rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Vwcrazydriver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 24.07.2008 00:39
Bydliště: Střední čechy kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od Vwcrazydriver »

No vidíš,borec nakonec!!!Tak to je super,hlavně že seš už ready,kdyby to na manžulu náhodou přišlo. :lol: Jinak určitě existujou závitový vložky,už nevim jak se to jmenuje,dávali jsme to jednou místo stženýho závitu na vaně a drželo to parádně.
JAK TO MÁ KOLA,NEBO KOZY,TAK S TÍM BRZY BUDOU PROBLÉMY!!!

I DON'T NEED GOOGLE,MY WIFE KNOWS EVERYTHING!

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od klasek »

ruste píše:Tak si myslím že jsem je postavil s vaší pomocí. :D :D . Protočil jsem to, zatím jen mechanicky golou šroubem klikovky a hle, nezastavil se, ani necinknul, jde s ním točit. Jen pro jistotu, fotky jak jsem to zaaretoval. Na ten setrvák je super vidět, jen mi nejsou jasné ty značky. Poradíte mi? na 3.obrázku jsem to namaloval, mám to dobře. Děkuji :lol: :lol:

Co se týče značky na setrvačníku,tak se má krýt 0 z rovnou hranou příruby převodovky..
Přílohy
21012009053.jpg
21012009053.jpg (13.98 KiB) Zobrazeno 1182 x

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od SupermanXXX »

a zkontroloval jsi předvstřik když to chceš dělat na zakázku :mrgreen:

Uživatelský avatar
ruste
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 21.11.2008 00:30
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ruste »

ještě ne, ale to jsem se tu chtěl zrovna zeptat. Máte někdo možnost to seřídit? Jsem z Prahy-východ 5km od Prahy. Jinak dneska jsem koupil to super lepidlo na tu řemenici, tak to jen posichruju, abych měl klid Obrázek
montáž tažných zařízení - Praha východ, 1km od Prahy 9

http://www.koulenaauto.cz

Uživatelský avatar
ruste
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 21.11.2008 00:30
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ruste »

Tak jsem na radu kláska postavil značku 0 na rovnou hranu (viz foto), čerpadlo jsem zaaretoval, ale kolo vačkové hřídele je přímo uprostřed zubu ( mezi zuby). Co jsem se doslechl, tak by jse mělo kolo vačkového hřídele povolit aby to sedlo na zuby, vzadu zaaretovat do pevné polohy a poté utáhnout. Jinak jsem domluvený z kláskem na víkend, tak jsem zvědav. Dejte vaše názory jestli je to takto ok
Přílohy
23012009058.jpg
23012009059.jpg
montáž tažných zařízení - Praha východ, 1km od Prahy 9

http://www.koulenaauto.cz

Uživatelský avatar
ruste
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 21.11.2008 00:30
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ruste »

Tak je to pořešeno, motor maká jak za mlada. Tak na zakázku bych to dělat nemohl, ale klubák klásek, který mi nastavil může. Je to machr s velkým M, velký dík jemu. Nastavili jsme to na rysku značky I, na značce O to nějak hlučelo. Chcíli po nastartování zvonily hydroštely, ale po ujetí 2km to ceké ztichlo. Ten motor jde o 100% lépe, předtím to nebylo ono, zřejmě frajer přede mnou to dělal na koleně. Motor je tišší, lépe táhne, má kultivovanější chod. V úterý mi ještě klásek nastaví přdvstřik a bude klid zase na nějakou dobu. Jinak zaplať pánbůh že je to za mnou, moc růžově jsem to neviděl

Obrázek
montáž tažných zařízení - Praha východ, 1km od Prahy 9

http://www.koulenaauto.cz

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od Masaryk »

"Tak je to pořešeno, motor maká jak za mlada. Tak na zakázku bych to dělat nemohl, ale klubák klásek, který mi nastavil může. Je to machr s velkým M, velký dík jemu. Nastavili jsme to na rysku značky I, na značce O to nějak hlučelo. Chcíli po nastartování zvonily hydroštely, ale po ujetí 2km to ceké ztichlo. Ten motor jde o 100% lépe, předtím to nebylo ono, zřejmě frajer přede mnou to dělal na koleně. Motor je tišší, lépe táhne, má kultivovanější chod. V úterý mi ještě klásek nastaví přdvstřik a bude klid zase na nějakou dobu. Jinak zaplať pánbůh že je to za mnou, moc růžově jsem to neviděl"


no mne taky se zda posledni dobu,ze mi uz zvonej hydrostely,, takovej pisklavej kovovej zvuk to dela.. co to bude stat,panove? poradi nekdo kdo to uz menil?.. thx motor 116tis

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od Prospeedy »

ruste píše:Tak jsem na radu kláska postavil značku 0 na rovnou hranu (viz foto), čerpadlo jsem zaaretoval, ale kolo vačkové hřídele je přímo uprostřed zubu ( mezi zuby). Co jsem se doslechl, tak by jse mělo kolo vačkového hřídele povolit aby to sedlo na zuby, vzadu zaaretovat do pevné polohy a poté utáhnout. Jinak jsem domluvený z kláskem na víkend, tak jsem zvědav. Dejte vaše názory jestli je to takto ok
Kolo vačky by se mělo sundavat.. Je na vačce pouze na kuželu, stačí pak dotáhnout šroubem a drží..Lépe se nasazuje řemen, když je kolo sundaný :wink:

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ameron »

ruste píše:Nastavili jsme to na rysku značky I, na značce O to nějak hlučelo.
Tak ako ma byt ta znacka? Obrazok jedna alebo dva? Ja som to nastavil tak ze ciaru som dal do stredu lebo som nevedel kde to patri, ale jazdi to zda sa ok uz rok. Ak to mam zle poradte ako to dat, prestavim to a mozno auto potom pojde lepsie :-)
riska.jpg

Uživatelský avatar
ruste
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 21.11.2008 00:30
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ruste »

já to mám dle obrázku 1 a chodí to jak má, pohoda
montáž tažných zařízení - Praha východ, 1km od Prahy 9

http://www.koulenaauto.cz

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ameron »

ruste píše:já to mám dle obrázku 1 a chodí to jak má, pohoda
Skusim to asi aj ja tak prestavit uvidime ci bude nejaky rozdiel. Subjektivne mam pocit po vymene rozvodu, ze su v aute vacsie vibracie (pri studenom motore) ako predtym, tak to mozno pomoze.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od ameron »

Tak som to dnes pozeral, teda nedaval som dole viko, ale som zatial len skontroloval polohu zotrvaku oproti cerpadlu. Mam to tak ze znak NULA sa kryje so stredovou riskou na elipsovom otvore prevodovky tak ze je spolovice prekryta ryskou vid obrazok 1. Podla knihy "Passat jak na to" to ma byt tak ze NULA je vedla rysky (obrazok 2), a este tu v tejto teme sa pise ze to ma byt podla obrazku 3. Co je teda spravne? Ta tretia moznost je uz dost mimo nie?
zotrvakZnacka.jpg

Uživatelský avatar
wvwvw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 27.03.2008 13:21
Bydliště: SK - TS

Re: rozvody motoru AFN -prosím o radu - AKUTNÍ !!!

Příspěvek od wvwvw »

Doteraz všetky rozvody som nastavoval na čiarku ktorá bola súbežne s hranou okienka prevodovky a vždy to bolo OK, bez potreby VAGu
tz. obr. 3 v poslednom príspevku

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“