Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

Octava píše:mam jeste enoc podobneho,jstli chces muzu to sem dat :wink:
No můžeš mi to poslat buď na email, nebo to přihodit sem. Myslím že to uvítaj i ostatní, který mají V6 :roll:

Jinak já sem na tom dost podobně, jako ten člověk co to sepisoval :roll: Přesně to co se píše v tom článku .. Ale mám aspoň dobré turbo a váha vzduchu je vyměněná :? Takže mě čeká komplet motor. Začnu filtrem a až bude teplo tak se pustíme do vaček, hydroštelů atd..

Na druhou stranu, když se to povede, budu mít jako jeden z mála 110kWatovou potvoru V6 v super stavu 8O ..

jak tam píše, interier je sice moc fajn a příjemnej, ale je k ničemu, když auto nejezdí.
Mě to zatím chrochtá.. ikdyž jak V3s - vejtřaska, ale ještě to budeme muset oba vydržet.. :roll:

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

A jak ti to bezi jako nahlas?nebo co ti to presne dela?jak to bezi?
Naposledy upravil(a) Octava dne 22.01.2009 18:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

No já nevím jestli to má smysl popisovat, protože potřebuju udělat komplet motor :( :roll:

Vačky vydřené, takže předpokládám, že bude nutná oprava která je popsaná v první části.
Motor je dost hlučný a prostě rachotí - klape, cvaká atd.. Olej teče - vypadá ještě hůř, než ten který je vyfocený od avatara.. :roll: Předpokládám, že je ucpaný ten filtr klikovky.
Když sem to měl v servisu, přetěsnili akorát víka ventilů (v podstatě jen vršek motoru) a vyměnili olejovou vanu - té mpjí původní nic nebylo :roll: měli totiž vyměnit olejovou vanu tiptroniku, protože je naražená ale zjevně se jim do automatu nechtělo hrabat, tak prostě vyměnili motorovou :roll:

Předpokládám komplet přetěsnit - olej uniká nejvíc v předu pod rozvodama, vyměnit ty vačky, koniky, hydroštely.. omrknout celkový stav, protože když se něco rozdělává, přijde se na mnohem víc závad.. no a pak by se mohlo konečně jezdit s dobrým pocitem a konečně s výkonem, který to má mít. Teď mě totiž předjede i první Octavia se slabým Tdičkem :roll:

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

aha,tak to jooo,docela by me zajimalo jak takovej zvuk ty spatny 2,5 zni,protoze porad slysim jen ty klasicky glogloglo,nahraj to a posli mi to,docela dost by me to zajimalo :lol:

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

To asi neuslyšíš z nahrávky. Musel bys u toho stát. Nebo jestli jsi z Prahy, tak se můžu někdy stavit aby sis to poslechl.. Prostě jsou slyšet ventily. Napadlo mě, kdybych použil olej 10W... Tak by tam byl o chlup hustší a neklapalo by to tolik. :roll:

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

z Prahy nejsem :( skoda ale i nahravka by byla pro aspon predstavivost dobra....kdyby jsi to nahral bylo by to super :wink: Jinak videl jsem uz 2,5 co tam meli 10W40,vetsinou to byli z nemecka a meli dost nalitano a na stitku vymeny byla napsana 10W40 olej,mozna ze by se ten motro i o krapet stisil a netekl by tolik ten olej :)

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

Zkusím to. Každopádně oprava je nutná :roll: Takže do opravy budu jezdit na polosyntetice.. :?

Jo a ten zvuk zkusím nějak nahrát teda.

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

ok to by bylo super,kdybys to nahral a jestli tam budes cokoli delat nafot to prosim te,abych kdyztak kdyby nahodou neco vedel kde co a jak :wink: :lol:

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

No já se do toho pouštět nebudu 8O nemám dílnu, ikdyž sem viděl v dokumentu od Avatara, že to dělal na ulici :D ale já nejsem automechanik, bál bych se, že něco zničím. Princip chápu, ale nemám zkušenosti.. takže to poputuje ke klukům do dílny a návod přiložím k tomu pro případ, že by nevěděli :lol:

Když budu moct, udělám dokumentaci s fotkama.

Já na tom můžu maximálně tak sundat plastovej dekl, aby ten zvuk byl lépe slyšet :lol: Jo a přijde mi, když strčím hlavu do motoru a poslechnu si levou část motoru, levou hlavu (stojím čelem ke sklu) tak mi cvaká a rachtá víc - možná mi to jen přijde, nevím.

Taky se mi občas stává, když jedu v koloně a zastavím - stojím vedle svodidel, o které se zvuk odráží, takže je dobře slyšet, cvakání je dost hlasité! Pak se to nejspíš natlakuje po pár metrech ujetí a zas to přestane být hlasité, uklidní se to - vedle svodidel jedu celou dobu, takže sem si to schválně poslechl.. :roll:

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

Odkud je ten chlapík Avatar? Nejradši bych přemluvil jeho, aby mi ten motor udělal.. má to docela v malíku .. Měl by to mnohem snáz a rychleji, než jakákoli dílna..

A nějak mi nejdou do hlavy ty jeho ceny - jedna vačka 8.000kč - mě říkali v serivsu VW, že vačky kolem 60.000kč!! 8O

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

nevim od kud je,je z Audiklubu,je to tam snad i napsany,tak ho kontaktuj a zeptej se ho....jinak cena je spravna jedna originalni vacka koupena primo ve VW stoji 8000,- bud tech 60 000 byly komplet i s hydrostelama a vahadlama s praci,nebo te chteli natahnout :lol:

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

No hledal sem, ale avatar mi to nenašelo.. :? Hledal sem i políčko zaregistrovat, ale nenašel.. Asi bych ho stejně nepřemluvil.. kdo by se v tom chtěl rejpat, když by to nedělal na svém :roll:

Změna - registraci sem našel :lol:

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od marcel110 »

Skus kontaktovat z audiklubu clena Satas. By som povedal, ze je zamerany na 2.5 TDi a vie si naozaj poradit.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od magmuss »

No informace mám díky VW foru a ostatním členům posbírané.. Teď jen sehnat někoho, komu by se do toho chtělo .. :roll: Blbé je, že to auto používám každý den v práci. A nemůžu bez něho dlouho fungovat, protože ho používám pro firemní cesty.. Měl sem to auto už v několika dílnách a pokaždé nespokojený.. Teď právě potřebuju někoho, jako je Satas, nebo Avatar.. Třeba se do toho bude někomu z nich chtít :oops:

Uživatelský avatar
Octava
Profík
Profík
Příspěvky: 1179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výdech z klikové skříně - kde ho najdu? 2,5TDi 110kW

Příspěvek od Octava »

To nevim,ale vim ze Satas je z Prahy,tak by jsi to mel primo ve meste :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“