Problémy se startem

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Štěpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2007 11:41

Problémy se startem

Příspěvek od Štěpa »

Dobrý den. Můj problém spočívá vtom,že ráno v těchto mrazech se mi nepodaří na poprvý natočit motor a připadá mi jako by chytal jen na dva válce. podaří se mi nastartovat pravidelně na podruhý ale také se tomu moc nechce. chtěl bych se zeptat jestli je to způsobeno těmito mrazi nebo to může být i jiná závada. minulý rok jsem podobné problémy neměl,ale to zas nebyly takový mrazy. pak přes den chytá normálně,teda až tak po 5hodinách stání se problém opakuje.děkuji za každou radu

DavidHofrichtr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 12.07.2008 19:19

Re: Problémy se startem

Příspěvek od DavidHofrichtr »

Ahoj,a a maš naftu nebo benzin??

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Chudej student »

Pokud je to nafta tak vymen zhavici svicky a bude po problemu...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problémy se startem

Příspěvek od StandaS »

Chudej student píše:Pokud je to nafta tak vymen zhavici svicky a bude po problemu...
Tak, tak, přesně tak. :old: a nebo také netankuj u čerpací stanice ONO a jim podobným. :lol:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Problémy se startem

Příspěvek od proche77 »

svičky,malo nabita baterie(přes noc v těch mrazech se muže vybijet),zanešenej palivovej filtr,zkusit zvyšit startovaci davku,tim nic nepokaziš :P

Štěpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2007 11:41

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Štěpa »

proche77 píše:svičky,malo nabita baterie(přes noc v těch mrazech se muže vybijet),zanešenej palivovej filtr,zkusit zvyšit startovaci davku,tim nic nepokaziš :P
ano,je to nafta 1.9 TDI,66kw a cerpaci stanice ONO je má oblíbená,ale liju tam adetiva,tak s nějakým zamrznotim by problém neměl být. spíš to vypadá naty svíčky. mockrát děkuji za odpovědi.

měl bych ještě otázku. mám problém s teplotou. nastartuji auto a na volnoběch se mi ani po 45min nezvedne rafička ani na provozní teplotu. když jedu po rovině tak to trvá tak 1/2 hodiny a když jedu do kopce,pořád do kopce tak min 20min na provozní teplotu. a když už to vyletí na tu provozní teplotu a jedu pak z kopce,či po rovině tak teplota pomalu padá. včem by mohl být problém,když termostat jsem již dvakrát měnil. může to být těmi mrazy? děkuji moc

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Problémy se startem

Příspěvek od PetrVK »

Štěpa píše:
proche77 píše:svičky,malo nabita baterie(přes noc v těch mrazech se muže vybijet),zanešenej palivovej filtr,zkusit zvyšit startovaci davku,tim nic nepokaziš :P
měl bych ještě otázku. mám problém s teplotou. nastartuji auto a na volnoběch se mi ani po 45min nezvedne rafička ani na provozní teplotu. když jedu po rovině tak to trvá tak 1/2 hodiny a když jedu do kopce,pořád do kopce tak min 20min na provozní teplotu. a když už to vyletí na tu provozní teplotu a jedu pak z kopce,či po rovině tak teplota pomalu padá. včem by mohl být problém,když termostat jsem již dvakrát měnil. může to být těmi mrazy? děkuji moc
Tak tohle není normální ale zase nic neobvyklého.Nejlepší a zatím nejlevnější je zkouška čidla teploty.Pokud bude v pořádku, tak máš v prd*li termostat.Je toho tady mraky popsaný
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Hallo »

Jsem zvedaví jak dopadneš,mě to dělá úplně to samé.

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Masaryk »

jj určo čidlo,taky sem to menil po termostatu a je klid :D

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problémy se startem

Příspěvek od StandaS »

Štěpa píše:
proche77 píše:svičky,malo nabita baterie(přes noc v těch mrazech se muže vybijet),zanešenej palivovej filtr,zkusit zvyšit startovaci davku,tim nic nepokaziš :P
ano,je to nafta 1.9 TDI,66kw a cerpaci stanice ONO je má oblíbená,ale liju tam adetiva,tak s nějakým zamrznotim by problém neměl být. spíš to vypadá naty svíčky. mockrát děkuji za odpovědi.

měl bych ještě otázku. mám problém s teplotou. nastartuji auto a na volnoběch se mi ani po 45min nezvedne rafička ani na provozní teplotu. když jedu po rovině tak to trvá tak 1/2 hodiny a když jedu do kopce,pořád do kopce tak min 20min na provozní teplotu. a když už to vyletí na tu provozní teplotu a jedu pak z kopce,či po rovině tak teplota pomalu padá. včem by mohl být problém,když termostat jsem již dvakrát měnil. může to být těmi mrazy? děkuji moc
Tak na tu č.s. ONO bych si raději dal pozor. Už jsem to tu psal. Natonkoval jsem u ní plnou nádrž a hned po chvíli jízdy patrná změna v hlučnosti a chodu motoru. Startování nebyl problém do doby, nežli jsem ho nechal pár hodin venku v mrazu. Nemohl jsem se dostat ani do garáže, protože vždy po chvíli šel motor na 2 - 3 válce. Po zahřátí v garáži to druhý den jelo zase normálně, ale nalil jsem tam dalších 20 l té nejlepší nafty a ještě dvojnásobek aditiva. Už bych tam ty srágory nikdy nelil a jen se těším, až se všech těch srágor zbavím :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Hallo »

Já tankunkuju na Benzine plus,takze u me to palivem nejspis nebude,dneska budu měnit baterku pro jistotu,tak uvidím zítra az budu startovat zastudena.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se startem

Příspěvek od Hallo »

Da se zkusit funkcnost snimace teploty pres vag?Odpoledne jedu menit tu baterku,tak mi to rovnou muze napichnout.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Problémy se startem

Příspěvek od PetrVK »

Hallo píše:Da se zkusit funkcnost snimace teploty pres vag?Odpoledne jedu menit tu baterku,tak mi to rovnou muze napichnout.
Jestli se nepletu, tak přez VAG to nejde.Stačí jenom vyndat, hodit do vařící vody a změřit Ohm metrem.Pokud je toplota 90 stupňů tak by měl ukazovat 200-300 Ohmů.Při teplotě kolem 20 stupňů by měl ukazovat 2-3 KOhm.
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Problémy se startem

Příspěvek od StandaS »

Popis, jak ho překontrolovat máš tady na konci. :wink: http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Problémy se startem

Příspěvek od marcel110 »

Ako nastavit startovaciu davku pre motor 2.5 110 kW AFB? Na 1.9 som tu nasiel navod http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=9 ... a&start=15 ale mne to tak nejde. A este sa chcem opytat, kde sa nachadza EGR ventil u tohto motoru?
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“