při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

majkl1 píše:Psal jsi, že ti to zdechne, když zmáčkneš spojku. Takže ve chvíli, když přeřazuješ, tak asi nemáš nohu na plynu, tudíž pro řj je to v tu chvíli režim bez nafty. A jelikož zřejmě nedostane signál o tom, že je spojka vypnutá, tak jí ani nepustí a proto to zdechne. Blbě se ti to bude bez kolegy logovat za jízdy, abys viděl co se děje se spínačem spojky a s dávkováním paliva ve chvíli kdy to zdechne.. To by bylo o držku. :roll:
A co třeba situace jedu jakýmkoliv stylem, pak vyřadím rychlost a noha také bez plynu, to by měl být také signál pro řj, že by měla jít bez nafty, ale volnoběh běží. Ale všechny tyto závady , poku d by byly, tak by motor zhasínal i za normální jízdy, ne pouze v zatáččce. Hned ráno to s někým vyzkouším.
Jinak ohledně toho špatného startu za tepla, tak jsem se podíval na hodnoty kontroly předvstřiku v zákl. nastavení, kanál 000 a časování oproti teploty paliva je rozhozené 120 - 180. Takže ty starty si myslím budou předvstřikem, tedy na hov*o udělané rozvody.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od majkl1 »

Právě, že to vypadá na špatný kontakt, který se přeruší vlivem odstředivé síly v zatáčce. Když jedeš rovně, žádná síla na špatný konektor či kabel nepůsobí, proto to fachá. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od pivo231 »

Tak jak pokračuje řešení záhady?
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

No uplně na ho*no... že musím být sprostý..

Nejhorší je, že se zhasínání motoru začalo objevovat i při rovné jízdě, bez zatáčky.
Na dálnici, na cestě stačí přeřadit třeba na nižší stupen a jen co se zmáčkne spojka, otáčky sjedou dolů a motor zhasne.. projevuje se to při přeřazování ve vyšších rychlostech 100 a výš

Kdyby to byl sakra benzína¨k, tak to chápu a řešil bych klapku ,ale nafta? No už fakt nevím..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od majkl1 »

A co snímač otáček? Je to vrhnutí do tmy, ale řj motoru má třeba špatné info o otáčkách a i když se blíží otáčky volběhu, tak si furt myslí, že jsou otáčky vyšší a proto nepustí naftu. Ale je fakt, že by asi motor měl potom nepravidelný chod apod. protože by měl neustále špatný info od tohoto snímače. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od motorpower »

Nabídka už tu byla. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od StandaS »

toto stejně vypadá, že se zavře přívod nafty a prostě zůstane zavřenej a neotevře se. Je potřeba hledat proč. Začal bych u něj, jestli není vadnej a nepřidírá se a pokračovat dál.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

chiptuner píše:Nabídka už tu byla. :)
nabídka? jaká nabídka? o ničem nevím.. něco jsem přehlídl?

Snímač otáček bylo hned to první co se měnilo. A ne jednou. Ale výsledek stejný.

S tím přívodem nafty to může mít něco společného,ale ono stačí, když třeba akcelerujete 1, 2, 3, 4 a ve 100 se hodí 5. tak už se nehodí, protože při zmáčknutí spojky ani nestihnete přeřadit a motor je zhasnutý. A v těchtpo okamžicích se uzavírání přívodu nafty moc asi neprojeví. Ale mohlo by to být s tím spojeno. Je nevím přesný princip jak to u PD motoru se zavíráním nafty funguje.

Určitě je Vám jasné, že když dáme autí do origo servisu,tak se peněženka anio nezavře a auto bude futr na tom stejně...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od majkl1 »

Mělo by to fungovat tak, že jakmile je snímač polohy plynu aspoň trochu zmáčknutej, tak se nevypne nafta vůbec, ale jakmile je poloha plynu na 0, tak přívod nafty je uzavřen až do okamžiku, kdy je potřeba zachovat volnoběžné otáčky. Takže mě tímto napadá ještě zkoukni, kolik ti ukazuje snímač plynu na volnoběh a zda ti plynový pedál chodí volně v počáteční poloze, jestli se nezasekává třeba na X%.
Aspoň tak si to myslím.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od motorpower »

Zavolej!!
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

chiptuner píše:Zavolej!!
Až ted jsem si pročítal SZ, hned zítra Ti volám.. Uf, to jsme teda zvědav co pro mě máš...

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

majkl1 píše:Mělo by to fungovat tak, že jakmile je snímač polohy plynu aspoň trochu zmáčknutej, tak se nevypne nafta vůbec, ale jakmile je poloha plynu na 0, tak přívod nafty je uzavřen až do okamžiku, kdy je potřeba zachovat volnoběžné otáčky. Takže mě tímto napadá ještě zkoukni, kolik ti ukazuje snímač plynu na volnoběh a zda ti plynový pedál chodí volně v počáteční poloze, jestli se nezasekává třeba na X%.
Aspoň tak si to myslím.
Pedál jsem si ověřil na VAGU. Několikrát tam a zpět. Procenta nabíhájí pěkně, bez skoků a prodlev.
chiptuner mi psal, že asi něco ví, co by to mohlo být, tak zítra mu hend zavolám.. no já jsme tedy zvědav.. Pak hned písnu

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od StandaS »

noxicek píše:
majkl1 píše:Mělo by to fungovat tak, že jakmile je snímač polohy plynu aspoň trochu zmáčknutej, tak se nevypne nafta vůbec, ale jakmile je poloha plynu na 0, tak přívod nafty je uzavřen až do okamžiku, kdy je potřeba zachovat volnoběžné otáčky. Takže mě tímto napadá ještě zkoukni, kolik ti ukazuje snímač plynu na volnoběh a zda ti plynový pedál chodí volně v počáteční poloze, jestli se nezasekává třeba na X%.
Aspoň tak si to myslím.
Pedál jsem si ověřil na VAGU. Několikrát tam a zpět. Procenta nabíhájí pěkně, bez skoků a prodlev.
chiptuner mi psal, že asi něco ví, co by to mohlo být, tak zítra mu hend zavolám.. no já jsme tedy zvědav.. Pak hned písnu
No to neví jen on, já to vím také. JE TO ROZB ITÝ :old: :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od noxicek »

:twisted: Stando, věříš mi, že když se na toto lidí ptám, že zda náhodui neví, co by to mohlo být, a oni řeknou, že jo, že je to zepsuté, jak se u nás říká, tak mě normálně už točí zápěstím jako pepkovi námořníkovi :mrgreen:

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: při silnější pravotoč.zatáčce zhasne motor -nevyřešitelné ?

Příspěvek od StandaS »

noxicek píše::twisted: Stando, věříš mi, že když se na toto lidí ptám, že zda náhodui neví, co by to mohlo být, a oni řeknou, že jo, že je to zepsuté, jak se u nás říká, tak mě normálně už točí zápěstím jako pepkovi námořníkovi :mrgreen:
Tak to ti opravdu věřím. Chce to v klidu vylučovací metodou hledat a najít. Právě před chvílí jsem dovezl od zákazníka jeden automat a jdu dělat to samé, protože závada je vzácná a ještě jsem to nikdy neviděl. Nápad ale už mám a zřejmě dobrý. Tak přeji také úspěch. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“