nevim jestli menit znova termostat na sklade mam jen VERNET a nejka mu neverim. ted mam tusim TOPRAN

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od Sedlo01 »

Vernet jsem dostal od meggyho když jsem psal že chci něco kvalitního, mám ho tam půl roku a teplota je po pár kilometrech na devadesátce a už se nehne.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od favoV6 »

no ono já jsme prodejce a neměl byhc to říkat,ale VERNET kvalitní není máme ho,ale jako nejlevnější i v čidlech když pominu MAXGEAR sem tam je něco od MEYLE levnější. mě se to už nezahřeje ani po 10 km to musím fakt jet jak hovado a ničit motor a mít spotřebu 7,5

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od M@ty »

Já bych to řešil originálem. Vždyť tolik nestojí.

http://www.cc-autodily.cz/termostat-1-9d
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

viktoska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 11.02.2012 16:33

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od viktoska »

Taky se mi to nechtělo ohřát na 90°,moje roštěnka je jako chodící termostat,takže mi hlásila,že špatně topí.Vyměnil jsem termostat,odvzdušnil a hřeje se a topí na tričko.Termostat za 150,-tuším Meile.Nemyslím si,že v tom bude nějaký extra rozdíl.Hlavně si vybrat model pro studenější oblasti.Ohlídat si při objednávce,v jakých teplotách se otvírá.Většina se sice otvírá při cirka 87°C ale jsou i modely,které se otvírají okolo 70°C.

Althax
Člen klubu
Příspěvky: 93
Registrován: 04.11.2013 21:25
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od Althax »

Taky stím mám problém.... zhruba po 2km už krásně hřeje topení mam příhřev ale motor se neohřeje víc jak na 70* nikdy.. i po 50km jízdy kdy auto moc nešetří stale je kousek nad červenou hranicí. Mam pašíka asi 2měsíce tak se v tom nevyznám ale asi termostat nový ? co myslíte ?
Ex. Ford focus 1.4 ztec 1999, Pašák B5 1.9 TDI 85kw.
Aktualní: GOLF GTI 1.8T

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od M@ty »

Buď závada v čidle teploty chlad. kapaliny nebo v podcházejícím termostatu. Čidlo je dvojité takže část ukazuje přímo na budík a druhá půlka je pro ŘJ. Pokud i teplota ve Vagíně souhlasí s tou na přístrojovce, tak nedrží termostat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od kieldrecht »

chlapi, kde je uložen předehřev vody na B5.5 2.5tdi?
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od CentriFUGA »

U mě tento problém při koupi ... jenkdyž jsem jel větší kopec v zátahu ohřálo se to na 90°C, jinak jsem byl někde kolem 70°C. Pomohla výměna termostatu a je po problému.

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od wacko »

Zdravim,
taky mam problem s ohrevem motoru, asi mensi nez nekteri tady ale prijde mi ze je to horsi nez jsem to kupoval. Pri teplote 0°C trva tak 10km nez se to dostane na 90. Termostat menen zhruba pred 2-ma mesici. Daval jsem original a myslim ze je ok a nepropousti (po tech 10km sahnu na chladic a je studeny, chladici kapalina v expanzce ledova). Stahnuti topeni na min. nema zadny efekt.
Tak premyslim cim by to mohlo byt, dokaze mi nekdo podle VIN zjistit jestli mam v aute ten prihrev chladici kapaliny ?
Podeziram ty zhavicky ze jsou KO, jestli je tam vubec mam...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce se ohrat

Příspěvek od CentriFUGA »

Já teda ten elektrickej předehřev mám a včera jsem na to zrovna koukal - auto bylo vymrzlý, škrábal jsem a po ujetí cca 4km ohřátý na 90°C ... a máš dobře odvzdušněno ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“