Nová spojka nejde...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Nová spojka nejde...

Příspěvek od Prouza »

Tak sem se rozhodl pro novou spojku, podle VIN a rad je v passatu co mám Sachs. Tak sem obědnal Sachs přítlačák, lamelu a ložisko. Zvedl sem auto vyndal starou, mimochodem upně zhudlanou spojku, dal jsem novou, vše dám zpět, nastartuju a nic, prostě pedál až skoro na zem a spojka nevypnula. Tak odvzdušním a kde nic, tu nic. Rozeberu koukám na setrvák a hle! Von to LUK! Tak sem obvolal pár lidí a bylo mi řečeno že LUK setrvák a Sachs spojka nejde dohromady... No nevím ale ty díly který sem vyměnil sou sakra podobný, ně li stejný, tak kde je problém? No prostě se chci zeptat, jestli sem nezapoměl někde nějakej "štelovák" poštelovat aby šla...Dost to hoří, vzhledem k tomu, že sadu mám doma už přes tejden v "šuplíku" a autokelly ná 14-ti denní lhůtu na vrácení(Kelly, ač není bůch ví jaký, sem zvolil protože to obědnávám na firmu).

Mám teda díly vrátit a obědnat LUK? Nebo sem opoměl nějakej "štelovák" na pedálu nebo na válečku?

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od jaros130287 »

s týmto ti neporadím ale z prvovýroby tam je spojka ktorú uvádzaš. Sachs
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Prouza »

No jo Sachs... Takže mám kopit LUK nebo jen stačí někde něco poladit?

Uživatelský avatar
pepin12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.05.2008 12:52
Bydliště: VW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od pepin12 »

Pro PROUZA. Jak jsi dopadl s tou spojkou? Mám podobný problém. Při rychlosti cca 50 km_h se mi na 4 rychlost silně začalo třást auto. Rozhodli, že to bude setrvák. Koupil jsem setrvák zn Sachs i spojku LUK a po výměně to je ještě horší. Tak teď nevím jak dál

Uživatelský avatar
indi666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 28.09.2007 20:05
Bydliště: Dílna na ostravsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od indi666 »

LUK k LUKu a SACHS k SACHSu.
Téměř všechny spojky jsou si podobné, ale nejsou kombinovatelné, až na vyjímky.
Nikdy se nevzdávat.Nikdy neříkat nikdy.
1.9 TDI PD, HW-INDI, SW-by TDIfun 190kW/518Nm
Možnost úprav, údržby a diag. Audi,VW,Škoda,Seat. tel.:602 744 182
http://www.tdigarage.cz/
http://www.tdi-tuning.cz/

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od cendler »

pánové něco tam máte špatně, takhle vám asi nikdo neporadí, já bych to musel vidět, jinak je blbost aby nešel LUK k Sachsu, to jsem ještě neslyšel
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Tuningsport
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Tuningsport »

též nová spojka a nevystavuje,už to pamalu vzdávam,neklouže ale bere fakt nahoře

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Meggy »

LUK i SACHS samo k sobě jdou, obzvlášť pokud jde o sadu spojky a k tomu setrvačník

něco někdo posr.. při montáži
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
pepin12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.05.2008 12:52
Bydliště: VW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od pepin12 »

Pánove nemáte nikdo pravdu, kromě INDIHO... Začalo se mi při rychlosti 60 km/h na rychlostním stupni 4 a 5 silně třást auto, řekli mě, že je to setrvák. Tak koupili - také na základě uvedení mého čísla VIN setrvák, kdy řekli, že je to bezpečně SACHS. Samozřejmě, že jsme věřili a koupili ho. Teď mě rozebrali auto a zjistili, že tam je LUK... a spojka taky LUK. Tak co teď? Napadlo je že se nic neděje, že vlastně to nebudou jen stejné značky. Tak to dali dohromady. Nastartovali auto rozjeli se a uslyšeli 2x větší tlukot. Nevím jestli to nevymlátili. Jsem zvědavý jak tohle vyřeší.

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Prouza »

Tak už to vím bezpečně, LUK na SACHS nepasuje a hotovo...prostě sem koukl na VIN, a zeptal se tady a zjistil z obou zdrojů, že tam je SACHS. Tak sem nelenil a obědnal SACHS. Pak sem to rozdělal, přehodil, chtěl se zozject a spojka jakoby tam nebyla, prostě nevypnula. Rozdělal sem to a setrvák LUK, takže sem koupil LUK a vše funguje( teď vypadám před kámošem jako kok*ot). Volal do VW a tam mu řekly, že to flákaly podle toho co bylo na skladě, tak nevím :?: ... Tady někdo zmiňoval sada + setrvák, ano pokud viměním tuto kombinaci za jinou značku vše funguje, ale na setrvák jedný značky druhá značka nefunguje. Třepání zpojky při rozjezdu, je buď unavená lamela nebo dvojhmota v háji. Při jízdě to bude setrvák nebo silentbloky.

Každopádně, každýmu to může při kombinaci značek dělat něco jinýho, mě to třeba nevypínalo, někomu to může mlátit, někdo má furt vypnuto. Záleží nejspíš na kombinaci a na roku víroby...INDY má pravdu....Jinak mám rok 2003 Duben...

Jinak sem slyšel, že při obědnání té či oné sady příslušné značky vám stejně přijde ložisko té značky a třeba lamela a přítlačák jiné, tam je možný že to pak mlátí jak čert, páč sou tam vůle...Každopádně s tím nejezdit....

Jinak...Kuchl sem KAT a pánové...jede od spod jako kráva a 1400ot a protáčej se i gumy na ráfkách 8)

Uživatelský avatar
slechtax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.07.2008 16:20

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od slechtax »

souhlasím s Meggym , loni jsem měli spojku a mám kombinaci SACHS a LUK a šlape to jak hodinky, (ťuky ťuk) tichounce a žádný vibrace atd. , (a když jsem porovnával setrvák LUK a SACHS nebyl v tom rozdíl), takže bych to taky viděl na špatný servis.
budu sledovat tento topic a jsem zvědavej jak dopadneš - good luck a co nejmenší náklady :-)

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Prouza »

slechtax píše:souhlasím s Meggym , loni jsem měli spojku a mám kombinaci SACHS a LUK a šlape to jak hodinky, (ťuky ťuk) tichounce a žádný vibrace atd. , (a když jsem porovnával setrvák LUK a SACHS nebyl v tom rozdíl), takže bych to taky viděl na špatný servis.
budu sledovat tento topic a jsem zvědavej jak dopadneš - good luck a co nejmenší náklady :-)
Napiš prosím rok výroby a kód motoru popřípadě převodovky....

Jinak, já sem taky žádnej rozdíl nenašel, ale to je o očích :lol:

Moje AVF + 6q

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Meggy »

jak by mohl mít setrvačník něco společného se sadou spojky...to jsem nikdy neslyšel u žádného auta

koncern mění dodavatele, tzn. že z výroby je tam Sachs, Luk nebo Valeo, ale během doby prostě přijde do servisu v origo krabici už jiný výrobce...nikde není jediná info o tom, že by se se sadou měl měnit i setrvačník...takže tvrzení, že jedině Luk setrvák poběží jedině s Luk sadou je podle mě nesmysl...nebo snad myslíte, že servis čeká až mu přijde v krabici ta správná sada?
Ano je lepší dát to co tam bylo a jsem toho vždy zastáncem, ale určitě to není nutnost.

tady se někde stala chyba buď v práci a nebo v objednání správného dílu (vždy používejte originál čísla a ne katalogy firem s náhradními díly-často se najde chyba i v samotném TecDocu a podle toho většina firem jede)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Prouza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 307
Registrován: 07.01.2008 12:55
Bydliště: Znojmo - Dyjákovičky

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Prouza »

Meggy píše:jak by mohl mít setrvačník něco společného se sadou spojky...to jsem nikdy neslyšel u žádného auta

koncern mění dodavatele, tzn. že z výroby je tam Sachs, Luk nebo Valeo, ale během doby prostě přijde do servisu v origo krabici už jiný výrobce...nikde není jediná info o tom, že by se se sadou měl měnit i setrvačník...takže tvrzení, že jedině Luk setrvák poběží jedině s Luk sadou je podle mě nesmysl...nebo snad myslíte, že servis čeká až mu přijde v krabici ta správná sada?
Ano je lepší dát to co tam bylo a jsem toho vždy zastáncem, ale určitě to není nutnost.

tady se někde stala chyba buď v práci a nebo v objednání správného dílu (vždy používejte originál čísla a ne katalogy firem s náhradními díly-často se najde chyba i v samotném TecDocu a podle toho většina firem jede)

Takže, jeden kolega tady z webu, mi dal nabídku na spojkovou sadu podle VIN, čísla xy za xy cenu, já sehnal némlich tu samou za trochu víc ale byla hned....hele prostě tam nešla...co tam mohlo bejt špatně namontovaný, když to dělali dva mechoši, kteří to nedělaly poprví, a dělali to mě, kámošovi a bez papíru, takže jednou a pořádně, nehledě na to že sem byl u toho... prostě na LUK setrvák nešla spojková sada SACHS...stejným postupem se tam dávala sada LUK a sedla tam jak pr**l na hrnec...

Jo a jestě bych zapoměl, při montáži první spojky, když nám to nevalilo, sme volali asi pěti borcům, co to někdy dělali, dva i přijeli a čučeli jak péra 8O

PS: sorry za pravopis, trojka v krvi :lol:

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová spojka nejde...

Příspěvek od Meggy »

dej mi VIN a čísla dílů co jsi tam nechal namontovat...podívám se

každopádně jak jsem psal, ve výrobci to určitě není...ještě brnknu kámošovi do porche plzeň, aby byla 100% jistota
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“