Nejede víc jak 120 km/h

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
BadLoser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.06.2008 07:17
Bydliště: jih jižní Moravy

Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od BadLoser »

Ahojte,

dneska ráno (bylo -15°C) si tak frčím po dálnici a přede mnou byl dlouhý kopeček, tak že se trošku rozjedu a vyjedu ho....jenže ouha....jel jsem zrovna 120 tak jsem chtěl trochu zrychlit, ale vůbec to nešlo, měl jsem plyn až na podlaze a přesto auto z lehka v kopečku zpomalovalo. Někdy po oběde jsem jel zpátky po dálnici a už všechno bez problémů. Nemá někdo podobnou zkušenost? Nebo radu čím by to mohlo být? Auto - Passat 98, 1.9 diesel

díky
Passat 3C 2.0 TDI Variant Sportline 8V

Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od Tlapa »

Napíchnout na VAg a nebo klasika váha vzduchu, uviids az tam pojedes priste.

dohna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.09.2007 09:04

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od dohna »

BadLoser píše:Ahojte,

dneska ráno (bylo -15°C) si tak frčím po dálnici a přede mnou byl dlouhý kopeček, tak že se trošku rozjedu a vyjedu ho....jenže ouha....jel jsem zrovna 120 tak jsem chtěl trochu zrychlit, ale vůbec to nešlo, měl jsem plyn až na podlaze a přesto auto z lehka v kopečku zpomalovalo. Někdy po oběde jsem jel zpátky po dálnici a už všechno bez problémů. Nemá někdo podobnou zkušenost? Nebo radu čím by to mohlo být? Auto - Passat 98, 1.9 diesel

díky
Závada na naklápění lopatek turba. Lopatky se při zvyšování otáček "nevrací", turbo "přeplní" (zvýší se plnící tlak nad danou mez) a ŘJ motoru přepne do nouzového režimu (znatelné snížení výkonu). Po zastavení a vypnutí motoru se závada "vymaže", takže po nastartování je zase všechno jako dřív. Bude se to stávat častěji. Řešení : 1.vyčištění turba, zejména mechanizmu naklápění lopatek (nelze vždy). 2.výměna turba. Možná zkus nějaký čas tankovat lepší naftu (diesel power na Shell nebo diesel Verva na Benzině) a "trošku" to honit, ale nemusí to stačit!!!

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od saax »

1.krok udělěj takový že to necháš napíchnout na VAG,nedávno jsem řešil podobný problém,můžeš mít v háji váhu vzduhu,jeden z ventilů např.N70,či problém s turbem..

Uživatelský avatar
naget88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.10.2008 22:03
Bydliště: Jihlava, Vysočina

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od naget88 »

čus chlopy a děvčata.

měl jsem před měsícem na chlup stejný problém. Zajel jsem na doporučení do servisu, kde vyčistili turbo a vše bylo ok.
No jo, jenže dneska sem jel po dálnici a o5 to samý!!!!
Zajedu na VAG a uvidím, ale nevěřím tomu, že to v mým případě je turbem, viděl bych to na váhu vzduchu, ale pokud někdo má zkušenosti s tím, že se ta samá závada objeví 2x za sebou, dejte mi prosím echo s radou.¨
A ještě jeden dotaz, údajně by měla váha vzduchu z benzínového motoru pasovat do diesela a vydrží víc, je to pravda? Díky moc všem....

Uživatelský avatar
lukas.popi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 11.03.2008 19:49
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od lukas.popi »

Dělalo mi to taky.... VAG-ted nevím přesně co mi to hlásilo, ale něco chyba plnícího tlaku, no a při výměně oleje jsem zjistil, že mám prasklou hadici k interkoleru.Ted ji budu měnit tak jsem zvědaví... :wink:

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od proche77 »

v hadicich je 90% problemu,unika tama tlak a ten ti chybi na vykonu, :(

pasker89passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.02.2009 13:09

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od pasker89passat »

zdravim delame to presne to stejny mam passata b5 r.v.97 tdi jedu a na jednou to vic jak 120 nejede plyn az na podlaze a nic spis se vykon jeste snizuje hodne lidi me reklo je to vahou vzduchu ktera stoji neco kolme 2tis ale kdzy tu ctu ze by mohlo byt aji turbo v p.... tak me je z toho celkem na nic pac nove turbo 40tis a repas 9tis tak me prosim poradte

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od pepanos »

pasker89passat píše:zdravim delame to presne to stejny mam passata b5 r.v.97 tdi jedu a na jednou to vic jak 120 nejede plyn az na podlaze a nic spis se vykon jeste snizuje hodne lidi me reklo je to vahou vzduchu ktera stoji neco kolme 2tis ale kdzy tu ctu ze by mohlo byt aji turbo v p.... tak me je z toho celkem na nic pac nove turbo 40tis a repas 9tis tak me prosim poradte
A co bys chtěl slyšet jinýho,než to co zde už bylo řečeno?
Začni od nejjednoduššího,diagnostiky,pak už budeš o něco chytřejší.
No a že zrovna ty bys měl takovou kliku,a měl bys v čudu turbo,to se mi nezdá.
Nevím co máš za motorizaci,ale jestli máš 66kWh/90hp,tak tam je obtok a ten je skoro nesmrtelnej,jestli máš váhu od Boše,tak to výměnou vychází na cca 1500peněz,teda jestli nepatříš k těm provrtávačům,s dírou je neberou :)

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od malejpeta »

minulej pátek jsem měl to samé.o víkendu jsem vyčistil váhu čističem na brzdy a v pondělí už jsem lítal 190 :mrgreen:

RomanVWPassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.02.2009 15:48
Bydliště: SLOVAKIA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede víc jak 120 km/h

Příspěvek od RomanVWPassat »

mne to robi to iste,tak pri cca 120 km/h,ale pred dvomi dnami mi odislo palivove cerpadlo,tak neviem ci to malo nejaku suvislost s tym slabym vykonom.mam najazdene 245000 km,moze to mat nieco s turbom?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“