Startovani

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
riki26za
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.08.2008 14:21
Bydliště: Zilina, SR

Startovani

Příspěvek od riki26za »

Mam Passat 1,9TDi, r.v.2002, 96kW a teraz ked zacala zima mam problem pri startovani za studena, moc sa mu nechce, nakopne ale trva mu to a ma to zvlastny zvuk. Dal som skontrolovat zhavice, baterku apod(su v pohode).. a nic, neviete poradit v com to moze byt?

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Startovani

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Jo me to zacalo delat to stejny chytne az na podruhe,potreti skytnuti a hned po se auto divne trepe.Je fakt,ze nevim jak na tom bude baterka kdyz tak mam doma nachystanou novou takze kdyby to pri vecich mrazech delolo veci problemy tak menim baterku a uvidim.Loni sem mel Vectru 2.2DTI a to byl nevyresitelny problem a moje nocni mura ranni starty!
vé-šestka

riki26za
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.08.2008 14:21
Bydliště: Zilina, SR

Re: Startovani

Příspěvek od riki26za »

TDI 4MOTION píše:Jo me to zacalo delat to stejny chytne az na podruhe,potreti skytnuti a hned po se auto divne trepe.Je fakt,ze nevim jak na tom bude baterka kdyz tak mam doma nachystanou novou takze kdyby to pri vecich mrazech delolo veci problemy tak menim baterku a uvidim.Loni sem mel Vectru 2.2DTI a to byl nevyresitelny problem a moje nocni mura ranni starty!
Kurna take auto musi startovat na prvy sup...skusim ho dat este do servisu nech pozru filtre alebo cerpadlo. A to este nieje velka zima a uz to blbne, neviem si predstavit ked bude -10, bude to blbo vyzerat ked bude Passat kaslat niekde na parkovisku ako nejaka stara skodovka :-)

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Startovani

Příspěvek od stréc od piva »

taky mě to dneska trochu škitalo :) tak 2-3skeundy než to chytlo..ale je pravda,že to 3dny stálo bez pohybu venku..tak to bylo promrzly ta baterka

tak me napada,nemuže to byt třeba i starym olejem?
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Startovani

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Je to mozne mam uz na nem 14tisic,ale je tom LongLife,ale stejne ho za ten 1.000km vymenim za normal 5W40,protoze ho pak budu menit co 10.000km.No jak rikm me doma ceka fungl nova baterka takze pokud to bude blbnout tak ji menim a je fakt,ze me taky auto vzdy tak 2-3 stoji pak nekam zajedu a zase sup na par dni odstavit.
vé-šestka

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Startovani

Příspěvek od saax »

Bude to předvstřik,měl jsem stejný problém :lol:

Uživatelský avatar
Ferkov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Startovani

Příspěvek od Ferkov »

mám podobný problém, když je chlad už pod 2stupinky tak rano chyti napoprve, ale dost se u toho zaklepe jakoby zakolisal nejaky ten hrnek. takze se to zatrepe cca 1s a pak jede.. mam podezření na předvstřik... to bude asi ta startovací dávka paliva na Vag.. nevím jestli s tím mám kousek hnout sám..

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Startovani

Příspěvek od TDI 4MOTION »

takze to hodit na vag a tam by se to melo zjistit jak ten predvstrik funguje jestli spravne nebo malo?No a popripade kde to mam hledat a jak se to reguluje :D
vé-šestka

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: Startovani

Příspěvek od Janosik93 »

TDI 4MOTION píše:takze to hodit na vag a tam by se to melo zjistit jak ten predvstrik funguje jestli spravne nebo malo?No a popripade kde to mam hledat a jak se to reguluje :D
pozri priručku vis, a pri motoroch mas nastavenie startovacej davky pre diesel motory
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaryn_er5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14.01.2009 20:44
Bydliště: Dolní Rychnov u Sokolova

Re: Startovani

Příspěvek od Jaryn_er5 »

Zdarec!
Měl jsem ten stejný problém, PASSAT startoval při mrazech -15°C až tak na po 5. A děsný rachot...
1. baterie po změření O.K
2. změnil jsem benzínku (OMV)
... zlepšení - max. na druhé startování.
Ale ještě půjdu na VAg...

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: Startovani

Příspěvek od Janosik93 »

Jaryn_er5 píše:Zdarec!
Měl jsem ten stejný problém, PASSAT startoval při mrazech -15°C až tak na po 5. A děsný rachot...
1. baterie po změření O.K
2. změnil jsem benzínku (OMV)
... zlepšení - max. na druhé startování.
Ale ještě půjdu na VAg...
aj to je jedno z riešení.... ak má v poriadku žhaviče, dobru naftu, nepreskočeny rozvod, dobru baterku, nemal by byť problem..
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“