Problémy se startem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Problémy se startem

Příspěvek od malejpeta »

StandaS píše:
Štěpa píše: ano,je to nafta 1.9 TDI,66kw a cerpaci stanice ONO je má oblíbená,ale liju tam adetiva,tak s nějakým zamrznotim by problém neměl být. spíš to vypadá naty svíčky. mockrát děkuji za odpovědi.

měl bych ještě otázku. mám problém s teplotou. nastartuji auto a na volnoběch se mi ani po 45min nezvedne rafička ani na provozní teplotu. když jedu po rovině tak to trvá tak 1/2 hodiny a když jedu do kopce,pořád do kopce tak min 20min na provozní teplotu. a když už to vyletí na tu provozní teplotu a jedu pak z kopce,či po rovině tak teplota pomalu padá. včem by mohl být problém,když termostat jsem již dvakrát měnil. může to být těmi mrazy? děkuji moc
Tak na tu č.s. ONO bych si raději dal pozor. Už jsem to tu psal. Natonkoval jsem u ní plnou nádrž a hned po chvíli jízdy patrná změna v hlučnosti a chodu motoru. Startování nebyl problém do doby, nežli jsem ho nechal pár hodin venku v mrazu. Nemohl jsem se dostat ani do garáže, protože vždy po chvíli šel motor na 2 - 3 válce. Po zahřátí v garáži to druhý den jelo zase normálně, ale nalil jsem tam dalších 20 l té nejlepší nafty a ještě dvojnásobek aditiva. Už bych tam ty srágory nikdy nelil a jen se těším, až se všech těch srágor zbavím :wink:
jj,tuhle stanici jsem vyzkoušel na třech autech (G3 1,4;Megane 1,6;Passat TDI) a vždy škubání a nepravidelný chod motoru.

riki26za
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.08.2008 14:21
Bydliště: Zilina, SR

Re: Problémy se startem

Příspěvek od riki26za »

Štěpa píše:Dobrý den. Můj problém spočívá vtom,že ráno v těchto mrazech se mi nepodaří na poprvý natočit motor a připadá mi jako by chytal jen na dva válce. podaří se mi nastartovat pravidelně na podruhý ale také se tomu moc nechce. chtěl bych se zeptat jestli je to způsobeno těmito mrazi nebo to může být i jiná závada. minulý rok jsem podobné problémy neměl,ale to zas nebyly takový mrazy. pak přes den chytá normálně,teda až tak po 5hodinách stání se problém opakuje.děkuji za každou radu
Ahoj, robilo mi nieco podobne, vymenil som 2 zhavice a teplotne cidlo a startuje skoro ako nove...

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Mathyas »

já mám pár dní B5.5 1.9TDi 96kW ráno točím jednou a nic, točím podruhé začne kuckat, točím potřetí začne chytat až chytne, za autem dým motor tročku kope a během pár vteřin běhu vše v pořádku. Pak celý den startuje na drc, motor hezky tahá prostě neshledávám žádný problém, druhý den ráno, zase celé divadlo znova.
Přijde mi to jako na mém bývalém dvojkovém golfu když jsem nevytáhl předsuvník, úplně to samo do detailu.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problémy se startem

Příspěvek od StandaS »

Mathyas píše:já mám pár dní B5.5 1.9TDi 96kW ráno točím jednou a nic, točím podruhé začne kuckat, točím potřetí začne chytat až chytne, za autem dým motor tročku kope a během pár vteřin běhu vše v pořádku. Pak celý den startuje na drc, motor hezky tahá prostě neshledávám žádný problém, druhý den ráno, zase celé divadlo znova.
Přijde mi to jako na mém bývalém dvojkovém golfu když jsem nevytáhl předsuvník, úplně to samo do detailu.
Svíčky :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Mathyas »

určo? To by byla za posledních pár dní asi nejlepší zpráva, kdyby to bylo svíčkama.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Bastard »

Kolikrát to chceš ještě zopakovat? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Mathyas »

víc hlav víc ví, a až budu zítra stát bazaristovi na krku a vyhrožovat tak ať pak nejsem za debila, víš jak.

Přeci jen GII už to není, kde bylo pár heblat a bylo jasný který z nich je v pá. A zkušenosti s jinými "složitějšími" auty jsou takový že to vždycky byly žhaviče a pokaždé i nějakej el. cirkus k tomu.
Passaty moc zatím neznám tak se radši ve dvou tématech zeptám.

Kolik maj žhaviče v PD motorech průměrnou životnost? Neví někdo?
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Problémy se startem

Příspěvek od johnns »

Podle počtu startů. Na G3 jsem je měnil preventivně po 3 letech (celkem obyč za litr) a nejlepší zimní starty v ulici :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“