Málo topí

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Málo topí

Příspěvek od Dracek22 »

Zdravim vsechny- vim ze je zima jak blazen ale mam pocit ze mi pasik malo topi- mam treba climatronic na 22 a vetrak porad jede skoro naplno a zda se mi ze ten vzduch je spis vlaznej nez teplej- pred zimou se menil radiator, novej termostat- fakt nevim jestli je to jen muj pocit a je to tou zimou, nebo je tam nejakej problem- uvitam Vase nazory :)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Málo topí

Příspěvek od Paskal »

22°C je nic moc :mrgreen: ...nastav aspoň na 24°C :fire: :lol:

mike_fish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.01.2009 22:02

Re: Málo topí

Příspěvek od mike_fish »

resim podobny problem s topenim (rv 2002, TDI 96kw), ale vidim, ze vcelku zadna odpoved - i kdyz si dam treba 27st. tak i po rekneme 15km porad spis vlazny nez teply vzduch
kamarad ma stejny passat a tvrdil mi, ze nez oskrabe skla tak ma v aute teplo....
nejaky tip? nebo je to normalni?

Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Málo topí

Příspěvek od Dracek22 »

Tak jak se oteplilo tak uz po nastartovani do 5ti minut topim a je mi kolikrat i vedro :D takze v mym pripade to asi vazne bylo jen temi nizkymi teplotami...

Uživatelský avatar
mobilik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 16.04.2008 20:30
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo topí

Příspěvek od mobilik »

Passat podla mna vseobecne slabo topi, ked som mal feldu tak som sa skoro v nej uvaril :lol: , ale u passata to nehrozi 8O . Tiez mam taky problem ventilator huci na plno pomaly v kuse, pricom vo felde som za min. stahoval ventilator na jednotku stupen! :roll:

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo topí

Příspěvek od ZALL »

Dracek22 píše:Zdravim vsechny- vim ze je zima jak blazen ale mam pocit ze mi pasik malo topi- mam treba climatronic na 22 a vetrak porad jede skoro naplno a zda se mi ze ten vzduch je spis vlaznej nez teplej- pred zimou se menil radiator, novej termostat- fakt nevim jestli je to jen muj pocit a je to tou zimou, nebo je tam nejakej problem- uvitam Vase nazory :)
22 je fakt málo, taky jsem to už řešil a mně pomohlo prostě přidat teplotu na max a pak postupně stahuju jak mi je teplo nebo ne...

Ale, že to netopí nijak extra rychle to je pravda, ale taky to nemá litr a půl oleje a litr chladící náplně jako felda :lol: větší motor se prostě dýl ohřejvá a dokud v autě nebudu vyloženě mrznout tak už odmítám cokoli řešit 8)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

Re: Málo topí

Příspěvek od HanzDj »

ZALL píše:
Dracek22 píše:Zdravim vsechny- vim ze je zima jak blazen ale mam pocit ze mi pasik malo topi- mam treba climatronic na 22 a vetrak porad jede skoro naplno a zda se mi ze ten vzduch je spis vlaznej nez teplej- pred zimou se menil radiator, novej termostat- fakt nevim jestli je to jen muj pocit a je to tou zimou, nebo je tam nejakej problem- uvitam Vase nazory :)
22 je fakt málo, taky jsem to už řešil a mně pomohlo prostě přidat teplotu na max a pak postupně stahuju jak mi je teplo nebo ne...

Ale, že to netopí nijak extra rychle to je pravda, ale taky to nemá litr a půl oleje a litr chladící náplně jako felda :lol: větší motor se prostě dýl ohřejvá a dokud v autě nebudu vyloženě mrznout tak už odmítám cokoli řešit 8)
taky mam problem s topenim ale, když už sme u toho tak pokud tam je climatronic tak by teplotu měl hlidat sám ne? pokud si třeba nastavim 23°C tak by zezačátku měl foukat hodně a horkej vzduch a postupně zvolnovat. pokud budu davat na HIc a postupne ubirat sám tak si zrovna muzu poridit pasu s kroutidlama je to tak? :idea:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

lukino76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.02.2008 19:42
Bydliště: Severní morava

Re: Málo topí

Příspěvek od lukino76 »

Mě taky topí slaběji,ale je to tím že se mi neohřeje motor na požadovanou teplotu.(špatnej termostat,čeká ho brzo výměna).Teplotu motoru mám mezi 70-80st a mělo by být 85st(pašík 2.5).
Klimatronic mám v zimě zaplej na HI a ventilátor tak 3-5 čárku a přepnuto na ECON(nezapíná se pak kompresor) a vyplou cirkulaci vzduchu v autě.I když by se stejně neměl zapnou jestli jsou venku teploty pod -2 a víc.
Než odešel termostat tak topil jak das.

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Málo topí

Příspěvek od proche77 »

chlapaci,většinou to je fakt termostat,vyměnil sem ho a v poho,servisak mi řikal,že klimatronic si to hlida sam a je jedno jestli tam maš 22 nebo 27C,spiš bych potom hledal fakt v těch žhavičkach předehřevu :roll:

Uživatelský avatar
paja02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen

Re: Málo topí

Příspěvek od paja02 »

Zdary navrhuji také dát nový uhlíkový filtr,když je zanešený,málo fouká vzduch....

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“