Po repasi turba - bile zplodiny

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

Panove nechal jsem zrepasovat turbo a od te doby mi auto bile kouri a dost smrdi. Je to videt za mnou kdyz slapnu na plyn. Turbo bylo pry testovano a existuje o tom pry i zkusebni protokol. Muj servisman mi tvrdi, ze je urcite vule na osce a proto protika olej do motoru.
Kde by mohla byt jeste chyba, nez to turbo necham zase vyndat a odvest na reklamaci? Nepotrebuje turbo nejakou dobu na zebehnuti?
Motor 19 TDI, 96 kw, r.v. 2001
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Prouza »

Olej a bílej kouř je kravina...zeptej se těch co vyndávali katalizátor, co je to ten bílej kouř a smrad 8)

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

Prouza píše:Olej a bílej kouř je kravina...zeptej se těch co vyndávali katalizátor, co je to ten bílej kouř a smrad 8)
Mas namysli to turbo? Planuju to tam dnes odvest, ale ten mechanik mi do telefonu tvrdil, ze to bude tim turbem, ze ho blbe opravili. Ze tam udajne byla nejaka vule na hrideli. Ale to se mi nezda.
Nejvice to cudi pri malych otackach, kdyz na to dupnu. A ten smrad je dost veliky. Treba po prijezdu na parkac, je cely plac od meho auta zamoreny.
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Prouza »

Právě že ti neporadím přesně ale když sem při pokusu vymlátit katalizátor ven pak nastartoval tak letěl bílej dým, spíš prach a děsnej dusivej smrad...
Jinak kdyby ti turbo valilo olej do sání nebo vífuku tak ti bude bud hulit černě jak bota nebo ti bude čákat olej... někde na DP fóru to tehdá ukazovali, jak boreček měl místo černýho vejfuku bílej, ale už si nepamatuju co to bylo... jen vím že pak celej motor vičistit atd... smáli se mu že tankuje pudr :lol: ...

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

Zkusim jeste prohladat forum znova, ale nemam dojem, ze bych mel bilej vyfuk. Proste ten kour za autem neni cernej, jak byva u Dieselu, ale svetlej. A je ho vic nez normalne. A taky jsem vypozoroval, ze po zahrati je to horsi - treba proto, ze je olej ritsi?
Chlapi, jakou budou mit barvu zpolodiny pokud pude trocha oleje do sani pres turbo? dik.
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

Uživatelský avatar
stakck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.05.2008 10:44
Bydliště: sever

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od stakck »

ja si myslim, ze by to tim turbem byt mohlo :(
Naposledy upravil(a) stakck dne 29.07.2009 21:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Currahee »

Taky si to myslim. Olej vstříklý do rozžhavený trubky a odpařený bez přístupu vzduchu bude kouřit bíle, jako nafta při zadymování u tanků. Naopak pokud se spaluje ve válci plamenem bude čmoud černý nebo ne?
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od indi666 »

Kolik jsi najel km, po repasi turba?
Sací roury a IC jste taky vymyli?
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
fastr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od fastr »

Mám sice benzín, ale olej odjakživa kouří bíle až do šeda a kouř se špatně rozptyluje a zůstává jakoby v oblaku, né jako třeba vodní pára, ta se hned rozplyne. Mě letěl trochu olej přes opotřebované těsnění dříků ventilů a taky to bylo bílé. Po výměně klid. U tebe bych to viděl podle okolností na to turbo. Nebylo by to poprvé, co nová, nebo repás součástka byla špatná

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Bastard »

Mno, nevím, ale já mám za to, že olej hulí spíše do modra... Takovej modrobílej opar a olej je v tom jasně cítit. Bíle hulí voda :old:

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Prouza »

Bastard píše:Mno, nevím, ale já mám za to, že olej hulí spíše do modra... Takovej modrobílej opar a olej je v tom jasně cítit. Bíle hulí voda :old:
Taky bych řekl že olej to nebude...Ubívá? Takové množstvího kouře, to už bi si poznal na měrce ne :idea:

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

indi666 píše:Kolik jsi najel km, po repasi turba?
Sací roury a IC jste taky vymyli?
Vyjel jsem zatim tak polovinu nadrze. A menena byla privodni trubka od voleja. Ale vic nevim. Vymenu delal muj servisak.

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

Prouza píše:
Bastard píše:Mno, nevím, ale já mám za to, že olej hulí spíše do modra... Takovej modrobílej opar a olej je v tom jasně cítit. Bíle hulí voda :old:
Taky bych řekl že olej to nebude...Ubívá? Takové množstvího kouře, to už bi si poznal na měrce ne :idea:
Zatim jsem s tim ujel polovinu nadrze, ale myslim, ze olej ubyva. Trochu jsem se na to zameril a ten oblak se opravdu spatne rozplyva a ma zbarveni do seda az do modra. Pocitam, ze pokud by to byla voda, tak by to tak nesmrdelo.

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od Prouza »

vedzr píše:
Prouza píše: Taky bych řekl že olej to nebude...Ubívá? Takové množstvího kouře, to už bi si poznal na měrce ne :idea:
Zatim jsem s tim ujel polovinu nadrze, ale myslim, ze olej ubyva. Trochu jsem se na to zameril a ten oblak se opravdu spatne rozplyva a ma zbarveni do seda az do modra. Pocitam, ze pokud by to byla voda, tak by to tak nesmrdelo.

Nevím co a jak kdo měnil ale s tou přívodní trubkou oleje pro turbo bývá problém s tím, že musí bít v určité poloze, jinak špatně maže a nechladí turbo tak jak má, potom se přehřívá a dělá to věci. To ale nejspíš nebude tvůj případ, ale ať o tom víš 8)

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: Po repasi turba - bile zplodiny

Příspěvek od vedzr »

Prouza píše:
vedzr píše: Zatim jsem s tim ujel polovinu nadrze, ale myslim, ze olej ubyva. Trochu jsem se na to zameril a ten oblak se opravdu spatne rozplyva a ma zbarveni do seda az do modra. Pocitam, ze pokud by to byla voda, tak by to tak nesmrdelo.

Nevím co a jak kdo měnil ale s tou přívodní trubkou oleje pro turbo bývá problém s tím, že musí bít v určité poloze, jinak špatně maže a nechladí turbo tak jak má, potom se přehřívá a dělá to věci. To ale nejspíš nebude tvůj případ, ale ať o tom víš 8)
OK. dik

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“