Vstřik před startem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Vstřik před startem

Příspěvek od bundis »

Ahoj, mám passata 1,9TDI PD 74KW r.v.2001 najeto 95000km. Vždy před startem, když jsem otočil klíčkem v zapalování jsem slyšel zvuk jako když někde dojde ke vstřiku paliva nebo nevím jak bych to popsal, ten zvuk trval asi necelou sekendu a znělo to opravdu jakýsi vstřik čehosi kamsi, ale zničeho nic tento zvuk zmizel. Auto to dělalo od novoty tak se chci zeptat zda se jedná o nějakou poruchu, popř. co to je za zvuk a jakou má funkci. Díky moc.

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřik před startem

Příspěvek od cendler »

myslím, že je to čerpadlo, kdyby ti přestalo funogvat, tak ani nejedeš, tak bych to neřešil :wink:
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Vstřik před startem

Příspěvek od romanx »

bundis píše:Ahoj, mám passata 1,9TDI PD 74KW r.v.2001 najeto 95000km. Vždy před startem, když jsem otočil klíčkem v zapalování jsem slyšel zvuk jako když někde dojde ke vstřiku paliva nebo nevím jak bych to popsal, ten zvuk trval asi necelou sekendu a znělo to opravdu jakýsi vstřik čehosi kamsi, ale zničeho nic tento zvuk zmizel. Auto to dělalo od novoty tak se chci zeptat zda se jedná o nějakou poruchu, popř. co to je za zvuk a jakou má funkci. Díky moc.
No myslím že by to mohlo být čerpadlo v nádrži a natlakuje Ti naftu ale to by mělo být správně....jenom ten zvuk neposoudím protože já ho tam nemám ....mě to nasaje přímo tandemové čerpadlo až z nádrže.....a nebo by to mohl být zvuk podtlaku vzduchu třeba když otvírá škrtící klapku vzduchu a to by taky bylo v pořádku.....ale proč zvuk zmizel to bych asi neřešil když auto jezdí......snad jen jestli se to změnilo s příchodem zimy tak je možné že ten zvuk je stále ale slabší v závislosti na okolní teplotě.....nevím jestli na teplém motoru se ti ten zvuk znovu neobjeví......těžko soudit když ten zvuk nikdo neslyšel.... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vstřik před startem

Příspěvek od Tomasek1234 »

ano cerpadlo natahne. me to dela jen od pul nadrze a mene :)

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Vstřik před startem

Příspěvek od HanzDj »

přesně tak melo by to být el čerpadlo na naftu. :wink: že zvuk není to neřeš :arrow:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“