Motorový olej

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový olej

Příspěvek od Currahee »

StandaS píše:No tak jsi mne předběhl. Právě jsem mu to chtěl poslat a seknul se mi PC. Už tři hodiny se ho tu snažím dát dochodu. Už to vypadalo, že můžu jít koupit nový a nakonec to snad dopadlo dobře. Zřejmě odešla jen jedna ramka, kterou jsem tam před rokem přidal. Dělalo to ale opravdu psí kusy. :ura1:
No jóó, to tam musíš dávat ramky stejně velký a taky stejně nataktovaný a né tam fláknout co je po šuplatech :mrgreen:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Motorový olej

Příspěvek od StandaS »

Currahee píše:
StandaS píše:No tak jsi mne předběhl. Právě jsem mu to chtěl poslat a seknul se mi PC. Už tři hodiny se ho tu snažím dát dochodu. Už to vypadalo, že můžu jít koupit nový a nakonec to snad dopadlo dobře. Zřejmě odešla jen jedna ramka, kterou jsem tam před rokem přidal. Dělalo to ale opravdu psí kusy. :ura1:
No jóó, to tam musíš dávat ramky stejně velký a taky stejně nataktovaný a né tam fláknout co je po šuplatech :mrgreen:
Já něni su blbý. :P Dneska jsem je postupně otestoval a jsou OK, tak to byl jen špatný kontakt na slotu. Asi jak to denně honím na klíně tak se mi potí kulky a to jim nedělá dobře (ani těm kulkám, jak říkají lékaři :lol: )
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Motorový olej

Příspěvek od jaros130287 »

Otázka na ktorú mi doteraz nikto neodpovedal. Prečo po polo syntetickom oleji nemôže ísť naspeť plná syntetika? Čo sa môže stať? Mám PD a naliali mi olej, ktorý nesplnoval normu pre VW. Druhý mechanik mi nalial plnú syntetiku so splnenou normou pre VW. Tak prečo?
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorový olej

Příspěvek od pepanos »

jaros130287 píše:Otázka na ktorú mi doteraz nikto neodpovedal. Prečo po polo syntetickom oleji nemôže ísť naspeť plná syntetika? Čo sa môže stať? Mám PD a naliali mi olej, ktorý nesplnoval normu pre VW. Druhý mechanik mi nalial plnú syntetiku so splnenou normou pre VW. Tak prečo?
ty vůbec nečteš odkazy.Jenom opakuješ další z olejářských mýtů.A v autě máš mít to co splňuje VW normu.
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus5
http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus7
A tady se dočteš skoro až úplně dole o VW normách.
Doporučuju si to přečíst celý,pak ti budou ty různý normy jasnější a pokud si pamatuješ co ti tam nalili tenkrát blbě,tak zjistíš jestli to bylo hodně blbě,nebo jenom málo blbě 8) 8)
http://www.oleje.cz/index.php?left=dvou ... _porovnani

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Motorový olej

Příspěvek od jaros130287 »

čítam až dosť a skôr hľadám než píšem. Vďaka za odkazy ale podľa toho čo som sa dočítal, som pochopil, že z nelonglife môžem prejsť na longlife. Tak kde je pravda, pretože na tomto fóre mi radili, že sa to nemôže. Tak kto nečíta?
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorový olej

Příspěvek od pepanos »

Mýty maj tuhej život :lol:,dodneška se povídá o kněžně Libuši,no a oleje tu nejsou tak dlouho :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“